Vašingtono "Wizards" klubo gynėjas Gilbertas Arenas ir Los Andželo "Kings" komandos žaidėjas Kobe Bryantas antradienį paskelbti naudingiausiais Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) gruodžio mėnesio žaidėjais atitinkamai Rytų bei Vakarų konferencijose.

Šeštadienį 25-ąjį gimtadienį švęsiantis G. Arenas per 16 rungtynių vidutiniškai pelnė po 34,1 taško, atliko po 6,2 rezultatyvaus perdavimo bei po krepšiais atkovojo po 4,3 kamuolio ir padėjo Vašingtono klubui iškovoti 12 pergalių.

Amerikietis gruodį net dvylikoje rungtynių iš 16-os pelnė 30 ir daugiau taškų. Gruodžio 17-ąją į Los Andželo "Lakers" (laimėta 147:141 po pratęsimo) ekipos krepšį jis įmetė 50 taškų, o dar po penkių dienų pelnė 54 taškus ir padėjo klubui 144:139 (po pratęsimo) įveikti Fynikso "Suns" komandą bei nutraukti jos 15 iš eilės pergalių seriją.

28-erių metų K. Bryantas vidutiniškai pelnė po 30,8 taško, po krepšiais atkovojo po 5,4 kamuolio bei atliko po 5,4 rezultatyvaus perdavimo ir padėjo "Lakers" klubui laimėti 10 susitikimų iš 16-os.

Sėkmingiausiose gruodžio mėnesio rungtynėse jis įmetė net 58 taškus į Šarlotės "Bobcats" ekipos krepšį, tačiau Los Andželo krepšininkai gruodžio 29 dieną nusileido varžovams po trijų pratęsimų, o gruodžio 15-ąją K. Bryantas pelnė 53 taškus ir atkovojo 10 kamuolių bei padėjo "Lakers" komandai po dviejų pratęsimų 112:101 palaužti Hiustono "Rockets" penketuko pasipriešinimą.

Tarp pretendentų į geriausio gruodžio mėnesio krepšininko titulą taip pat buvo paminėti Benas Gordonas (Čikagos "Bulls"), Joshas Howardas (Dalaso "Mavericks"), Jermaine`as O`Nealas (Indianos "Pacers"), Maurice`as Williamsas (Milvokio "Bucks"), Steve`as Nashas (Fynikso "Suns"), Zachas Randolphas (Portlando "Trail Blazers") ir Carlosas Boozeris (Jutos "Jazz").

Tuo tarpu Dalaso "Mavericks" klubo puolėjas Joshas Howardas ir Milvokio "Bucks" ekipos gynėjas Michaelas Reddas antradienį pripažinti geriausiais devintosios (gruodžio 25-31 d.d.) NBA savaitės žaidėjais atitinkamai Vakarų bei Rytų konferencijose.

Abu krepšininkai geriausiai savaitės žaidėjais pripažinti jau antrą kartą šiame sezone.

Antrą savaitę iš eilės geriausiu Vakaruose pripažintas 26-erių metų J. Howardas per ketverias pergalingas praėjusios savaitės "Mavericks" komandos rungtynes vidutiniškai pelnė po 21,5 taško, po krepšiais atkovojo po 10,8 kamuolio, atliko po 3,3 rezultatyvaus perdavimo bei blokavo po 1,3 varžovo metimo ir padėjo Dalaso ekipai pratęsti pergalingą seriją iki dešimties rungtynių iš eilės.

Sėkmingiausiose savaitės rungtynėse sekmadienį Denveryje jis pelnė 28 taškus, atkovojo 17 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei blokavo 3 varžovų metimus ir padėjo savo klubui 89:85 įveikti vietos "Nuggets" ekipą su Linu Kleiza.

27-erių metų M. Reddas praėjusią savaitę pelnė vidutiniškai po 27 taškus, sugriebė po 5,3 kamuolio ir atliko po 3 rezultatyvius perdavimus bei padėjo "Bucks" klubui laimėti trejas rungtynes iš ketverių.

Anksčiau geriausiu savaitės žaidėju jis buvo pripažintas gruodžio pradžioje (savaitė nuo lapkričio 27 iki gruodžio 3 d.d.).

M. Reddas yra penktas lygoje tarp rezultatyviausių (27,8 tšk.) krepšininkų.