M. Čiuplytė (nuotr. Fotodiena.lt)

M. Čiuplytė (nuotr. Fotodiena.lt)

Antrą dieną iš eilės pajėgiausi planetos kiokušin karatė meistrai Vilniuje rungėsi dėl aukščiausių pasaulio pirmenybių apdovanojimų. Sekmadienį kovą dėl medalių tęsė dar 9 geriausi Lietuvos kiokušin karatė kovotojai. Pagrindiniais pretendentais prieš varžybas iš lietuvių į medalius laikyti Margarita Čiuplytė (per 65 kg), Orestas Procas (iki 80 kg) ir Lukas Kubilius (per 80 kg) pateisino savo vardą.

M. Čiuplytė ir O. Procas tapo planetos čempionais, o L. Kubilius po įnirtingos dvikovos turėjo pripažinti Bulgarijos kovotojo Valerijaus Dimitrovo pranašumą ir iškovojo sidabro medalį. Tuo tarpu, Diana Balsytė ir pasidabino pasaulio čempionato bronzos medaliu. 

REKLAMA

Šiame pasaulio čempionate Lietuvos rinktinei dėl patirtos traumos prieš pirmenybes negalėjo padėti vienas geriausių mūsų šalies kovotojų Donatas Imbras.

Balsas.lt primena, kad vakar Lietuvos atstovai Rita Pivoriūnaitė, Diana Mačiūtė, Gabija Gudeliauskaitė ir Andrius Miseckas pasidabino pasaulio čempionato bronzos medaliais.

Finalas

Pirmoji iš lietuvių ant tatamio lipo pasaulio čempionės titulą ginanti M. Čiuplytė. Jos varžove tapo D. Balsytę įveikusi japonė E Shoguchi. Trijų meistrų sprendimu lietuvė antrą kartą iš eilės apgynė pasaulio pirmenybių čempionės titulą!

Antrasis dėl pasaulio čempionato aukso kovą pradėjo O. Procas. Jo varžovu tapo dar vienas Japonijos kovotojas Daiki Kato. Vienvaldžiu meistrų sprendimu buvo skirtas pratęsimas. Tačiau to nepakako išaiškinti naujojo pasaulio čempiono – skirtas dar vienas dviejų minučių pratęsimas. Po pridėto laiko teisėjams neliko jokių abejonių ir planetos čempionu paskelbtas Lietuvos atstovas.

Paskutinėje kovoje dėl planetos pirmenybių aukso jėgas surėmė Lietuvos rinktinės narys L. Kubilius ir bulgaras Valerijus Dimitrovas. Vienvaldžiu teisėjų po pagrindinio laiko sprendimu pasaulio čempionu paskelbtas bulgaras.

Pusfinaliai

Pirmąją sunkiasvorių pusfinalio dvikovą pradėjo M. Čiuplytė ir Vengrijos kovotoja Csenge Szepesi. Po skirto pratęsimo, trijų meistrų sprendimu nugalėtoja paskelbta Lietuvos atstovė. 

Antroji lietuvė į kovą dėl kelialapio į pusfinalį stojo D. Balsytė, kurios varžovė tapo japonė Emi Shoguchi. Trijų meistrų sprendimu Japonijos atstovė pateko į finalą.

REKLAMA

Iš karto po moterų ant tatamio stojo O. Procas ir japonas Kazufumi Shimamoto. Vienvaldžiu teisėjų sprendimu buvo skirtos lygiosios ir dvi minutės pratęsimo. Po pridėto laiko visi keturi meistrai nusprendė, kad lietuvis tampa šios dvikovos nugalėtoju ir toliau tęsia kovą dėl pirmenybių aukso.

Sunkiasvorių pusfinalyje pirmasis ant tatamio žengė Lietuvos rinktinės narys L. Kubilius. Jo varžovu dėl kelialapio į finalą tapo Yuji Shimamoto. Vienvaldžiu meistrų sprendimu nugalėtoju paskelbtas lietuvis.

Vyrų ketvirtfinaliai

Pirmoje ketvirtfinalio kovoje pasirodė O. Procas. Jo varžovu dėl kelialapio į pusfinalį tapo japonas Ko Tanigawa. Pasibaigus pagrindiniam laikui visi keturi meistrai skyrė lygiąsias ir pratęsimą. Per pridėtą laiką Lietuvos karatė viltis šiame čempionate nugalėjo Japonijos atstovą ir pateko į pusfinalį.  

Antroje ketvirtfinalio dvikovoje pasirodė N. Lisauskas ir jo varžovas japonas Shota Maeda. Trys meistrai šioje dvikovoje skyrė pratęsimą. Po pridėto laiko nugalėtoju paskelbtas buvo Japonijos kovotojas.

N. Lisauskas: „Dar kol kas visos emocijos sukilę: protas ir traumos po truputį atvėsta. Dariau, ką galėjau ir stengiausi. Japonų kovotojai stengiasi pataikyti į sąnarius – tas vietas, kurios labiausiai pažeidžiamos, per kurias galima susilpninti visą žmogaus darbą. Gavau iš rankos gal tris ar keturis kartus, bet teisėjai neužfiksavo pražangos. Pataikė į kaklą ir tokie dalykai kvėpavimą permuša. Atvirai kalbant smūgiai iš rankų tikrai išbalansuoja.“

„Esu patenkintas šia kova. Iš tikrųjų taip pagalvojus: praktiškai mėnesį ruošiausi ir esu geriausių pasaulio kovotojų aštuntuke. Tai tikrai geras rezultatas. Aišku, visada norisi daugiau, tačiau aš ir treneriai patenkinti. Kažkas visada gali būti geriau. Svarbiausia, kad žiūrovai labai palaikė ir ačiū jiems.“ , - teigė kovotojas.

REKLAMA

Sunkiasvorių kategorijoje pirmas ant tatamio pasirodė Lietuvos rinktinės narys L. Kubilius. Dėl kelialapio mūsų šalies kovotojo priešininku tapo kazachstanietis Ilja Jakovlevas. Visų keturių meistrų sprendimu nugalėtoju paskelbtas L. Kubilius.

Moterų ketvirtfinaliai

Pagrindinei pretendentei į planetos pirmenybių aukso medalį M. Čiuplytei antrajame etape teko susikauti su Japonijos kovotoja Yoko Shinohara. Visi keturi meistrai nusprendė, kad nugalėtojai išsiaiškinti reikia skirti dviejų minučių pratęsimą. Vienvaldžiu teisėjų sprendimu lietuvė paskelbta kovos nugalėtoja ir pateko į pusfinalį.

Antroji lietuvė pasirodžiusi ketvirtfinalyje – D. Balsytė. Dėl vietos pusfinalyje jai teko kovoti su Rumunijos karatiste Viviana Akexandra Chirila. Per pridėtą laiką lietuvė kelieniu nokautavo rumune ir pateko į pirmenybių pusfinalį.

Antras ratas

Pirmasis ketvirtfinalio kovas iš lietuvių pradėjo O. Procas, kurio varžovu tapo japonas Ikuma Oshita. Teisėjų sprendimu buvo paskelbtos lygiosios ir pridėtos dar dvi papildomos kovos minutės. Vos tik prasidėjus pridėtam laikui, Lietuvos atstovas nokautavo savo varžovą ir keturių meistrų sprendimu tapo pirmuoju lietuviu šiandien patekusiu į ketvirtfinalį.

Sekantis lietuvis ant tatamio žengė N. Lisauskas. Jo varžovu antrajame rate tapo Rusijos rinktinės kovotojas Jevgenijus Azimovas. Visų keturių meistrų sprendimu į kitą etapą pateko dar vienas lietuvis.

Sunkaus svorio kategorijos kovas pradėjo Lietuvos kovotojas L. Kubilius. Jo priešininku antrajame rate tapo japonas Atsuki Mizuno, pirmajame etape nugalėjęs Pakistano kovotoją. Trijų meistrų sprendimu šios kovos nugalėtoju tapo Lietuvos atstovas.

REKLAMA

Antrajame rate E. Sečinskiui teko kovoti su japonu Yuji Shimamoto. Įpusėjus kovai, ši buvo nutraukta dėl neleistino japono smūgio lietuviui į gerklę. Trijų meistrų sprendimu šioje kovoje buvo paskelbtos lygiosios ir pridėtos dvi papildomos minutės. Tačiau pratęsimas nepadėjo išsiaiškinti nugalėtojo. Kadangi tarp kovotojų nebuvo svorių skirtumo buvo pridėtos dar dvi papildomos minutės kovos. Galiausiai pergalė buvo skirta japonui.

Po pralaimėtos dvikovos Japonijos kovotojui Yuji Shimamoto, Lietuvos rinktinės narys Edgardas Sečinskis teigė kovoje atidavęs viską ką galėjo: „Gaila, kad nelaimėjau. Tikrai atrodžiau ir jaučiausi daug stipresnis. Bet toks sportas – vienas laimi, kitas pralaimi. Šį kartą pralaimėjau aš. Buvau užsibrėžęs tikslą eiti iki pusfinalio, bet japonas sutrukdė. Jis atrodė daug aktyvesnis, bet padariau viską, ką galėjau ir tuo džiaugiuosi.“

Tiek lietuvis, tiek jo treneris apmaudą liejo dėl teisėjų darbo: „Antrajame pratęsime jautėsi, kad jis mažiau dirba. Tikrai galvoja, kad duos du ar tris taškus, bet matome, kad pagrindinis teisėjas – japonas nusprendė kitaip. Žinoma, apmaudu, kai viskas ėjosi gerai, o dėl vieno teisėjo viskas sukrenta. Treneris irgi pyko.“

Tačiau E. Sečinskis prispažino, kad namų sienos kovoti itin padėjo: „Aplinka daug davė. Čia visi savi, palaiko ir tikrai labai padeda. Žinoma, pasaulio čempionate kovoti daug sunkiau, tiesiog nėra laiko jau galvoti – eini ir kovoji. Tikiuosi, tai ne paskutinis mano pasaulio čempionatas.“

Pirmas ratas

Vienas pagrindinių favoritų į pasaulio pirmenybių medalius laikytas O. Procas ant tatamio nepasirodė, nes mūsų šalies kovotojo oponentas iš Irano Morteza Khojastehpoura neatvyko. Pergalė įskaityta Lietuvos atstovui.

REKLAMA

Pirmasis iš lietuvių ant tatamio žengė Vytautas Cėpla, o jo varžovu tapo japonas Kazuya Yamamoto. Teisėjų sprendimu po pagrindinio laiko buvo paskelbtos lygiosios ir skirtas papildomas laikas. Per pridėtą laiką lietuvis nokautavo Japonijos atstovą, tačiau pagal taisykles draudžiamais veiksmais - varžovui smūgiavo ranka į galvą. Ant tatamio atsidūręs japonas su medikų pagalba atsikėlė ir kovą tęsė toliau. Pasibaigus pratęsimo laikui, pasitarę teisėjai nusprendė, kad šioje kovoje nugalėtoju tapo japonas.

Antrasis iš Lietuvos atstovų pasaulio pirmenybėse pasirodė Norbertas Lisauskas, kurio varžovas tapo Ismaailas Patelis iš Mauricijaus salos. Pasibaigus pagrindiniam laikui ir pasitarus teisėjams, pastarieji nusprendė, kad šioje kovoje nugalėtoju tapo lietuvis.

Pirmoje savo kovoje, vienas pagrindinių pretendentų į planetos pirmenybių medalius Lukas Kubilius įtikinamai nugalėjo savo varžovą Bilaalą Ghanty iš Mauricijaus salos. 

Kitas Lietuvos atstovas Valdemaras Gudauskas net po dviejų teisėjų skirtų pratęsimų pralaimėjo Kazachstano kovotojui Vladimirui Artiušinui. 

Paskutinis iš lietuvių sunkaus svorio kategorijoje (+80 kg) pasirodė Edgaras Sečinskis, kurio varžovas ant tatamio tapo Australijos kovotojas Terence'as Ozorio. Teisėjų sprendimu šioje kovoje nugalėtoju tapo Lietuvos atstovas.

Pirmoji iš Lietuvos atstovių ant tatamio turėjo stoti, viena pagrindinių pretendenčių į medalius, Europos ir pasaulio čempionė Margarita Čiuplytė. Tačiau nepasirodžius jos varžovei iranietei Elaheh Mahramani, pergalė buvo įskaityta lietuvei. 

REKLAMA

Tuo tarpu, kitos Lietuvos rinktinės narės Noros Vaznelytės priešininke tapo Rusijos kovotoja Ana Višniakova. Teisėjų sprendimu šioje kovoje buvo du kartus paskelbtos lygiosios ir skirtos keturios papildomos minutės. Po pridėto laiko nugalėtoja buvo pripažinta rusė.

Trečioji ir paskutinė iš lietuvių į kovą stojo Diana Balsytė, jos priešininke tapo Kazachstano rinktinės narė Aelita Aleksejeva. Šioje kovoje visi keturi teisėjai vienvaldžiu sprendimu pripažino Lietuvos atstovės pergalę.

Kur
2013-04-14 20:50:45
galima video paziureti???
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
skaitytojas 2013-04-16 08:43:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ale ir megėjas rašė straipsnį. Negi manote, kad kasnors skaitys vaizdo įrašui skirtus komentarus?.. Galėjote trumpai ir aiškiai parašyti favoritus ir rezultatus. Prikūrėte istorijų nebeaišku nei kas, nei ką...
balsas.lt gėda...   ATSAKYTI
vaclovas 2013-04-15 10:06:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
uzuojauta Jums   ATSAKYTI
Kur 2013-04-14 20:50:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
galima video paziureti???   ATSAKYTI

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
REKLAMA
D. Rapšys (nuotr. SCANPIX)
Pekine (Kinija) šeštadienį startavo antrasis FINA Čempionų lygos etapas. Į jį kviečiami tik geriausi pasaulio plaukikai, tarp kurių – ir lietuvis Danas Rapšys. Vyrų 200 m ...
V. Žala ir A. Juknevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis, Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas – visi keturi žengė po oro uosto duris, o jiems nuskambėjo galingas „AČIŪ“. Du Lietuvos ...
V. Strolia (nuotr. Organizatorių)
Rūpoldinge (Vokietija) vykstančiame penktajame pasaulio biatlono taurės etape istorinį pasirodymą surengė Lietuvos vyrų rinktinė. Estafetėje 4x7,5 km Lietuvos rinktinė buvo ...
Andrius Šidlauskas (nuotr. SCANPIX)
Sausio 18–19 dienomis Belgijos mieste Antverpene jau 17-ąjį kartą vyks tarptautinės „Flanders Swimming Cup“ plaukimo varžybos. Tradiciškai jose dalyvauja ir būrys lietuvių. ...
Sugrįžimo akimirkos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Benediktas Vanagas kartu su visa „Inbank team Pitlane“ ir šturmanu Filipe Palmeiro šeštadienį gįžo į Lietuvą, kur pasidalino įspūdžiais iš prabėgusio Dakaro, kuriame užimta ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Elgesys pašiurpino – Šiauliuose rado pakartą šunį
DABAR RODOMA
Nelaimė Kaune – vyrą partrenkė, kol taisė automobilį šalikelėje
DABAR RODOMA
„Peugeot“ salto sostinėje: atsitrenkęs į stulpą vertėsi aukštielninkas
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone: BMW vairuotojas apie partrenktą žmogų suprato ne iš karto
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
DABAR RODOMA
Pareiškus įtarimus prabilo „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius
DABAR RODOMA
Prabilo ir į kariuomenę pašaukta Londone gyvenanti Zofija
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų