9
NBA dvikova: „Golden State Warriors“ – „Rockets“ (nuotr. SCANPIX)
9

Pirmąsias Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos finalo serijos iki keturių pergalių rungtynes be Donato Motiejūno rungtyniaujantis Hjustono "Rockets" klubas antradienį svečiuose 19,6 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 106:110 (31:24, 24:34, 24:26, 27:26) pralaimėjo reguliariojo sezono nugalėtojams "Golden State Warriors" krepšininkams, nors antrajame kėlinyje ir turėjo 16 taškų (49:33) persvarą.

Pirmą kartą nuo 1997 metų konferencijos finale žaidžiančios Hjustono komandos gretose sėkmingiausiai rungtyniavo dvigubu dubliu pasižymėjęs Jamesas Hardenas - 28 taškai, 11 po krepšiu atkovotų bei 4 perimti kamuoliai ir 9 rezultatyvūs perdavimai.

20 taškų į nugalėtojų krepšį įmetė Trevoras Ariza, 17 - Joshas Smithas, po 9 - Clintas Capela ir Corey'is Breweris, po 7 - kelio traumą trečiajame kėlinyje patyręs Dwightas Howardas (13 sugriebtų kamuolių) bei Jasonas Terry'is.

Pirmą kartą nuo 1976 metų Vakarų konferencijos finale rungtyniaujančių arenos šeimininkų gretose rezultatyviu žaidimu pasižymėjo Stephenas Curry'is (34 tšk.), Shaunas Livingstonas (18 tšk.), Klay'us Thompsonas (15 tšk.), Harrisonas Barnesas (14 tšk.) ir Draymondas Greenas (13 taškų bei 12 atkovotų kamuolių).

Antrąsias finalo serijos rungtynes klubai ketvirtadienį vėl žais Ouklande.

Hjustono ekipa šiame sezone varžovams pralaimėjo penktą mačą iš eilės, o paskutinį kartą pergalę Ouklande šventė 2013 metų gruodžio 13 dieną.

NBA lygos Rytų konferencijos čempionas paaiškės Atlantos "Hawks" bei Klivlando "Cavaliers" krepšininkų akistatoje.