Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato Vakarų konferencijos ketvirtfinalio penktosiose rungtynėse antradienį „Dallas Mavericks“ (6-oji vieta konferencijoje) komanda svečiuose 106:93 (31:20, 21:28, 30:19, 24:26) įveikė „San Antonio Spurs“ (3) krepšininkus ir laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-1.

„Mavericks“ į antrąjį atkrintamųjų varžybų etapą iškopė po trejų metų pertraukos, o „Spurs“ pralaimėjo konferencijos ketvirtfinalyje pirmąjį sykį nuo 2000 metų.

Dalaso komandai Dirkas Nowitzki pelnė 31 tašką ir atkovojo 9 kamuolius. „Mavericks“ puolėjas atkrintamosiose varžybose 30 taškų ribą peržengė 30-ąjį kartą. Jasonas Terry surinko 19 taškų, Joshas Howardas - 17, Jasonas Kiddas - 12, Ericas Dampieras (12 atk. kam.) - 11, Jose Juanas Barea pridėjo 10 taškų.

„Spurs“ ekipoje Timas Duncanas surinko 30 taškų, Tony Parkerio sąskaitoje - 26 taškai, 12 rezultatyvių perdavimų ir 7 klaidos.

Konferencijos pusfinalyje „Mavericks“ žais su „Denver Nuggets“ ir „New Orleans Hornets“ poros nugalėtoja.

Rytų konferencijos ketvirtfinalio penktosiose rungtynėse čempionės titulą ginanti „Boston Celtics“ (2) komanda savo aikštėje po pratęsimo 106:104 (23:21, 21:26, 22:23, 27:23; 13:11) įveikė „Chicago Bulls“ (7) ekipą ir persvėrė serijos rezultatą savo naudai 3-2.

Pergalingą dvitaškį, likus 3 sek. iki pratęsimo pabaigos, pataikė „Celtics“ puolėjas Paulas Pierce'as. Jis taip pat išlygino rezultatą ketvirtojo kėlinio pabaigoje, išplėšdamas pratęsimą. Naudingiausias praėjusio sezono NBA finalo serijos žaidėjas iš viso pelnė 26 taškus.

Rezultatyviau už P.Pierce'ą nugalėtojų gretose žaidė tik Rajonas Rondo. Jo sąskaitoje - 28 taškai, 11 rezultatyvių perdavimų ir 8 atkovoti kamuoliai. Glenas Davisas surinko 21 tašką, Kendrickas Perkinsas pelnė 16 taškų, atkovojo 19 kamuolių ir blokavo net 7 metimus, Ray Allenas pridėjo 10 taškų.

Čikagos ekipoje 26 taškus surinko Benas Gordonas, 19 - Kirkas Hinrichas, 17 - Johnas Salmonsas, 14 - Derrickas Rose'as.

Šioje ketvirtfinalio serijoje net trijuose iš jau sužaistų penkių mačų prireikė pratęsimo. Tiek pratęsimų vienoje serijoje sužaista pirmąjį kartą NBA atkrintamųjų varžybų istorijoje.

Šeštosios rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį Čikagoje.

Kitų antradienio rungtynių rezultatai:

Rytų konferencija. 1/4 finalo

„Orlando Magic“ – „Philadelphia 76ers“ 91:78 (21:20, 24:19, 24:21, 22:18). 3-2.

Vakarų konferencija. 1/4 finalo

„Portland Trail Blazers" – „Houston Rockets“ 88:77 (29:26, 21:17, 14:19, 24:15). 2-3.