Kauno „Žalgiris“ (11/9) Rusiją palieka tuščiomis. Itin klampiose rungtynėse žalgiriečiai svečiuose 65:77 (14:17, 22:19, 13:20, 16:21) neprilygo Sankt Peterburgo „Zenit“ (12/6).

Kauniečiai per dvigubą Eurolygos savaitę abu kartus pralaimėjo. „Zenit“ reabilitavosi po nesekmės antradienį Miuncheno „Bayern“.

Per tris susitikimus Eurolygoje su „Zenit“, „Žalgiris“ nėra laimėjęs nė vienerių rungtynių.

Lėtas ir ne pačias gražiausias rungtynes iliustruoja baudų metimų skaičiai. „Zenit“ metė 26 baudos metimus, o „Žalgiris“ 14. Taip pat, abi ekipos prastai atakavo iš toli – „Zenit“ pataikė 9 tritaškius (33 proc.), o „Žalgiris“ 5 (28 proc.).

Kauno ekipoje lyderiavo Thomas Walkupas, kuris pelnė 12 taškų, perėmė 4 kamuolius ir surinko 13 naudingumo balų.

„Zenit“ lietuvis Artūras Gudaitis buvo vienas „Žalgirio“ budelių ir žaidė 27 minutes, pelnė 15 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus. Jis buvo naudingiausias žaidėjas aikštėje.

Pirmoje rungtynių dalyje abi komandos klimpo spąstuose. Abi ekipos paleido 15 tritaškių, tačiau du įmetė „Zenit“ ir vos vieną „Žalgiris“. Įdomu, kad ekipos klydo nedaug. „Zenit“ pirmoje pusėje padarė 6 klaidas, o „Žalgiris“ 4.

„Zenit“ sėkmingai laikėsi plano stabdyti kauniečių greitąjį puolimą, tačiau patys nesugebėjo perlipti „Žalgirio“ gynybinių užkardų. Reikalus abi ekipos paliko antrąjai rungtynių daliai (36:36).

Po pertraukos varžovai įjungė aukštesnę pavarą, o „Žalgiriui“ toliau fatališkai nekrito metimai. Įsivažiavo ir A. Gudaitis, kuris jau trečiajame kėlinyje buvo sugriebęs 5 kamuolius puolime. Paskutinę atkarpą „Žalgiris“ pasitiko atsilikdamas 49:56.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ buvo priartėjęs iki keturių taškų po L. Lekavičiaus dvitaškio (54:58), tačiau „Zenit“ smogė atgal. Labai apmaudžiai laisvus metimus švaistę kauniečiai patys pasirašė sau nuosprendį dar ketvirtojo kėlinio viduryje (56:68).

Per likusią laiko dalį kauniečiai išlipti iš pelkės nesugebėjo ir A. Gudaičio ekipa triumfavo.

„Zenit“: A. Gudaitis (8 atk. kam., 28 naud. bal.) ir Mateušas Ponitka po 15 (2/4 dvit., 2/3 trit., 6 atk. kam.), Billy Baronas 11, Andrėjus Zubkovas 9 taškai.

„Žalgiris“: Thomas Walkupas 12 (4 per. kam.), L. Lekavičius ir J. Lauvergne'as po 11, M. Grigonis 10 (3/7 trit., 1/4 trit.), R. Jokubaitis 8 (3/7 dvit., 11 naud. bal.), A. Milaknis 6 taškai.

Ketvirtasis kėlinys: „Zenit“ 77:65 (56:49, 36:36, 17:14) „Žalgiris“

L. Lekavičius traukia kauniečius labai svarbiu momentu. Taiklus dvitaškis ir tolimas metimas mažina atsilikimą iki 4 taškų (54:58). Kokia apmaudi situacija. R. Jokubaitis laisvas iš toli šauna pro šalį, o B. Baronas smeigia trečiąjį savo tritaškį (56:65).

Lieka 3 minutės ir panašu, kad reikės gelbėtis fantastiškais metimais. „Žalgiris“ atsilieka dviženkliu skirtumu (58:68). N. Hayeso tritaškis suteikia vilties (61:68). Šešis tritaškius iš eilės prašovęs K. Pangosas smeigia patį svarbiausią – buvęs žalgirietis nužudo kauniečius (61:71).

Trečiasis kėlinys: „Zenit“ 56:49 (36:36, 17:14) „Žalgiris“

Tritaškį smeigia Artūras Milaknis ir „Žalgiris“ priekyje 39:38. Į akis krentas keli varžovų ekipos skaičiai. A. Gudaitis yra atkovojęs 6 kamuolius ir 4 iš jų puolime. Taip pat, verta paminėti, kad kauniečiai puikiai laiko už pavadžio K. Pangosą. Įžaidėjo sąskaitoje vos taškas ir -3 naudingumo balai.

A. Gudaitis ir M. Ponitka skriaudžia „Žalgirį“ trečiajame kėlinyje. Lietuvio sąskaitoje 11 taškų, 8 atkovoti kamuoliai ir 21 naudingumo balas, o M. Ponitkos baudos metimas didina deficitą (41:45).

Prabyla pabūklai – Billy Barono tritaškio užkurta „Zenit“ dar labiau nutolsta (49:56).

Antrasis kėlinys: „Zenit“ 36:36 (17:14) „Žalgiris“

Kauno ekipa suintensyvino gynybą ir mažina penkių taškų deficitą. Išsiskiria R. Jokubaičio ir T. Walkupo fiziškumas, kuris leidžia laikytis arti (18:19). R. Jokubaitis jau išprovokokavo 3 varžovų pražangas ir rusai peržengia komandinių pražangų limita dar neįpusėjus kėliniui. Komandos ir toliau rungtyniauja itin nerezultatyviai (19:21).

R. Jokubaitis pelnė 8 taškus ir tai yra trečdalis visų komandos taškų. Galėjo įkristi ir du pramesti baudų metimai, tačiau rezultatas laikosi panašus (24:24). M. Grigonis tiesiog daužomas varžovų, tačiau arbitrų švilpukai dažniau tyli. Tiek žaidėjas, tiek M. Schilleris turi priekaištų (27:29). Kėlinį abi ekipos užbaigia tokiu pačiu tempu – taškas į tašką (36:36).

Pirmasis kėlinys: „Zenit“ 17:14 „Žalgiris“

M. Grigonis kėlinio pradžioje iššvaistė dvi geras progas. Kaip ir prieš CSKA, kauniečių lyderis smaugiamas nuo pirmojo švilpuko. Tiesa, „Zenit“ nenutolo (2:4).

J. Lauvergne'as kelia kumštį į viršų po dviejų taškų su pražanga ir Kauno ekipa išsiveržia į priekį (5:4). Greitai svarstykles į rusų pusę verčia M. Ponitka. Varžovų puolėjas ne pirmą kartą atakuoja kraujuojančią žalgiriečių lengvojo krašto puolėjo poziciją. M. Grigonis varžovui atsako tritaškiu (8:6).

A. Gudaitis išprovokavo jau dvi pražangas ir pavertė jas trimis taškais (8:7). Abi ekipos šaudo tuščiais šoviniais iš tolimos distancijos („Zenit“ 1/6 trit., „Žalgiris“ 1/7 trit.). Ir toliau rezultatas laikosi apylygis (10:11).

B. Baronas baudžia „Žalgirį“ kėlinio pabaigoje tritaškiu. Pirmajį kėlinį kauniečiai pralaimi 14:17.

Starto penketai:

„Zenit“: Kevinas Pangosas, Austinas Hollinsas, Mateušas Ponitka, Willas Thomasas, Artūras Gudaitis.

„Žalgiris“: Thomas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.