Kauno technologijų universiteto (KTU) studentas Žygimantas Gališanskis Roterdame (Nyderlandai) vykstančiose Europos universitetų sporto žaidynėse tapo vienviečių valčių rungties vicečempionu.

22 metų irkluotojas tik sekmadienį pasaulio jaunimo irklavimo čempionate iškovojo bronzos medalį ir praktiškai be poilsio išvyko į universitetų žaidynes. Sekmadienį jau po vidurnakčio į Lietuvą iš Italijos grįžęs irkluotojas pirmadienį po pietų jau skrido į Nyderlandus ir iškovojo antrą medalį per kelias dienas.

Vienviečių varžybose Roterdame varžėsi šeši irkluotojai, tačiau finalas iškart nebuvo rengiamas. Iš pradžių visas šešetas sudalyvavo kvalifikaciniame plaukime, kuriame trečiadienį Ž. Gališanksis užėmė pirmąją vietą.

Vis dėlto, penktadienį vykusiame finale lietuvį 1,53 sekundės aplenkė Vokietijos irkluotojas Lucasas Metze'as (6 min., 59,75 sek.). Lietuvio laikas – 7:01,28 min. Trečiąją vietą iškovojo olandas Sjoerdas Dijkstra (7:03,56).

Be Ž. Gališanskio varžybose dalyvavo dar trys Lietuvos irkluotojų įgulos, tačiau joms sekėsi ne taip gerai.

Dviviečių pavienio irklo (M2-) varžybose Klaipėdos universiteto (KU) Marius Ralickas ir Dovydas Balsys tarp dešimties dalyvių liko dešimtoje vietoje. Klaipėdiečiai antrajame atrankos plaukime aplenkė vieną įgulą, tačiau tiek perplaukime, tiek B finale liko toli nuo prizininkų. Čempionais rungtyje tapo vengrai iš Istvano Szechnyi universiteto.

Keturviečių be vairininko (M4-) rungtyje KU įgula užėmė ketvirtąją vietą iš keturių įgulų. Arnoldas Valčiukas, Rokas Balsys, Kristijonas Bernotas ir Dominykas Bernotas nuo artimiausių varžovų atsiliko 10-čia sekundžių. Čempionais šioje rungtyje tapo Niukaslo universiteto irkluotojai.

Vienviečių lengvo svorio valčių varžybose Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) atstovas Karolis Sunklodas varžovams irgi neprilygo ir užėmė aštuntąją vietą iš 8 įgulų. Aukos medalį laimėjo Liucernos universiteto Šveicarijoje atstovas Michaelis Albisseras.