Pasaulio jaunimo (U-23) irklavimo čempionate Varezėje (Italija) Lietuvos sportininkai iškovojo pirmąjį medalį.

Dviviečių porinio irklo valčių klasėje (BM2x) Aurimas Adomavičius ir Rolandas Maščinskas finaliniame plaukime užėmė antrąją vietą ir laimėjo sidabro medalius.

Vos prieš savaitę į vieną valtį dėl Dominyko Jančionio traumos sėdę irkluotojai sekmadienį startavo prastai ir įveikus pusę distancijos, 1000 metrų, yrėsi šeštoje vietoje. Po 1500 metrų jie vis dar buvo tik penkti ir nuo lyderių atsiliko daugiau nei 4 sekundėmis.

Vis dėlto, paskutiniuose 500 metrų A. Adomavičius ir R. Maščinskas parodė valią ir sugebėjo finišuoti antri, nuo pirmosios vietos atsilikę vos 0,41 sek.

Čempionais tapo po 1500 metrų antroje vietoje buvę Prancūzijos irkluotojai, o bronza atiteko nuo pat starto pirmavusiems britams.

6. Joaquinas Montero Gomezas ir Aleixas Marti Roura (Ispanija) 6:33,30

A. Adomavičiui tai antrasis iš eilės pasaulio jaunimo čempionato medalis šioje rungtyje. Pernai jis su D. Jančioniu tapo čempionais, tačiau prieš prieš kelias savaites pastarasis patyrė nugaros traumą, tad startuoti negalėjo.

Sekmadienį šiose pirmenybėse B finale ketvirta finišavo ir bendrojoje įskaitoje 10-ąją vietą užėmė lengvo svorio vienvietininkė (BLW1x) Sonata Petrikaitė.

18 metų irkluotoja šioje amžiaus grupėje varžėsi pirmą kartą ir pusfinalyje jai pritrūko kelių sekundžių, kad galėtų varžytis A finale.

Šios rungties čempione tapo olandė Ilse Paulis (7:37,18), kuri finale aplenkė graikę Aikaterini