0

Londono olimpinėse žaidynėse prizines vietas (1-8) užėmusiems Lietuvos sportininkams trečiadienį Vyriausybėje įteikti simboliniai premijų čekiai bei Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) medaliai „Už sporto pergales“.

„Čempionais vadinu visus tuos, kurie dalyvavo olimpinėse žaidynėse. Tuos, kurie iškovojo aukso medalius, ir tuos, kuriems šiek tiek pritrūko. Visi jūs esate mūsų širdžių čempionai. Noriu padėkoti jums už čempionišką dvasią, nuotaiką, už tai, ką pasiekėte, ir už tai, ką dar pasieksite kitose olimpinėse žaidynėse. Dėkoju už raiškų ir ryškų Lietuvos vardo garsinimą ir tikrą nesumeluotą patriotizmą“, - į olimpiečius kreipėsi Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

Vasaros olimpinės žaidynės Londone Lietuvos sportininkams yra sėkmingiausios po Nepriklausomybės atkūrimo. Penkis medalius - du aukso, vieną sidabro ir du bronzos - iškovoję mūsų šalies atletai medalių lentelėje užėmė 34-ąją vietą. Tuo tarpu pagal iškovotų aukso medalių ir valstybės gyventojų skaičių Lietuvai atiteko aštuntoji vieta.

Premjeras taip pat pažadėjo, kad atletai artimiausiu metu varžyboms galės rengtis geresnėmis sąlygomis - rekonstruotas Vingio stadionas Vilniuje, iki šių metų pabaigos Kaune duris turėtų atverti Girstučio sporto kompleksas su olimpinius standartus atitinkančiu baseinu, ketinama rekonstruoti Trakų irklavimo bazę.

Lietuvos sportininkams už pasiekimus Londono olimpinėse žaidynėse skirtų premijų suma viršija 3 mln. litų.

Olimpinėms čempionėms - plaukikei Rūtai Meilutytei ir penkiakovininkei Laurai Asadauskaitei - atiteko po 400 tūkst. litų. Jų treneriams - 200 tūkst., o aptarnaujančiam personalui - 100 tūkst. litų.

Beje, 15-metei R. Meilutytei, kuri auksą iškovojo 100 m plaukimo krūtine varžybose, trečiadienį Lietuvos olimpiniame sporto centre (LOSC) atliekamas sveikatos patikrinimas, tad ji priėmime Vyriausybėje nedalyvavo. Jaunajai plaukikei skirtą čekį atsiėmė jos tėtis Saulius Meilutis.

Paskutinį Londono olimpinių žaidynių aukso medalį iškovojusi L. Asadauskaitė A. Kubiliui padovanojo savo „auksinę“ špagą. „Su ja nieko nenudursite, bet mėlynę įtaisysite kaip reikiant“, - pakomentavo Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos prezidentas Viktoras Majauskas.

Olimpinis vicečempionas kanojininkas Jevgenijus Šuklinas gavo 200 tūkst. litų premiją. Jo treneriams bus išmokėta 100 tūkst. litų, aptarnaujančiam personalui - 50 tūkst. litų.

Bronzos medalius iškovojusiems imtynininkui Aleksandrui Kazakevičiui ir boksininkui Evaldui Petrauskui skirta po 150 tūkst. litų. Sportininkų treneriams bus išmokėta 75 tūkst. litų, aptarnaujančiam personalui - 37,5 tūkst. litų dydžio premijos. A. Kazakevičius į Vyriausybę neatvyko.

Medalius iškovojusiems sportininkams įteikti ir vardiniai Premjero laikrodžiai.

Ketvirtąją vietą užėmęs disko metikas Virgilijus Alekna taip pat nedalyvavo priėmime. Dukart olimpiniam čempionui atiteko 80 tūkst. litų premija.

Penktąsias vietas Londone užėmė septynkovininkė Austra Skujytė ir treko dviratininkė Simona Krupeckaitė (sprinto varžybose). Už šiuos pasiekimus joms atiteko po 60 tūkst. litų. S. Krupeckaitė savo sąskaitą papildė dar 30 tūkst. litų už keirino varžybose užimtą septintąją poziciją. Septintas olimpinėse žaidynėse liko ir imtynininkas Edgaras Venckaitis.

Šeštąsias vietas užėmę pasaulio čempionė ir Pekino olimpinių žaidynių vicečempionė buriuotoja Gintarė Scheidt bei irkluotojai Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritterist pelnė 40 tūkst. litų premijas.

Aštuntąsias vietas užėmė irkluotojai Donata Vištartaitė ir Mindaugas Griškonis, plaukikas Giedrius Titinis bei šiuolaikinės penkiakovės atstovas Justinas Kinderis. Jiems skirtos 20 tūkst. litų premijos.

Vyrų krepšinio rinktinė, kuri taip pat užėmė aštuntąją vietą, pasidalins 240 tūkst. litų.

Premijos pagal galiojančią tvarką sportininkams bus išmokėtos per mėnesį.