Penktosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato Rytų konferencijos finalo rungtynėse Žydrūno Ilgausko Klivlendo "Cavaliers" klubas ketvirtadienį išvykoje po dviejų pratęsimų 109:107 (23:29, 28:23, 19:18, 21:21, 9:9, 9:7) nugalėjo Detroito "Pistons" krepšininkus bei serijoje iki keturių pirmą kartą išsiveržė į priekį - 3:2.

Pirmuosius du finalo serijos mačus svečiuose "Cavaliers" varžovams pralaimėjo vienodais rezultatais 76:79, o trečiąjį bei ketvirtąjį susitikimus namuose laimėjo atitinkamai 88:82 ir 91:87.

Ketvirtadienio rungtynėse lietuvis pelnė 16 taškų, po krepšiu atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus, kartą suklydo bei už 6 pražangas buvo priverstas palikti aikštelę.

Per daugiau nei 39 žaidimo minutės (39:17) Ž. Ilgauskas pataikė 6 dvitaškius iš 9 bei realizavo 4 baudų metimus iš 6.

Sėkmingiausiai "Cavaliers" gretose žaidusio LeBrono Jameso sąskaitoje - 48 (tritaškiai 2/3, dvitaškiai 16/30, baudos 10/14) taškai, 9 po krepšiu sugriebti ir 2 perimti kamuoliai bei 7 rezultatyvūs perdavimai. Jis pelnė 29 iš 30 paskutiniųjų šiose rungtynėse Klivlendo komandos taškų, įskaitant pergalingus, iki antrojo pratęsimo pabaigos likus žaisti 2,2 sekundės.

11 taškų į arenos šeimininkų krepšį įmetė Danielis Gibsonas, po 9 - Larry Hughesas bei Andersonas Varejao, 7 - Drew Goodenas.

"Pistons" gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Richardas Hamiltonas (26 tšk.), Chauncey Billupsas (21 tšk.), Chrisas Webberis (20 tšk.), Rasheedas Wallace`as (17 tšk.), Tayshaunas Prince`as (10 tšk.) bei Jasonas Maxiellas (9 taškai).

Šeštąsias NBA Rytų konferencijos finalo serijos rungtynes komandos šeštadienį žais Klivlende.

Po 15 metų pertraukos konferencijos finale žaidžianti "Cavaliers" ekipa pirmą kartą per visą 37 metų klubo istoriją konferencijos finale iškovojo tris pergales. 1976 bei 1992 metais Klivlendo krepšininkai konferencijos finale pelnė po dvi pergales bei abusyk į NBA lygos finalą nepateko.