Pirmąją pergalę Europos iššūkio taurės turnyro D grupėje iškovojo „Šiaulių“ klubas, kuris antradienį namuose 89:76 (36:19, 19:17, 14:21, 20:19) įveikė antrąją nesėkmę iš eilės patyrusią Gmundeno „Swans“ (Austrija) ekipą.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo „Šiaulių“ klubas, kuris po dviejų Gintaro Kadžiulio tolimų metimų pirmavo 10:6. Saulius Kuzminskas įpusėjus kėliniui pelnė penkis taškus iš eilės, o aikštės šeimininkai dar šiek tiek nutolo - 19:10. Nepaisant svečių minutės pertraukėlės, dar aštuonis taškus pelnė G.Kadžiulis, du pridėjo S.Kuzminskas ir „Šiauliai“ likus porai minučių iki ketvirčio pabaigos jau triuškino varžovus - 29:10. Paskutinėmis kėlinio minutėmis svečiai šiek tiek priartėjo, tačiau po pirmųjų dešimties minučių „Šiauliai“ užtikrintai priekyje - 36:19.

Antrajame ketvirtyje puikiai puolime rungtyniavę „Šiaulių“ krepšininkai ir tolai didino savo persvarą, kuri įpusėjus kėliniui jau viršijo dvidešimt taškų - 48:24. Prieš pat didžiąją pertrauką „Swans“ krepšininkai ir vėl truputį priartėjo, tačiau ilsėtis komandos išėjo Lietuvos bronzos medalių laimėtojams turint didžiulę persvarą - 55:36.

Po didžiosios pertraukos svečiai iš Austrijos spurtavo 7:0 ir Robertas Giedraitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes aikštės šeimininkų persvara gerokai sumažėjo - 55:43. Nors šiauliečiams buvo pavykę stabilizuoti savo žaidimą, likus porai minučių iki ketvirčio pabaigos Thomas Stelzeris tolimu metimu dar labiau sumažino "Šiaulių" persvarą - 66:55. Iki kėlinio pabaigos skirtumas beveik nepakito - 69:57.

Ketvirtajame kėlinyje varžovai ir toliau sėkmingai mažino skirtumą, kuris septintąją minutę ištirpo iki septynių taškų - 78:71. laimei penkis taškus iš eilės pelnė Virginijus Praškevičius, "Šiauliai" atitolo ir iškovojo pergalę rezultatu 89:76.

„Šiauliai“: G.Kadžiulis 26 (dvitaškiai 4/5, tritaškiai 6/8), S.Kuzminskas 17 (dvitaškiai 8/10, 12 atk. kam.), M.Kuzminskas 16 (dvitaškiai 3/3, tritaškiai 2/4, baudos 4/5), V.Praškevičius 13 (13 atk. kam.), G.Maceina 9 (7 rez. perd.), V.Volkus 5, A.Masiulis 2, V.Stanevičius 1.

„Swans“: D.Mayers 16 (dvitaškiai 4/17), R.Huffmanas 12 (11 atk. kam.), T.Stelzeris 10, E.Palmeris 9.