Vakar paaiškėjo antroji FIFA Konfederacijų taurės turnyro, vykstančio Pietų Afrikos respublikoje, finalo dalyvė. Ja tapo Brazilijos rinktinė, kuri pusfinalyje po dramatiškos kovos ir įvarčio pačioje mačo pabaigoje 1:0 (0:0) palaužė varžybų šeimininkus PAR futbolininkus.

Pirmasis sutikimo kėlinys vyko labai apylygiai, o kartais afrikiečiai atrodydavo net geriau. Bene pavojingiausią progą jie sukūrė 22 minutę, kai po baudos smūgio kamuolio galva į vartus vos iš poros metrų nepavyko nukeipti visiškai laisvam buvusiam Aaronui Mokoenai. Brazilai į tokį varžovų akibrokštą atsakė Kakos reidu, tačiau naujojo „Real“ žaidėjo smūgis 37 minutę buvo šiek tiek netikslus.

PAR ir antrajame kėlinyje niekuo nenusileido savo kur kas tituluotiems priešininkams, o 57 minute po Teko Modises smūgio kamuolys pataikė į vieną iš brazilų gynėjų, pakeitė skriejimo kryptį ir tik žaibišką reakciją pademonstravęs Julio Cezaras išgelbėjo pietų amerikiečius nuo didesnių nemalonumų.

Ir kai jau atrodė, kad komandoms savo santykius teks išsiaiškinti per pratęsimą, 88 minutę krito vienintelis rungtynių įvartis. Fantastišku baudos smūgiu kamuolį į PAR vartus pasiuntė „Barcelonos“ saugas Danielis Alves – 1:0.

Brazilai iškovojo itin sunkią pergalę ir pateko į turnyro finalą, kuriame sekmadienį susigrums su JAV vienuolike. Tuo tarpu mače dėl trečiosios vietos vėzdus surems Ispanijos ir PAR futbolininkai.

Siūlome pasižiūrėti pavojingiausius Brazilijos-PAR susitikimo epizodus ir įvartį: