0

Sekmadienį po pietų Anglijoje įvyko labai įdomi 34 turo „Premier“ lygos dvikova. Joje ginklus surėmė Londono „Tottenham“ ir „Manchester City“ klubai. Namuose žaidęs „Tottenham“ sugebėjo kėlinio pabaigoje palaužti svečius iš Mančesterio ir šventė pergalę rezultatu 3-1.

Pirmasis kėlinys. Namuose rungtyniavęs „Tottenham“ stengėsi aktyviai pradėti mačą. Kelis kartus „Man City“ gynybą bandė įveikti Emmanuelis Adebayoras, tačiau buvęs „Manchester City“ puolėjas to nesugebėjo. Taip pat smūgį į vartus atliko Garethas Bale‘as, tačiau Joe Hartas didelių problemų neturėjo.

Tuo metu 5 minutę „Man City“ sugebėjo įmušti netikėtą įvartį. Po Jameso Milnerio perdavimo įvartį pelnė prancūzas Samiras Nasri.

Po šio įvarčio svečiai iš Mančesterio perėmė iniciatyvą ir kurį laiką kontroliavo kamuolį, bet itin pavojingų momentų jie nesukūrė. „Man City“ taip pat užsidirbo pirmą geltoną kortelę, o ją 12 minutę gavo saugas Yaya Toure.

Iki kitos geltonos kortelės, kurią 19 minutę gavo „Tottenham“ gynėjas Michaelas Dawsonas, pavojingų epizodų nebuvo. Abu klubai bandė atakuoti, tačiau gynėjai žaisdavo patikimai.

Sužaidus pusę kėlinio Clintas Dempsey atliko nuostabų perdavimą Kyle‘ui Walkeriui, tačiau krašto gynėjas neįveikė „Man City“ vartininko J.Harto.

28 minutę S.Nasri turėjo dar vieną progą įvarčiui pasiekti. Saugas puikiai suklaidino varžovų gynėjus, tačiau jo atliktas smūgis į vartus nepataikė.

Po to kamuolį gan ilgai valdė „Tottenham“ klubas, bet „Man City“ nuo jų pozicinių atakų sėkmingai apsigindavo. Vienos atakos metu „Tottenham“ prašė vienuolikos metrų baudinio už Garetho Barry žaidimą ranka, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

„Tottenham“ iki kėlinio pabaigos ir toliau bandė spausti šalies čempioną, tačiau „Man City“ taip pat sugebėjo sukurti labai pavojingą ataką – Edinas Džeko buvo išbėgęs prieš vartus, bet bosnio smūgį atlaikė Hugo Llorisas. Vartininkui iš Prancūzijos teko atremti dar pavojingesnį Carloso Tevezo smūgį galva ir tą jis padarė sėkmingai. Iki kėlinio pabaigos daugiau įvarčių taip ir nebuvo, nors Londono klubas pačioje kėlinio pabaigoje vos jo neįmušė.

Antrasis kėlinys. Per pertrauką Roberto Mancini atliko vieną keitimą - vietoje J.Milnerio aikštėje pasirodė Aleksandaras Kolarovas. Po pertraukos teisėjas buvo greitai priverstas parodyti geltoną kortelę. Ją už pavojingą žaidimą prieš Pablo Zabaleta gavo „Tottenham“ krašto gynėjas Benoitas Assou-Ekotto.Po šio epizodo vyko apylygis žaidimas ir į gynybą neužsidarė nei vienas klubas.

58 minutę Gaelis Clitchy visai šalia baudos aikštelės prasižengė prieš Scottą Parkerį. Prie kamuolio stojo G.Bale‘as, tačiau jis smūgiavo netiksliai. Beveik iškart po šio epizodo „Tottenham“ treneris Andre Villas-Boasas atliko du keitimus. Aikštėje pasirodė Lewisas Holtby ir Tomas Huddlestone‘as, kurie pakeitė Gylfi Sigurdssoną ir S.Parkerį. T.Huddlestone‘as po kelių minučių už pražangą prieš Y.Toure gavo geltoną kortelę.

Iki 70 minutės abu klubai ir toliau nesukūrė labai pavojingų momentų. Abiems klubams arba pavykdavo sėkmingai apsiginti, arba atliekami smūgiai būdavo netikslūs. 71 minutę aikštėje pasirodė puolėjas Jermainas Defoe, kuris pakeitė E.Adebayorą.

Anglijos rinktinės puolėjas greitai atsidūrė atakos smaigalyje, tačiau J.Hartas sugebėjo išmušti kamuolį. Visgi „Man City“ vartininkas 75 minutę buvo bejėgis – po puikaus G.Bale‘o perdavimo įvartį iš arti įmušė Clintas Dempsey.

„Man City“ greitai stengėsi atsigauti po praleisto įvarčio, bet „Tottenham“ 79 minutę dar kartą įveikė J.Hartą. Po L.Holtby perdavimo J.Defoe atsidūrė baudos aikštelės krašte. Puolėjas nepabūgo smūgiuoti iš ten ir jo pastangos buvo apdovanotos įvarčiu

Po dar trijų minučių „Tottenham“ sugebėjo įmušti trečią įvartį. G.Bale‘as išbėgo vienas prieš vartininką ir nesunkiai jį nuginklavo. Taigi „Tottenham“ vos per 7 minutes įmušė tris įvarčius ir suteikė labai šaltą dušą „Manchester City“ klubui.

„Miestiečių“ treneris Roberto Mancini į šiuos įvykius reagavo į aikštę išleisdamas Scottą Sinclairą. Visgi „Man City“ taip ir nesugebėjo atsigauti ir turėjo pripažinti „Tottenham“ pranašumą. Po šios pergalės „Tottenham“ turi 61 tašką ir toliau užima 5 vietą. Tuo metu šis „Man City“ pralaimėjimas atvėrė „Manchester United“ kelią prie „Premier“ lygos titulo. Jei rytoj „Man Utd“ įveiks „Aston Villa“ klubą, „Raudonieji velniai“ laimės 20 Anglijos čempionato titulą. 34 turo rezultatas:

„Tottenham“ 3 – 1 „Manchester City“ 5‘ [0 – 1] Samir Nasri 75‘ [1 – 1] Clint Dempsey 79‘ [2 – 1] Jermain Defoe 82‘ [3 – 1] Gareth Bale