Lewiso Hamiltono pergalių maratonas baigėsi

kliba ir lyderio pozicija

Tryliktąjį „Formulės 1“ pasaulio čempionato etapą - Belgijos „Grand Prix“ lenktynes - sekmadienį laimėjo iš pirmosios pozicijos startavęs „Mercedes“ komandos lenktynininkas vokietis Nico Rosbergas.

Nuo pat starto iki finišo pirmavęs 31-erių vokietis nutraukė keturių iš eilės komandos draugo šio sezono lyderio ir čempiono titulą ginančio brito Lewiso Hamiltono, kuris sekmadienį finišo liniją kirto trečias, pergalių seriją ir laimėjo jau šeštąsias lenktynes šį sezoną bei iškovojo 20-ąją pergalę per visą karjerą.

N. Rosbergas 44 trasos ratus (308,052 km) įveikė per 1 valandą 44 minutes 51,058 sekundės ir finiše 14,113 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį australą Danielį Ricciardo („Red Bull TAG-Heuer“).

Chaotiškai ir avarijomis prasidėjusios lenktynės dešimtajame rate buvo sustabdytos ir tai padėjo iš rikiuotės galo startavusiam L. Hamiltonui pakilti į trečiąją poziciją. Britas finiše nuo komandos draugo atsiliko 27,634 sekundės:

1. Nico Rosberg (Vokietija), „Mercedes“ 1 val. 44 min. 51,058 sek.

2. Daniel Ricciardo (Australija), „Red Bull TAG-Heuer“ atsiliko 14,113 sek.

10.Felipe Massa (Brazilija), „Williams–Mercedes“ 1:05,837

Lyderių rikiuotėje bendrojoje pasaulio taurės varžybų įskaitoje po trylikos etapų N. Rosbergo atsilikimas nuo pirmaujančio L. Hamiltono sumažėjo nuo 19 iki 9 taškų:

1. Lewis Hamilton (D. Britanija) 232 tšk.