19
Lietuvos merginų ekipai – pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionato bronza (nuotr. Donato Lazausko)

Portugalijoje baigėsi planetos orientavimosi sporto kalnų dviračiais pirmenybės.

19

Paskutiniąją čempionato dieną vykusiose estafečių varžybose Lietuvos merginų jaunimo komanda iškovojo bronzos apdovanojimus. Lietuvos komanda – Viktorija Michnovič, Patricija Babrauskaitė ir Eglė Rubaževičiūtė – trasą įveikė 1 val. 48 min. bei 11 sek. ir finiše tik 1 sekunde aplenkė 4 vietoje likusias prancūzes.

Nugalėjo Čekijos komanda – Vilma Kralova, Andrea Kamenikova ir Veronika Kubinova (99:02). Antrąją vietą užėmė rusės – Aliona Fedosejeva, Aleksandra Dimova ir Olga Michailova (+0:59).

Moterų elito grupėje lietuvės – Ramunė Arlauskienė, Gabrielė Andrašiūnienė ir Algirda Zaliauskaitė – užėmė šeštą vietą (2 val. 7 min. bei 48 sek.). Nugalėjo Suomijos komanda – Ingrid Stengard, Antonia Haga ir Marika Hara, lietuves aplenkusi 8 min. 9 sek.

Antrąją vietą užėmė Rusijos komanda – Jekaterina Kolomina, Olga Vinogradova-Šipilova ir Svetlana Poverina (+1:17), o trečiąją – Čekijos komanda – Renata Pauličkova, Marie Brezinova, Martina Tichovska (+2:01).

Vyrų elito grupėje Lietuvos komanda finišavo penktoje vietoje, finišo tiesiojoje vos akimirką aplenkusi Austrijos komandą. Lietuvos komanda – Regimantas Kavaliauskas, Šarūnas Dmukauskas ir Jonas Maišelis – trąsą įveikė per 2 val. 10 min. bei 40 sek. ir 4 min. 56 sek. atsiliko nuo čempione tapusios Čekijos komandos (Vojtech Stransky, Vojtech Ludvik, Krystof Bogar).

Sidabro medalius iškovojo Rusijos trejetas – Valerijus Gluchovas, Ruslanas Gricanas, Antonas Foliforovas (+1:51), o bronzos – Prancūzijos komanda – Yoann Garde, Baptiste Fuchs, Cedric Beill (+1:55).

Vaikinų jaunimo grupėje lietuviai užėmė devintą vietą. Aidas Žigilėjus, Martynas Jurgaitis ir Nojus Kalvaitis trasoje užtruko 1 val. 44 min. bei 36 sek. Nugalėjo Suomijos komanda – Sakari Puolakanaho, Petrus Hanhijarvi, Sauli Pietikainenas (89:29).

Antrąją vietą užėmė Čekijos komanda – Janas Hašekas, Matyašas Ludvikas ir Martinas Kanta (+0:28), o trečiąją – rusai – Jurijus Balevas, Aleksandras Kulgaivijus bei Leonidas Cvetkovas (+2:12).

Po maždaug dviejų mėnesių pertraukos stipriausi pasaulio orientacininkai susirinks į Kauną, kur rugsėjo 29 d. – spalio 2 d. vyks finalinis orientavimosi sporto kalnų dviračiais pasaulio taurės etapas.