Sekmadienį (04.26) Lietuvos bėgikai rinkosi Kaune. Čia vyko tradicinis „Eurovaistinės Kauno pusmaratonis“, kuriame dalyvavo apie pusantro tūkstančio bėgimo entuziastų. Kartu su dalyvių rekordu, bėgimo šventėje buvo pasiektas ir šių varžybų greičio rekordas. Pusės maratono (21 km 98 m) distanciją Mindaugas Viršilas įveikė per 1 valandą 11 minučių ir 36 sekundes. Tai – naujas geriausias trečius metus vykstančio „Eurovaistinės Kauno pusmaratonio“ rezultatas.

Pirmieji pavasarinio bėgimo šventės finišo liniją kirto 10 kilometrų bėgikai. Šioje distancijoje greičiausias buvo svečias iš Sankt Peterburgo (Rusija) Aleksejus Silaevas (00:32:58). Antrą vietą užėmė keliomis sekundėmis atsilikęs Andrejus Jegorovas (00:32:45), trečias liko Šarūnas Lapėnas (00:35:38). Tarp moterų greičiausia buvo Milda Vilčinskaitė, trasą įveikusi per 35 minutes ir 54 sekundes. Už Mildos nugaros liko Nadežda Roždestvenskaja (00:41:17) ir Indrė Plegevičiūtė (00:42:34).

Pagrindinėje „Eurovaistinės Kauno pusmaratonio“ distancijoje greičiausias buvo M. Viršilas (01:11:36). Nugalėtojas puse minutės pagerino Tadui Ignatavičiui (01:12:06) priklausiusį geriausią varžybų rezultatą. Antras finišo liniją kirto Modestas Bacys (01:16:22), trečias – Augustas Jakubynas (01:18:06).

„Trasoje buvo posukių, kurie mušė tempą. Pritrūko rimtesnės konkurencijos iš kitų dalyvių. Gal dėl to laikas nėra geriausias. Ruošiuosi kitoms varžyboms, kur tikiuosi pagerinti savo asmeninį rezultatą. Lietuvos čempionate norėčiau bėgti greičiau nei per valandą ir devynias minutes,“- iškart po finišo kalbėjo M. Viršilas.

Greičiausiai pusmaratonį įveikusia moterimi tapo Ingrida Stankutė (01:40:09), už nugaros palikusi Indrę Tamošauskaitę (01:43:17) ir Jakateriną Kormakovą (01:44:47).

„Tai mano pirmoji pergalė. Džiauguiuosi ja. Kėliau tikslą pusmaratonį įveikti per valandą ir keturiasdešimt penkias minutes, bet višijau lūkesčius. Aplenkiau pati save. Ačiū broliui, kuris padėjo pasiekti tokį gerą rezultatą,“- pasakojo nugalėtojos taurę kėlusi I. Stankutė.

5 kilometrų bėgime nepavejamai bėgo Paulius Bieliūnas (00:15:54). Antroje vietoje liko beveik minute atsilikęs Egidijus Adomkaitis (00:16:43), trečioje – Jaunius Strazdas (00:16:45). Moterų grupėje ant nugalėtojų pakylos lipo Gabija Ražaitytė (00:18:56), Aina Jonaitė (00:19:05) ir Gintarė Smelstoriūtė (00:20:09).

Estafetėje 4 po 5 kilometrus greičiausiai bėgo „Greitojo kurjerio“ komanda (01:10:00). Antrą vietą iškovojo „Kauno maratono klubas“ (01:10:43). Treti liko „FOCUS running“ (01:11:37) atstovai. „Eurovaistinės Kauno pusmaratonyje“ taip pat vyko 5 ir 2,5 kilometro FUN RUN bėgimai bei 500 metrų vaikų bėgimas.