Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) ketvirtfinalio rungtynėse Šiaulių „Šiaulių“ ekipa išvykoje 76:75 (13:18, 24:17, 23:16, 16:24) palaužė Rygos ASK komandą, kurią treniruoja Donaldas Kairys bei kurioje rungtyniauja Andrius Mažutis ir Marius Runkauskas.

Pirmajame kėlinuke sužaidus 3 minutes „Šiauliai“ pirmavo 6:3, tačiau tada aikštelės šeimininkai surengė spurtą 8:0 ir išsiveržė į priekį – 11:6. Per likusį laiką D.Kairio auklėtiniai išlaikė turėtą pranašumą ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo – 18:13.

Antrąjį ketvirtį šiauliečiai pradėjo spurtu 9:0 bei vėl ėmė pirmauti – 22:18. ASK krepšininkai greitai atsigavo po nokdauno. Likus žaisti 2 minutes Latvijos vicečempionai buvo įgiję 4 taškų pranašumą – 35:31, tačiau „Šiaulių“ krepšininkai kėlinuką užbaigė 6 taškais be atsako ir įpusėjus susitikimui pirmavo – 37:35.

Po didžiosios pertraukos „Šiaulių“ krepšininkai suaktyvino gynyba ir tai davė vaisių. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui jų pranašumas pirmą kartą šio vakaro rungtynėse tapo dviženklis – 49:39. Rygos krepšininkams pavyko šiek tiek sumažinti deficitą, kuris po trisdešimties žaidimo minučių siekė 9 taškus – 51:60.

Ketvirtajame kėlinuke likus žaisti 4 minutes šiauliečiai turėjo 10 taškų persvarą – 71:61, tačiau tada Latvijos ekipa surengė spurtą 9:0 ir priartėjo – 70:71. Likus žaisti 33 sekundes E.Kalve taikliu dvitaškiu vėl sumažino ASK deficitą iki minimumo – 73:74. Pražanga sustabdytas A.Šležas realizavo abi baudas – 76:73.

Likus žaisti 9 sekundes V.Praškevičius pažeidė taisykles prieš į krepšį metusį A.Vitolą. Latvis sumetė abi baudas – 75:76. Likus žaisti 5 sekundes prie baudos metimu linijos stojo „Šiaulių“ legionierius S.Hannahas. Amerikiečio baudos metimai skriejo pro šalį, tačiau aikštelės šeimininkai per likusį laiką atakos suregzti nesugebėjo ir „Šiauliai“ iškovojo dramatišką pergalę rezultatu – 76:75.

M.Runkauskas per 29 minutes pelnė 5 taškus (0/2 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 7 kartus suklydo.

A.Mažutis per 34 žaidimo minutes įmetė 11 taškų (2/4 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 1/2 baudos metimai), sugriebė ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei 3 sykius suklydo.

ASK: Raitis Grafas 18, Ernestas Kalve 15, Uvis Helmanis 14, A.Mažutis 11 taškų.

„Šiauliai“: Gintautas Vileita 14, Stefhonas Hannahas ir Gintaras Kadžiulis po 12, Saulius Kuzminskas 10 taškų.

Kitas ketvirtfinalio susitikimas įvyks kovo 28 dieną Šiauliuose.