Kartingas – sportas bet kokio amžiaus lenktynininkams

Ar daug žinote lenktynininkų, kurie savo karjerą pradėjo ne nuo kartingų? Tikrai, tokių tik vienas kitas. Ir garsiausi „F-1“ meistrai, ir žymiausi ralio pilotai savo karjerą pradeda panašiai – kartingų trasose. Ne veltui sakoma, kad kartingas yra viso automobilių sporto lopšys. Įdomiausia tai, kad ši sporto šaka yra itin demokratiška – dėl pergalių savo klasėse kovoja ir pradinukai, ir į penktą dešimtį baigiantys vyrai.

Kartingo varžybos (nuotr. Organizatorių)

„Man dabar 13-a metų, kartingais važiuoju dar tik pirmus metus. Noriu kovoti, noriu būti greitas. Manau, kad tai ne tik sportiniai pasiekimai – sportinė disciplina, gebėjimas kovoti man pravers ir vėliau. O štai mano komandos bičiuliui Oskarui Grigoniui dar tik dešimt metų, tačiau jis lenktynėse važiuoja jau antrą sezoną. Galite pasakyti, kad mes dar vaikai. Bet mes jau mokame siekti užsibrėžtų tikslų.“ – pasakoja Lietuvos kartingo čempionate važiuojantis jaunasis sportininkas Nojus Jurevičius.

REKLAMA

„Kartingas – demokratiškas. Nuo jo prasideda kelias į automobilių sporto Olimpą. Ir tam tikrose klasėse čia pradeda važiuoti tikrai jauni sportininkai. Kiekviena save gerbianti lenktynių komanda, kiekvienas treneris stengiasi, kad komandoje važiuotų ne tik greičiausiose klasėse pergales skinantys tituluoti meistrai, bet pirmuosius žingsnius šiame sporte žengiantys jaunuoliai. Juk iš jų vėliau išauga būsimi čempionai. Svarbiausia, kad ši sporto rūšis yra patraukli visoms amžiaus grupėms. Štai „Micro“ klasėje gali startuoti net ir pradinukai. O į aktyvų, profesionalų sportą atėję brandesni vyrai gali rinktis „Open 125” klasę – tai dar nėra taip ultimatyvu, kaip „KZ2“, tačiau greičio ir dirvos nuolatiniam tobulėjimui čia irgi į valias. Gal todėl vis daugiau žmonių žengiančių į lenktynių pasaulį renkasi kartingą.“ - sako Kauno ekipą „Paske Racing“ atstovaujantis ir puikiai mūsų šalies kartingo aistruoliams pažįstamas penkis kartus Lietuvos čempionas Paulius Paškevičius.

Kartingo varžybos (nuotr. Organizatorių)

„Štai jauniausiam mūsų komandos sportininkui Tomui dabar dar nėra dešimties, jaunikaitis kelią pradeda „Micro“ klasėje. Tačiau šį vaiką pas mus atsivedė jo tėvas – vyriausias mūsų ekipos lenktynininkas Stanislovas Veilentas. Šiam „KZ2“ klasėje važiuojančiam sportininkui jau 41-i, į profesionalų kartingų sportą jis atėjo palyginti neseniai. Gal tai nuskambės keistai, bet drįsčiau teigti, kad kartingas yra savotiškas visos šeimos sportas.“ – komandos bičiuliui antrina lenktynininkas Ignas Misevičius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų