0

Antradienį, po ilgos pertraukos, futbolo gerbėjus ir vėl džiugino UEFA Čempionų lygos kovos.

Pirmuosiuose aštuntfinalių etapo susitikimuose pergales iškovojo Paryžiaus "Saint-Germain" ir Turino "Juventus" klubai.

Rungtynės tarp “Valencia” ir PSG ekipų prasidėjo žvalgyba, abiejų komandų žaidėjai darė nemažai klaidų perdavinėjant kamuolį, atakoms trūko aštrumo.

9 minutę po Zlatano Ibrahimovičiaus perdavimo galingai smūgiavo Lucasas Moura, tačiau kamuolys pataikė į tolimąjį vartų virpstą. Po šio epizodo PSG tęsė „Valencia“ vartų šturmą ir puikiai įkirtęs į baudos aikštelę pasižymėjo argentinietis Ezequielis Lavezzi.

Praleidę įvartį šeimininkai stengėsi kuo greičiau išlyginti rezultatą, tačiau svečiai patikimai gynėsi ir pavojingesnių epizodų „Valencia“ futbolininkams sukurti neleido.

23 minutę rezultato vos neišlygino Jose Guardado: „Valencia“ saugui kamuolį PSG baudos aikštelės prieigose atmetė Roberto Soldado, tačiau galingai smūgiuotas sviedinys praskriejo virš vartų.

Kėliniui artėjant į pabaigą, E.Lavezzi galėjo padvigubinti savo komandos persvarą, tačiau jam nepavyko pasinaudoti puikiu Javiero Pastore perdavimu – silpnai smūgiuotą kamuolį „Valencia“ vartų sargas Guaita be vargo sugavo.

Vis dėlto, E.Lavezzi tautietis netrukus pasižymėjo pats: L.Moura prasiveržęs dešiniuoju kraštu atliko puikų perdavimą į varžovų baudos aikštelės centrą ir J.Pastore vienu lietimu kamuolį nukreipė į vartų tinklą – 0:2.'

Antrąjį rungtynių kėlinį kur kas aktyviau pradėjo šeimininkai, tačiau pirmąją pavojingesnę progą sukūrė PSG futbolininkai: 61 minutę iš maždaug 16 metrų nuotolio stipriai smūgiavo Z.Ibrahimovičius, o vartininkui smūgį atrėmus, kamuolio į vartus vos nenukreipė E.Lavezzi. Vos po minutės argentinietis turėjo dar vieną puikią progą, tačiau vartininko silpnu smūgiu pergudrauti nesugebėjo.

Prabėgus dar penkioms minutėms Z.Ibrahimovičiaus ir E.Lavezzi tandemas galėjo PSG persvarą padaryti triuškinančia, tačiau daug žadėjusi puolėjų kontrataka, kai gynyboje tebuvo vienas „Valencia“ gynėjas ir vartininkas, „vaisių“ nedavė.

Rungtynių pabaigoje "šikšnosparniai" rezultatą sušvelnino, tačiau tai jų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo, o PSG atakų lyderis Z.Ibrahimovičius dar gavo gana kvailą raudona kortelę: švedas praradęs kamuolį susinervino ir sykium "apspardė" du "Valencia" žaidėjus.

Atsakomoji „Valencia“ ir PSG komandų dvikova įvyks kovo 6 dieną, Paryžiuje.

Čempionų lyga, aštuntfinaliai:

Glazgo "Celtic" 0 - 3 Turino "Juventus"

3' [0 - 1] A. Matri 77' [0 - 2] C. Marchisio 83' [0 - 3] M. Vučinič

"Valencia" 1 - 2 PSG

10' [0 - 1] E. Lavezzi 43' [0 - 2] J. Pastore 90' [1 - 2] A. Rami 90' Z. Ibrahimovic (PSG) - raudona kortelė