Ketvirtosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato Rytų konferencijos finalo rungtynėse Žydrūno Ilgausko Klivlendo "Cavaliers" klubas antradienį namuose antrą kartą 91:87 (26:22, 24:21, 15:24, 26:20) įveikė Detroito "Pistons" krepšininkus ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą - 2:2.

Pirmuosius du finalo serijos mačus išvykoje "Cavaliers" pralaimėjo vienodais rezultatais 76:79, o trečiąjį susitikimą namuose laimėjo 88:82.

Antradienio rungtynėse lietuvis pelnė 9 taškus, po krepšiais atkovojo 7 kamuolius, tris kartus suklydo bei du prasižengė. Per nepilnas 33 žaidimo minutes (32:46) Ž. Ilgauskas pataikė 3 dvitaškius iš 7 ir realizavo 3 baudų metimus iš 4.

Sėkmingiausiai nugalėtojų gretose žaidusio LeBrono Jameso sąskaitoje - 25 taškai, 7 sugriebti bei 3 perimti kamuoliai ir 11 rezultatyvių perdavimų.

21 tašką į svečių krepšį įmetė Danielis Gibsonas, 19 - Drew Goodenas.

Detroito komandoje, kuri Rytų konferencijos finale žaidžia penktą sezoną iš eilės, rezultatyviausiai rungtyniavo Chauncey Billupsas (23 tšk.), Richardas Hamiltonas (19 tšk.), Tayshaunas Prince`as (15 tšk.) ir Antonio McDyessas (12 taškų).

Penktąsias Rytų konferencijos finalo serijos rungtynes komandos ketvirtadienį žais Detroite.

Didžiausią pergalę 37-erių metų klubo istorijoje iškovoję "Cavaliers" krepšininkai konferencijos finale žaidžia po 15 metų pertraukos. Jie tiek 1976-aisiais, tiek 1992-aisiais konferencijų finaluose laimėjo po du susitikimus.