Antrose Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) „Elito“ diviziono pusfinalio rungtynėse Kauno „Žalgiris“ po atkaklios kovos 83:74 (19:28, 25:16, 19:17, 20:13) palaužė ir Tartu „Rock“ komandą ir iškovojo kelialapį į finalą.

Įspūdingai savo žiūrovų palaikomi „Rock“ krepšininkai rungtynes pradėjo keturiais taškais iš eilės (4:0), tačiau Pauliaus Jankūno, Jono Mačiulio ir Manto Kalniečio tikslių metimų dėka žalgiriečiai persvėrė rezultatą savo naudai – 6:4. Visgi Tanelio Teino tolimų metimų dėka „Rock“ spurtavo 14:2 ir įpusėjus pirmajam ketvirčiui estai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 18:8.

Nors penki iš eilės Dainiaus Šalengos taškai buvo padėję kauniečiams priartėti (13:18), aikštės šeimininkai atsakė tuo pačių ir atstatė „status quo“ – 23:13. Ketvirčio pabaigoje „Žalgirio“ ekipai pavyko šiek tiek priartėti, tačiau po pirmųjų dešimties minučių „Rock“ priekyje – 28:19.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ pradėjo mažinti deficitą ir Artūras Milaknis įpusėjus kėliniui tolimu metimu po ilgokos pertraukos vėl išvedė į priekį kauniečius – 35:34. Nors po J.Mačiulio dvitaškio Lietuvos čempionų persvara buvo pasiekusi tris taškus (37:34), Tanokos Beardo vedini aikštės šeimininkai vėl susigrąžino nežymią persvarą – 39:37. Paskutę antrojo ketvirčio sekundę iš toli pataikė nesulaikomai rungtyniavęs Dainius Šalenga ir įpusėjus susitikimui rezultatas lygus – 44:44.

Po didžiosios pertraukos ir vėl sėkmingiau rungtyniavo aikštės šeimininkai. Nors po M.Kalniečio tolimo metimo „Rock“ pranašumas buvo minimalus (51:50), Estijos komanda netrukus vės šiek tiek atitrūko – 56:50. Likus žaisti pusantros minutės iki trečiojo ketvirčio pabaigos Šarūnas Vasiliauskas pataikė iš toli ir vėl atstatė pusiausvyrą – 59:59. Per likusį ketvirčio laiką šiek tiek sėkmingiau žaidė žalgiriečiai: D.Šalenga pataikė dvitaškį, P.Jankūnas pridėjo du baudų metimus, o varžovai į tai atsakė tik vienu metimu iš po krepšio – 63:61 „Žalgirio“ naudai.

Ketvirtąjį ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 6:0 ir atitrūko – 69:61. Likus 4 minutes kauniečių pranašumas pirmą kartą šiame mače tapo dviženklis – 75:65. „Rock“ neketino anksčiau laiko sudėti ginklų ir surengė spurtą 7:0 bei priartėjo – 72:75. Lietuvos čempionai nesutriko. Š.Vasiliauskas pelnė dvitaškį, T.Klimavičius pataikė baudos metimą, o P.Jankūnas pridėjo tritaškį ir „Žalgiris“ vėl atitrūko – 81:72. Per likusį laiką laikinosios sostinės krepšininkai išlaikė pranašumą ir laimėjo rungtynes rezultatu – 83:74.

„Rock“: Tanoka Beardas 20, Tanelis Teinas 17, George'as Tsintsadze 13 taškų.

„Žalgiris“: Dainius Šalenga 22 (7/8 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai), Paulius Jankūnas 20 (8 atk. kam. 9/9 baudos metimai), Šarūnas Vasiliauskas 11 (4/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Jonas Mačiulis ir Tada Klimavičius po 10, Mantas Kalnietis 7, Artūras Milaknis 3 taškai.