Pirmadienį Panevėžyje baigėsi Lietuvos moterų šachmatų čempionatas, kuriame ratų sistema dėl čempionės vardo kovojo dešimt šachmatininkių.

Po devynių ratų kovos, patyrusi tik vieną pralaimėjimą ir vieną partiją sužaidusi lygiosiomis, Lietuvos moterų šachmatų čempionato nugalėtoja tapo šiaulietė tarptautinė moterų meistrė Deimantė Daulytė (7,5 taško iš 9 galimų; treneris Sergejus Petuchovskis).

D. Daulytė čempionės titulą iškovojo trečius metus iš eilės.

Ypač sėkmingai varžybose startavusi Jovita Žiogaitė (treneris Vaidas Sakalauskas) ir tarptautinė moterų meistrė Živilė Šarakauskienė nuo nugalėtojos atsiliko tašku ir pasidalino antrąją-trečiąją vietas (po 6,5 taško iš 9 galimų). Geresni papildomi rodikliai aukštesnę vietą lėmė J. Žiogaitei.

Lietuvos čempionato prizininkės iškovojo teisę atstovauti Lietuvos moterų šachmatų rinktinei pasaulio šachmatų olimpiadoje, šių metų lapkričio 12-25 d. vyksiančioje Drezdene (Vokietija).

5000 Lt čempionato prizinį fondą atitinkamai pagal užimtas vietas pasidalino pirmąją-šeštąją vietas užėmusios šachmatininkės.

Galutinė Lietuvos moterų šachmatų čempionato turnyro lentelė (vieta, dalyvė, (ELO Koeficientas), taškai):

1. Deimantė Daulytė (2249)                7,5 tšk.

10.Justina Petkevičiūtė (1822)            1

Šalies moterų šachmatų pirmenybių atrankinėse bei finalinėse varžybose buvo vykdoma jaunimo (merginų iki 20 metų) rezultatų įskaita.

Susumavus dvejose varžybose pasiektus rezultatus, Lietuvos jaunimo čempione taip pat tapo Deimantė Daulytė.

Antrąją vietą užėmė kaunietė Brigita Laurušaitė, o trečia liko Viktorija Beinoraitė.

Geriausią rezultatą pasiekusi jaunimo atstovė iškovojo teisę dalyvauti planetos jaunimo (merginų iki 20 metų) šachmatų čempionate, kuris vyks šių metų rugpjūčio 2-16 dienomis Ankaroje (Turkija).