0

Sekmadienį laimėjęs pasaulio "Formulės 1" čempionato šešioliktąjį etapą - Indijos "Grand Prix" lenktynes - 26-erių metų "RedBull - Renault" komandos pilotas vokietis Sebastianas Vettelis užsitikrino ketvirtąjį pasaulio čempiono titulą.

Tai buvo jo šeštoji iš eilės pergalė šiemet, dešimtoji šiame sezone bei 36-oji per visą karjerą.

Sezono favoritu laikytas vokietis, likus trims etapams iki čempionato pabaigos surinko 322 taškus ir net 115 taškų lenkia antroje vietoje bendroje įskaitoje likusį ispaną Fernando Alonso, kuris sekmadienį finišavo tik vienuoliktas.

S. Vettelis lenktynėse 60 trasos ratų - 307,249 km - įveikė per 1 valandą 31 minutę 12,187 sekundės ir tapo tik trečiuoju "Formulės-1" pilotu, iškovojusiu keturis čempiono titulus iš eilės. Anksčiau tai pavyko tik argentiniečiui Juanui Manueliui Fangio bei septyniskart planetos čempionui vokiečiui Michaeliui Schumacheriui.

Antras lenktynėse Indijoje sekmadienį finišavo vokietis Nico Huelkenbergas su "Sauber-Ferrari", o trečiąją vietą trečiąsyk iš eilės užėmė "Lotus - Renault" ekipos pilotas prancūzas Romainas Grosjeanas.