Baltijos krepšinio lygos (BBL) elito diviziono ketvirtfinalio trečiosiose rungtynėse Šiaulių „Šiaulių“ ekipa išvykoje 70:83 (9:20, 15:25, 24:18, 22:20) nusileido Rygos ASK klubui, kurį treniruoja Donaldas Kairys bei kuriame rungtyniauja Marius Runkauskas ir Andrius Mažutis.

BBL lygos pusfinalyje ASK varžovais bus Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai.

Pirmajame kėlinuke iniciatyva ir pranašumas buvo Latvijos ekipos pusėje. Geros gynybos dėka aikštelės šeimininkai sužaidus 7 minutes pirmavo 11:4. Šiauliečiai sužaidė sėkmingą atkarpą ir priartėjo – 9:13. Ketvirtį spurtu 7:0 užbaigę ASK krepšininkai po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo dviženklį pranašumą – 20:9.

Antrąjį kėlinuką latviai pradėjo dviem tritaškiais iš eilės ir dar labiau atitrūko – 26:9. Šiauliečiai į tai atsakė 5 taškais be atsako bei sumažino deficitą iki – 14:26. Po šio epizodo Latvijos vicečempionai surengė spurtą 10:2 ir įgijo 20 taškų pranašumą – 36:16. Per likusį laiką aikštelės šeimininkai dar šiek tiek padidino savo persvarą ir įpusėjus rungtynėms pirmavo – 45:24.

Po didžiosios pertraukos „Šiaulių“ komanda atsibudo. Kėlinuko pradžioje svečiai įmetė 7 taškus be atsako ir priartėjo – 31:45. Aikštelės šeimininkai daugiau priartėti šiauliečiams neleido. Patys sėkmingai sužaidę ketvirčio pabaigą Rygos krepšininkai, prieš lemiamą rungtynių atkarpą, turėjo 15 taškų persvarą – 63:48.

Iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos likus žaisti 7 minutes ASK dar pirmavo – 70:52, tačiau „Šiaulių“ ekipa surengė spurtą 10:1 ir priartėjo – 62:71. Likus žaisti 4 minutes G.Kadžiulio tritaškis dar labiau priartino svečius – 65:73. Tai buvo viskas ką pavyko šiauliečiams sukurti šiose rungtynėse. ASK ekipa greitai atstatė dviženklį pranašumą ir ramiai užbaigė rungtynes. Galutinis rungtynių rezultatas – 83:70.

M.Runkauskas per 31 minutę pelnė 9 taškus (2/7 dvitaškiai, 1/7 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), atkovojo 1 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko rezultatyvų perdavimą.

A.Mažutis per 33 žaidimo minutes įmetė 14 taškų (1/2 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 6/8 baudos metimai), sugriebė kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei buvo trečias pagal rezultatyvumą savo komandos gretose.

ASK: Uvis Helmanis 24, Ernestas Kalve 16, A.Mažutis 14 taškų.

„Šiauliai“: Gintaras Kadžiulis 20, Saulius Kuzminskas 13, Gediminas Maceina (10 atk. kam.) ir Virginijus Praškevičius po 7 taškus.