M. Brownas ("News Bridgepix" nuotr.)

M. Brownas ("News Bridgepix" nuotr.)

Naujos Jungtinės krepšinio lygos, kurioje varžysis stipriausios Rusijos, Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Lenkijos ir gal net Izraelio ekipos, įkūrimo iniciatorės Rusijos krepšinio federacijos prezidentas Sergejus Černovas pareiškė, kad ši lyga nukonkuruos Eurolygą ir bus kaip Europos NBA bei kad joje žais ir Kauno „Žalgiris“.

S. Černovas, duodamas interviu rusų leidiniui „Sovietskij sport“, dar kartą patikino, kad šiuolaikinė Eurolyga yra atgyvena ir kad būtinai reikia naujo turnyro, kuriame viską lemtų ne kažkokie neaiškūs reitingai ir į kurį šalys vietas gautas ne už piniginių storumą, o už klubų pajėgumą. Rusijos krepšinio federacijos prezidentas taip pat patvirtino, kad naujoje lygoje, kurio pabandomasis turnyras vyks jau šių metų gruodžio mėnesį, varžysis ir vienas Lietuvos atstovas - Kauno „Žalgiris“.

Pateikiame įdomiausias interviu vietas:

„Viskas realu“


„Mes visada kalbėjome apie tai, kad Eurolygos vadovai, turnyre leisdami žaisti tik vienai Rusijos komandai, iš mūsų tiesiog tyčiojasi, nes ta vienintelė vieta rezervuota CSKA. Kam tada egzistuoja kiti klubai? Taigi mes nusprendėme taip: jei Eurolyga nepadidins Rusijos komandų skaičiaus Eurolygoje, mes kursime savo lygą. Aš apie tai net užsiminiau ir Eurolygos direktoriui Jordi Bertomeu bei paaiškinau, kad būtų galima padaryti daug globalesnį turnyrą, kuriame, sakykime, reguliariajame sezone Rytų ekipos varžosi tarpusavy, o Vakarų – tarpusavy, paskui – atkrintamosios varžybos“ – naujos lygos įkūrimo motyvus paaiškino S. Černovas.

REKLAMA

- Beveik kaip Europos NBA?

- Taip ir būtų. Tokia sistema leistų klubams sutaupyti kelionių išlaidas, pakelti susidomėjimą krepšiniu kiekviename regione, o galiausiai turėtume nenuspėjamas ir neprognozuojamas atkrintamąsias varžybas. Manau, kad viskas realu ir to mes galime pasiekti per keletą metų.

„Tai nebūtų buvusios SSRS čempionatas“

- Dabar bus naujas turnyras, kuriame dalyvautų buvusios sovietinės šalys ir dar Lenkija bei Izraelis?

- Iškart noriu patikinti, kad tai nebūtų buvusios SSRS čempionatas, o visiškai naujas turnyras, kuriame visų komandų teisės – lygios. Rusija jame nedominuos, o pagrindinis tikslas – pakelti krepšinio lygį kiekvienoje iš dalyvaujančių šalių.

- O kodėl iškart nepradėti nuo dviejų ratų varžybų, kuriose kovotų patys stipriausi klubai, kaip kad tai bus po trejų metų?

- Per daug techninių klausimų ir sunkumų. Be to, mes norime palaipsniui prieiti prie tokio grandiozinio turnyro, kad viskas jame būtų nepriekaištinga, nes tuomet jis ir visai Europai bus patrauklus.

- Ar ne dėl to Eurolyga ir ULEB netikėtai pakeitė toną ir ėmė kalbėtis su jumis? Pajuto galimą konkurenciją?

- Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl ULEB sukruto. Mus netgi FIBA palaiko. Visi laukia: kas gi iš to išeis? Aš tikiuosi, kad projektas pajudės ir prie jo prisijungs daug kitų šalių. ULEB savo ruožtu yra suinteresuota, kad joje žaistų patys stipriausi klubai, todėl pradėjo nerimauti, kai mes prakalbome apie „Maccabį“, CSKĄ ir „Žalgirį“. O jei dar ir graikai pasijungs – jiems juk beveik tiek pats skristi iki Maskvos ar iki Barselonos.

REKLAMA

- Ar jau nuspręsta, koks bus turnyro formatas?

- Taip. Iš pradžių vyks pabandomasis turnyras, kuris vyks šių metų gruodžio 20–22 dienomis Maskvoje. Jame žais CSKA, „Dinamo“, „Chimki“, „Žalgiris“, „Prokom“, ASK „Riga“, BC „Kiev“ ir „Azovmash“. Kitus dvejus metus aštuonios ekipos žais turų, kurių iš viso bus keturi, sistema paraleliai su savo nacionaliniai čempionatais, o paskui – „Finalo ketverto“ varžybos.

- Kokiose šalyse vyks tie turnyrai?

- Ukrainoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje. „Finalo ketvertas“ – Maskvoje.

- Kur įsikurs naujos lygos valdžia?

- Maskvoje. Bet tai nieko nereiškia. FIBA būstinė – Miunchene, o prezidentas George Vassilakopoulos gyvena Graikijoje.- Beje, o kas bus lygos prezidentas? Jūs?

- Ne, nebūtinai. Bet esu įsitikinęs, kad tai bus Rusijos žmogus. Mes susirinksime visi kartu su klubų atstovais ir išrinksime jį.

- Kiek Rusijos ekipų bus naujoje lygoje?

- Šeši. Na, bent jau aš taip norėčiau.

- Kaip vyks komandų rotacija? Aštuoni prasčiausiai pasirodę klubai kovos dėl išlikimo?

- Truputį ne taip. Mes patikėsime šį sprendimą pačioms federacijoms – tarkim, Ukrainos krepšinio federacija pamatys, kad koks nors jų „Traktor“ žaidžia geriau už „Kievą“ ir galės jį pakeisti.

- Tas pats bus ir Rusijoje?

- Ne. Kiekvienais metais Rusijos čempionato, kuris ir toliau gyvuos, nugalėtojas pakeis blogiausią iš šešių rusų komandų Kontinentinėje lygoje.

„Eurolyga nebebus reikalinga“- Kuo šis turnyras bus patrauklus patiems klubams?

- Lyga apmokės jų kelionių išlaidas, be to, klubai, nepriklausomai nuo to, kurią vietą užims, gaus honorarus už TV transliacijų teisių pardavimą.- Bet ar tarkim kokiam „Maccabiui“ bus patogu skraidyti į visokius Rusijos užkampius?

REKLAMA

- Visi Rusijos miestai yra jos dalys, todėl jei „Maccabi“ dalyvaus šiame turnyre, jam teks paklusti taisyklėms – niekur nepasidėsi. Bet aš turiu dar vieną idėją: šalia Jungtinės lygos įkurti dar vieną – Rytų valstybių lygą. Joje galėtų varžytis už Uralo esantys Rusijos klubai, komandos iš Kinijos, Pietų Korėjos, Japonijos, bet tai dar tik pamąstymai.- Ar kinai jau žino apie tai?

- Taip, jiems tai labai įdomu. Paskui juk galėsim Supertaurę suorganizuoti, dėl kurios, tarkim, kovotų po dvi geriausias Jungtinės ir Rytų lygos komandos.

- Kaip planuojate bendradarbiauti su Eurolyga?

- Sunkus klausimas. Kai turnyras kaip reikiant įsivažiuos, mums ta Eurolyga apskritai nebebus reikalinga. Nė kiek nenustebsiu, jei ne mes į ją prašysimės, bet jos klubai pas mus veršis.


*

Priminsime, kad vakar apie naujos Jungtinės lygos įkūrimą teigiamai atsiliepė ir CSKA klubo prezidentas Andrejus Vatutinas:

„Apie šios lygos įkūrimą kalbėta jau seniai, bet tik dabar viskas pajudėjo. Jau sudarėme sutartis su kai kuriomis komandomis, pavyzdžiui, „Žalgiriu“, kuris savo jėgą parodė laimėdamas Aleksandro Gomelskio taurės turnyrą. Beveik sutarta ir su Tel Avivo „Maccabi“.

Net neabejoju, kad ši lyga būtų konkurencinga, bet dar anksti ką nors apie tai kalbėti. Vis tik tai Eurolyga su visais savo pliusais ir minusais yra toli pažengusi, o naujajai lygai dar teks žengti daug žingsnių. Dabar svarbiausia – tinkamai ir sėkmingai suorganizuoti pirmąjį turnyrą ir gerinti jo kokybę su kiekvienais metais.“

zali
2008-09-30 10:27:29
Zalgiris isdave Eurolyga, dabar Rytui durys i ja atsivers!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
a 2008-10-07 00:17:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nu ruskeliai uzsimojo - europos nba, rusai ''nedominuos'' - kokias cia pasakas pasakoja. rytu saliu lyga - su kinieciais ir japonais, tikriausiai dar austalus prijungs. kaip sakant kai pajungs eurazija, sugalvos ir afrikos lyga isteigti   ATSAKYTI
Vytenis socdemas 2008-09-30 20:34:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar karta trecia karta atsakau i Kirkilo-Zuoko diskusiju alfoje.lt provokacija:
E, tu zasine pasirases "Geram",
Ner ko varyti ant musiskiu. Kirkilas su Zuoku, jeigu ne jusu, konservatorisku gaidziu provokacijos, butume visa krize sustabde. Tik prie musu Prunskiene atgaivaliojo kaima! Bulionas - jega!
Paksas atrado Zuoka, Kirkilas atrado Palecki - pergale vistiek bus MUSU! Kubilius su Uoka nepraeis!
   ATSAKYTI
Gaaga Doogu 2008-09-30 18:26:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nemanau, kad verta maishyti politikas ir kitus dalykus. Gal politikas palikim Kirkilamzz ir Adomonskimaz...
Beje, nejau visa, kad daro rusai, yra blogai? Gal sakau atsipalaiduokim, nebukim tokie tendencingi ir kategorishki.
Viva nauja lyga. GEro laiko rusams ir sekmes jiems shioje srityje!
chai buvo: Lirtuviu Burzhuaz¡nis Nacionalistas   ATSAKYTI
Via Dolorosa 2008-09-30 15:29:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Viskas tik tam, kad sugriauti Europos projektus, o Maskvą daryti trečiąja Roma... Tas pats Rusijos egocentrizmas ir bambizmas... Mums taip trūksta Azovmašų ir Chimkų kvapo...   ATSAKYTI
durniu laivas 2008-09-30 13:57:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
sovietams NE   ATSAKYTI
Linksma 2008-09-30 13:53:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žalgrybį - lauk iš LKL į Ruskelių lygą.   ATSAKYTI
Medardas Robotas 2008-09-30 13:41:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
patetiskas rusu blefas norint issimusti daugiau wietu Eurolygoj...   ATSAKYTI
taigi 2008-09-30 12:57:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pats Gediminas Navikauskas patvirtino, kad sutartis yra pasirasyta del pinigu;)   ATSAKYTI
s 2008-09-30 12:51:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
is kur cia zmones trauket, kad Zalgiris sutarti turi su sita vadinama lyga???? Gal irgi is SOVIETSKIJ SPORT ar BALSAS-rusijos naujienu portalas paskelbe ??? :)))   ATSAKYTI
An 2008-09-30 12:34:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Duginas apsidziaugs...   ATSAKYTI
ka cia nusnekat 2008-09-30 12:12:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kokia dar antis, jei jau Zalgiris sudare sutarti su lyga!   ATSAKYTI
To siaip tai 2008-09-30 12:09:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
cia rusijos spauda ,tad nieko nereiskia :) ka nori ta raso, o musu spaudai pacituot rusu spauda irgi reikia. didele antis. ZALGIRIS!!!   ATSAKYTI
to s 2008-09-30 12:04:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tau gal ir geda, nes jau net patys Zalgirio vadovai pripazino, kad dalyvaus sitame turnyre!   ATSAKYTI
s 2008-09-30 12:00:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
velgi eilinis Balso skiedalas, perspausdintas is tokio kompetatingo saltinio - skambiu pavadinimu "Sovietskij sport" (vien pavadinimas viska ir pasako), skirtas rosiejos vidaus rinkos vartojimui ir vienam kitam sovietu sajungos myletojui "artimajame uzsienyje"..... ZEMAS LYGIS - GEDA !!!   ATSAKYTI
somis 2008-09-30 11:35:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
manau šio turnyro būsimos nesėkmės priežastis slypi čia:

" - Kokiose šalyse vyks tie turnyrai?

- Ukrainoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje. „Finalo ketvertas“ – Maskvoje.

- Kur įsikurs naujos lygos valdžia?

- Maskvoje. Bet tai nieko nereiškia. FIBA būstinė – Miunchene, o prezidentas George Vassilakopoulos gyvena Graikijoje.

"   ATSAKYTI
12 kedziu 2008-09-30 11:20:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
VASIUKAI :)))   ATSAKYTI
siaip tai 2008-09-30 11:05:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Keista, kad A licencijos Eurolygoje siekiantis Zalgiris nori dalyvaut sitam reikale   ATSAKYTI
cia geriausias: 2008-09-30 11:02:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mes patikėsime šį sprendimą pačioms federacijoms – tarkim, Ukrainos krepšinio federacija pamatys, kad koks nors jų „Traktor“ žaidžia geriau už „Kievą“ ir galės jį pakeisti:)))   ATSAKYTI
2008-09-30 11:00:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
NEI VIENOS RIMTOS KOMANDOS NĖRA TAME MĖ... .   ATSAKYTI
2008-09-30 10:59:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nori išbraukti iš krepšinio -ŽALGIRĮ.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Rinktinės treniruotė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Lietuvos rinktinė penktadienį rinkosi į treniruočių stovyklą Palangoje. Tačiau tarp visų nacionalinės komandos naujienų ore tvyrojo ir kalbos dėl įvairių krepšininkų naujų ...
V. Žala Žemaitijos ralyje (nuotr. komandos archyvo)
Vaidotas Žala ir Andrieks Malnieks užtikrintai pradėjo „Žemaitijos ralį“. „Agrorodeo“ ekipažas šeštadienį Kelmės apylinkėse laimėjo pirmuosius keturis greičio ruožus ir ...
J. Masvidalis (nuotr. SCANPIX)
Jau šią naktį Jaso salą (Jungtiniai Arabų Emyratai) drebins kol kas įspūdingiausias 2020 m. MMA turnyras – „UFC 251“. Jame numatytos net trys kovos dėl pasaulio čempiono diržų. ...
J. Penarroya (nuotr. FIBA Europe)
Kauno „Žalgirio“ komanda toliau ieško naujo vyriausiojo trenerio, o kadangi kandidatų sąrašas yra platus, vis daugiau pavardžių pasirodo viešumoje. Ispanijos žurnalistas ...
Įvarčio šventimas. (nuotr. SCANPIX)
Madrido „Real“ Ispanijos „La Liga“ pirmenybėse 2:0 nugalėjo „Alaves“ futbolininkus ir vėl atsiplėšė nuo „Barcelonos“ keturiais taškais. Karimas Benzema 11-ąją minutę sėkmingai ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų