Priešpaskutinis ir ilgiausias Dakaro etapas: Vanagas taikosi į dešimtuką, finišavo Gelažninkas

nuolat pildoma, atnaujinta 15.20 val.

Ketvirtadienį Saudo Arabijoje prasidės jau vienuoliktasis 2021 m. Dakaro ralio greičio ruožas, kurį bandys įveikti ir šeši ekipažai iš Lietuvos.

Arūnas Gelažninkas („Zigmas Dakar Team“, KTM 450 Rally Replica) vieną sunkiausių greičio ruožo įveikė 26-as (+00:57:08). Lietuvis aplenkė visus „vienišių“ klasės konkurentus ir dar labiau padidino pranašumą prieš juos.

Vienuoliktą greičio ruožą motociklų klasėje laimėjo trečioje bendrosios įskaitos vietoje prieš šį etapą buvęs britas Samas Sunderlandas (4 val. 35 min. 12 sek.), antras liko aštuntas žengęs čilietis Pablo Quintanilla (+00:02:40), o trečias – bendrosios įskaitos lyderis argentinietis Kevinas Benavidesas (+00:06:24).

Priešpaskutinis, vienas ilgiausių (464 km) sunkiausių ir svarbiausių greičio ruožų po dešimtojo greičio ruožo buvo sutrumpintas 63 km dėl blogo oro sugadintos trasos. Tai praktiškai bus paskutinis greičio ruožas, kuriame dar galima pakilti pozicijomis aukščiau, nes paskutę dieną dalyvių lauks tik 225 km.

Greičio ruožas prasidės vos keli kilometrai nuo bivuako, todėl dalyviai galės ilgiau pailsėti ir vėliau pradėti ruoštis lenktynėms.

Dalyvių lauks apie 100 km smėlio kopų, organizatoriai taip pat žada daug siaurų kelių kalnuose, todėl lenkimas bus itin sunkus.

Etapo eiga:

15.20 val. C.Despresas prieš B.Vanagą pirmauja 10 min. 17 sek. ir bendroje įskaitoje turėtų išsiveržti į priekį.

15.15 val. L.Kancius toliau išlaiko rekordinę poziciją ir WP7 punkte yra 6-as (+00:36:04).

15.08 val. Vienuoliktą etapą automobilių įskaitoje laimėjo katarietis Nasseras Al-Attiyah (4 val. 34 min. 24 sek.), kuris 1 min. 56 sek. aplenkė antroje vietoje likusį prancūzą Stephane'ą Peterhanselį ir 2 min. 26 sek. – trečią likusį ispaną Carlosą Sainzą. Visgi bendroje įskaitoje ir toliau užtikrintai pirmauja S.Peterhanselis (42 val. 9 min. 26 sek.), kuris 15 min. 5 sek. lenkia N.Al-Attiyah. Trečias žengiantis C.Sainzas nuo lyderio atsilieka 1 val. 4 min. 14 sek.

15.04 val. B.Vanagas jau įveikė 438 km ir iki finišo jam liko tik 26 km. Kol kas B.Vanagas žengia 11-as, tačiau dar nukris keliomis pozicijomis žemiau.

15.00 val. 362 km jau įveikė ir WP7 punktą pasiekė ir kiti lietuviai: E.Juškauskas pagerino savo vietą 3 pozicijomis ir yra 24-as (+00:19:35), G.Petrus pakilo per dvi vietas ir yra 33–ias (+00:30:51), o A.Juknevičius taip pat pakilo per dvi vietas ir žengia 35-as (+00:35:49).

14.53 val. WP8 punktą pasiekė C.Despresą, kuris B.Vanagą dabar lenkia 9 min. 31 sek. (bendroje įskaitoje lietuvis turėjo 5 min. 11 sek. pranašumą) Gera žinia ta, kad B.Vanagas net 8 min. 36 sek. lenkia Ch.Lavieille'ą (bendroje įskaitoje lietuvis turėjo 6 min. 21 sek. deficitą).

14.42 val. FINIŠAS! A.Gelažninkas vieną sunkiausių greičio ruožo įveikė 26-as (+00:57:08). Lietuvis aplenkė visus „vienišių“ klasės konkurentus ir dar labiau padidino pranašumą prieš juos.

14.33 val. Finišą pasiekė jau 9 motociklininkai. Vienuoliktą greičio ruožą laimėjo trečioje bendrosios įskaitos vietoje prieš šį etapą buvęs britas Samas Sunderlandas (4 val. 35 min. 12 sek.), antras liko aštuntas žengęs čilietis Pablo Quintanilla (+00:02:40), o trečias – bendrosios įskaitos lyderis argentinietis Kevinas Benavidesas (+00:06:24).

A.Gelažninkui liko tik 26 km, o paskutiniame tarpiniame finiše jis buvo 24-as (+00:50:52). Viso trasoje A.Gelažninkas jau praleido 5 valandas.

B.Vanagas jau įveikė 404 km ir pasiekė WP8 punktą, kuriame jis – 11-as (+00:13:45). Kol kas šio punkto nepasiekė C.Despresas, todėl lietuvio vieta dar turėtų pablogėti.

14.22 val. 306 km jau įveikė ir kiti lietuviai, kurie WP6 punkte išsidalino šias pozicijas: E.Juškauskas buvo 27-as (+00:18:33), G.Petrus – 35-as (+00:28:25), o A.Juknevičius – 37-as (+00:35:35).

A.Gelažninkas įveikė jau 404 km ir artėja finišo link. Lietuvis išlaiko savo tempą ir toliau lieka 24-as (+00:44:19) bei lenkia artimiausią savo varžovą „vienišių“ klasėje Emanuelį Gyenesą, prieš kurį bendroje įskaitoje ir taip turi daugiau nei valandos pranašumą.

14.00 val. B.Vanagas įveikė jau 362 iš 464 km ir WP7 punkte preliminariai žengia 11-as (+00:12:53). Pasirodė daugiau informacijos ir iš WP6 punkto, kuriame E.Juškauskas išlaikė 26-ą poziciją (+00:18:33), o A.Juknevičius pakilo per penkias vietas ir žengia 34-as (+00:35:35).

13.42 val. L.Kancius išlaiko tempą ir WP6 punkte yra 6-as (+00:32:06).

E. Juškauskas po WP6 rrikiuojamas 25-oje vietoje. Nuo nuo lyderio jį skiria 18:33 min

13.14 val. WP6 punkte B.Vanago laikas nukrito į 14-ą vietą (+00:13:54). Lietuvis 8 min. 3 sek. atsilieka nuo C.Despreso, tačiau 7 min. 54 sek. lenkia Ch.Lavieille'ą.

Po WP4 punkto lietuvių rezultatai tokie: E.Juškauskas žengia 26-as (+00:14:04), G.Petrus – 36-as (+00:22:11), o A.Juknevičius – 39-as (+00:28:12).

13.03 val. . A.Gelažninkas įveikė 362 km ir WP7 punkte žengia 23-ias (+00:37:46).

12.41 val. A.Juknevičius pranešė, kad dar iki neutralizacijos, lenkdami sunkvežimį, pramušė du ratus, todėl iki mechanikų judėjo labai lėtai.

Vienuoliktasis #Dakar2021 greičio ruožas. WP3 - 42 vieta. Vienoje iš atkarpų lenkdami sunkvežimį vienu smūgiu pramušėme...

Posted by Antanas Juknevičius on 2021 m. sausio 14 d., ketvirtadienis

12.06 val. Naujausia informacija iš WP4 punkto: B.Vanagas rikiuojasi 12-as, jį 4 min. 10 sek. lenkia pagrindinis konkurentas dėl geresnės vietos bendroje įskaitoje Cyrilas Despresas (+00:06:09), tačiau lietuvis 4 min. 16 sek. lenkia priekyje jo bendroje įskaitoje esantį prancūzą Christianą Lavieille'ą (+00:14:35).

Punkte jie kol kas ketvirti, bet finišavus daugiau lenktyninkų turėtų nukristi žemiau.

12.08 val. B.Vanagas jau įveikė 215 km ir pasiekė WP4 punktą, kuriame jis kol kas – 7-as (+00:10:19).

A. Gelažninkas po WP6 kol kas 24-tas, bet tvirtai pirmauja „vienišių“ klasėje.

11.43 val. WP3 punktą ir neutralizaciją pasiekė ir G.Petrus bei A.Juknevičius. Šiuo metu tarp lietuvių rikiuotė tokia: B.Vanagas – 16-as (+00:08:18), E.Juškauskas – 22-as (+00:09:38), G.Petrus – 28-as (+00:12:20), o A.Juknevičius – 38-as (+00:24:33).

L.Kancius WP4 punktą pasiekia 6-as, tačiau daugelio dalyvių laiko iš šio punkto sistema nepateikia.

11.32 val. WP3 punktą pasiekė jau 30 dalyvių, tarp kurių ir B.Vanagas (11 vieta) bei E.Juškauskas (22 vieta). Tai yra neutralizacija, kurioje dalyviai gali patvarkyti savo transporto priemones.

Kol kas pirmauja ispanas Carlosas Sainzas, antras žengia katarietis Nasseras Al-Attiyah (+00:00:51), o trečias – Stephane'as Peterhanselis (+00:01:37).

11.16 val. WP2 punkte rokiruotė tarp lietuvių: G.Petrus buvo greičiausias ir pasiekė jį 23-ias (+00:08:02), E.Juškauskas – 24-as (+00:08:08), o A.Juknevičius – 42-as (+00:18:45).

B.Vanagas WP3 punkte nukrito į 15-ą poziciją (+00:08:18)

10.52 val. A. Gelažninkas WP4 fiksuojamas 24-oje vietoje. Nuo etapo lyderio jis atsilieka 29:41 min.

10.32 val. B.Vanago laikas Wp2 punkte nukrito į 9-ą vietą.

Pirmuosius tarpinius finišus pasiekė ir kiti lietuviai: problemų turėjęs A.Juknevičius startavo 26-as, tačiau WP1 pasiekė tik 40-u laiku (+00:10:36), poziciją pagerino iš 28 vietos startavęs E.Juškauskas, kuris dabar yra 24-as (+00:03:36).

Puikų laiką pademonstravo ir G.Petrus, kuris startavęs iš 37 pozicijos WP1 punkte buvo 27-as (+00:03:47) ir tik 11 sek. atsiliko nuo E.Juškausko.

10.14 val. WP1 punktą pasiekus kitiems lenktynininkams, B.Vanago laikas nukrito į 13-ą vietą, tačiau WP2 punkte kol kas jis – 7-as.

L. Kancius po WP3, preliminariai, yra 7-as. Jis nuo lyderio atsilieka 12:17 min.

9.52 val. š 11 pozicijos startavęs B.Vanagas WP1 punkte pakilo į 10-ą vietą (+00:02:31).

9.30 val. WP3 punkte A.Gelažninkas išliko 26-as (+00:14:49).

9.15 val. Į trasą jau išvažaiavo ir B. Vanagas. Jis bendroje rikiuotėje prieš etapą buvo 11-tas ir nuo dešimtuko atsilikinėjo 6 minutėmis.

8.38 val. L. Kancius pasiekia WP1. Nuo lyderio jį skiria 3:21 min., lietuvis lieka 10-as.

A. Gelažninkas jau antrame tarpiniame ruože, kur nuo pirmaujančio motociklininko atslieka 9 min.

8.21 val. A. Gelažninkas WP1 punkte fiksuoja 25-ą rezultatą ir nuo lyderio atsilieka 3:50 min.

8.12 val. Trasoje jau abu A. Gelažninkas ir L. Kancius. A. Gelažninkas pirmauja „vienišių“ įskaitoje prieš artimiausią varžovą daugiau nei valandą. Bendroje įskaitoje jis kol kas 22-as.

L. Kancius keturračių rikiuotėje kol kas 10-as.