Šiąnakt Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate buvo sužaista net trylika rungtynių. Jose netrūko ne tik staigmenų, bet ir įspūdingų žaidėjų pasirodymų.

Kuo toliau, tuo sėkmingiau rungtyniauja Žydrūno Ilgausko Klivlendo „Cavaliers“ klubas, kuris šiandien savo arenoje 107:93 (30:24, 27:21, 26:26, 24:22) nepaliko šansų Čikagos „Bulls“ krepšininkams.

„Kavalierių“ (3/2) gretose pirmaisiais smukais griežė: L. Jamesas 41 taškas, D. Westas  16 taškų ir Ž. Ilgauskas 15 taškų (5/15 dvitaškių, 1/1 tritaškis, 2/2 baudos metimų). Be to, mūsiškis per 24 minutes dar sugriebė 10 atšokusių kamuolių, blokavo du varžovų metimus, dukart suklydo ir tris kartus pažeidė taisykles.

Kitiems „lietuviškiems“ klubams šiąnakt sekėsi prasčiau: Vašingtono „Wizards“ su Dariumi Songailo svečiuose po pratęsimo 104:112 (17:30, 28:9, 33:27, 20:32, 6:14) palūžo prieš Milvokio „Bucks“ ekipą, o Denverio „Nuggets“ su Linu Kleiza taip pat išvykoje 101:111 (35:28, 24:30, 21:26, 21:27) neatsilaikė prieš „Golden State Warriors“ žaidėjus.

Lietuviai savo komandose taip pat nežibėjo: D .Songaila per 23 minutes surinko 9 taškus (3/5 dvitaškių, 3/4 baudos metimų), o L. Kleiza per 19 minučių – 8-is (1/5 dvitaškis, 1/2 tritaškis, 3/4 baudos metimų).

Bene įspūdingiausią pasirodymą šiąnakt surengė San Antonijaus „Spurs“ ekipos gynėjas Tony‘s Parkeris, kuris mače prieš Minesotos „Timberwolves“ per 51 minutę įmetė net 55 taškus (20/33 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 9/10 baudos metimų), atkovojo 7 atšokusius kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir padėjo savo klubui iškovoti pirmą pergalę šiame sezone - 129:125 po dviejų pratęsimų. Beje, tai buvo pačios rezultyviausios prancūzo rungtynės per visą jo karjerą.

Ne ką mažiau įspūdingą šou suorganizavo ir Fynikso „Suns“ žvaigždė Amare‘as Stoudemire‘as, kuris susitikime su Indianos „Pacers“ pelnė net 49 taškus (17/19 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 15/15 baudos metimai), atkovojo 11 kamuolių ir taip pat atvedė savo komandą į pergalę rezultatu 113:103.