Šeštosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato Rytų konferencijos finalo rungtynėse Žydrūno Ilgausko Klivlendo "Cavaliers" klubas šeštadienį namuose 98:82 (27:21, 21:27, 19:18, 31:16) nugalėjo Detroito "Pistons" krepšininkus ir, laimėjęs seriją iki keturių 4:2, pirmą kartą 37erių metų klubo istorijoje pateko į NBA finalą.

Pirmuosius du finalo serijos mačus svečiuose "Cavaliers" varžovams svečiuose pralaimėjo vienodais rezultatais 76:79, trečiąjį bei ketvirtąjį susitikimus namuose laimėjo atitinkamai 88:82 ir 91:87, o penktąjį varžovų aikštėje - tik po dviejų pratęsimų - 109:107.

Šeštadienio rungtynėse lietuvis pasižymėjo dvigubu dubliu - pelnė 11 taškų ir po krepšiais atkovojo 12 kamuolių. Be to jis perėmė kamuolį, blokavo varžovų metimą, kartą suklydo bei tris prasižengė.

Per 22 su puse žaidimo minutes (22:35) Ž. Ilgauskas pataikė 5 dvitaškius iš 9 bei realizavo vienintelį baudos metimą.

Rezultatyviau už vidurio puolėją iš Lietuvos Rytų konferencijos čempionų gretose žaidė naujokas Danielis Gibsonas, pelnęs 31 tašką, bei LeBronas Jamesas, įmetęs 20 taškų, atkovojęs 14 kamuolių bei atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

2004 metų lygos čempionės "Pistons" ekipoje sėkmingiausiai rungtyniavo Richardas Hamiltonas (29 tšk.), Chrisas Webberis (13 tšk.) ir Rasheedas Wallace`as (11 taškų).

NBA finale "Cavaliers" krepšininkai susitiks su Vakarų konferencijos nugalėtoju San Antonijaus "Spurs" klubu, kuris lygos finale žais jau trečią kartą per penkis pastaruosius sezonus.

Pirmosios finalo serijos iki keturių pergalių rungtynės ketvirtadienį bus žaidžiamos San Antonijuje.