9
Eurolyga: Madrido „Real“ – Kauno „Žalgiris“ (nuotr. SCANPIX)
9

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai užbaigė pasirodymą šio sezono Eurolygos varžybose. Svečiuose metę iššūkį E grupės lyderiams žalgiriečiai galiausiai nusileido Madrido „Real“ komandai 83:99 (12:21,31:19, 19:28, 21:31).

Pirmąją „Žalgirio“ ataką gražiu prasiveržimu sėkmingai užbaigė Willas Cherry (2:2), tačiau karališkasis Madrido klubas rungtynių pradžioje žaidė itin rezultatyviai ir privertė minutės pertraukėlės prašyti Gintarą Krapiką – 2:10. Tuščios kauniečių minutės tęsėsi jau keturias minutes (2:14), kol galų gale prie baudų metimų linijos stojo W.Cherry ir Jamesas Andersonas – 5:14. Netaiklų komandos draugo metimą taisė Artūras Gudaitis, nugara rezultatyviai sužaidė Darius Songaila (9:19). Ketvirčio pabaigoje greito išpuolio smaigalyje atsidūrė Edgaras Ulanovas, baudos metimu atsilikimą iki vienženklio mažino A.Gudaitis – 12:21.

Antrajame kėlinyje varžovų gynybą pralaužė individualiai sužaidęs D.Songaila, čia pat Darius gražiai pastebėjo po krepšiu likusį A.Gudaitį, o pirmąjį žalgiriečių tritaškį po Luko Lekavičiaus perdavimo smeigė Artūras Milaknis – 19:24. A.Gudaitis aktyviai rungtyniavo abejose aikštės pusėse, komandinius derinius išpildė tritaškį įskraidinęs L.Lekavičius ir šeštąjį tašką pelnęs D.Songaila (26:27). Kėliniui įpusėjus Lietuvos čempionai pirmą kartą išsiveržė į priekį: kabliu įmetė A.Gudaitis, trimis taškais savo kraitį pildė L.Lekavičius – 31:30. Savalaikius perdavimas Siimui-Sanderiui Vene siuntė J.Andersonas ir L.Lekavičius, baudų metimais rezultatą persvėrė J.Andersonas (38:37). Prieš didžiąją pertrauką „Žalgiris“ apsukų nemažino: arčiau krepšio sėkmingai žaidė R.Javtokas, tritaškį realizavo S.Vene (43:37). Visgi, pirmąją rungtynių pusę tolimu metimu užbaigė šeimininkai – 43:40.

Po kelių nesėkmingų bandymų kauniečių taškų sąskaitą antroje rungtynių dalyje, kaip ir mačo pradžioje, atidarė W.Cherry. Netrukus sudėtingą dvitaškį realizavo J.Andersonas – 47:42. Kėliniui įgavus pagreitį nesportinė pražanga buvo skirta J.Andersonui ir „Real“ persvėrė rezultatą (47:49). „Žalgiriui“ taškus rinko tik efektingai rungtyniavęs J.Andersonas, o šeimininkai pabandė atitrūkti – 51:56. Varžovai vis bandė įgyti apčiuopiamesnį pranašumą (52:58), bet visas jų viltis gniuždė tritaškį įsmeigęs J.Andersonas ir baudos metimą pridėjęs W.Cherry – 56:60. Kėliniui baigiantis tritaškius įskraidino A.Milaknis ir S.Vene bei prieš lemiamas minutes komandas skyrė šeši taškai – 62:68.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgirio“ vežimą tempė W.Cherry: įžaidėjas ne tik tęsė svečių tolimų metimų seriją, bet ir įmetė du taškus nepaisydamas pražangos – 68:72. Netrukus aukštesnę pavarą įjungę karališkojo klubo krepšininkai įskraidino tris tolimas bombas paeiliui ir susikrovė dviženklę persvarą (70:83). Užsitęsusią Lietuvos čempionų tylą nutraukė iš vidutinio nuotolio pataikęs Paulius Jankūnas, klaidinamų judesių arsenalą demonstravo A.Gudaitis – 75:88. Rungtynių pabaigoje taškus rinko puolime žibėję J.Andersonas ir W.Cherry, bet atsilaikyti prieš grupės lyderius nepavyko – 83:99.

„Žalgiris“: J.Andersonas 17 (5 atk. kam.), W.Cherry 16, A.Gudaitis 14 (5/6 dvit., 6 atk. kam.), S.Vene 8 (5 atk. kam.), A.Milaknis 7 (5 rez. perd.), L.Lekavičius 6, D.Songaila 6, E.Ulanovas 5, P.Jankūnas 2, R.Javtokas 2, T.Dimša 0.

„Real“: F.Reyesas 17, S.Rodriguezas 16 (4/6 trit., 7 rez. perd., 2 per. kam.), J.Carrollas 16 (3/4 trit.), K.C.Riversas 12 (9 atk. kam.).