Vilniaus „Rytas“ (1/4) galutinai pribaigė savo galimybes patekti į antrąjį Čempionų lygos etapą. Sostinės ekipa išvykoje 74:81 (22:23, 14:28, 21:8, 17:22) nusileido Atėnų „Peristeri“ (2/3).

Vilniečiams liko dar vienerios rungtynės prieš Strasbūro SIG, tačiau jos nieko nebereikš. Tik pergalės prieš graikus atveju vilniečiai galėjo melsti Rygos VEF pergalės prieš Strasbūro klubą.

Sostinės ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (35:27), tačiau padarė neatleistinai daug klaidų – 19. Varžovai jų padarė dešimčia mažiau, o „Ryto“ klaidas pavertė 19 taškų.

Vilniečių gretose nuo suolo kilę žaidėjai pelnė 21 tašką, o iš viso pasižymėjo taškais vos 7 žaidėjai.

„Rytas“ rungtynes pradėjo puikiu puolimu (20:10), tačiau prasidėjus keitimams komanda visiškai pakeitė veidą. „Peristeri“ lėkė į greitą puolimą, niekas jų nestabdė, o jau iki pertraukos vilniečiai atsilikinėjo 15 taškų (36:51).

„Rytas“ buvo bejėgis prieš varžovų legionierių Tre McLeano, Terrano Petteway‘aus ir Jaye‘aus Crocketto trijulę. Jie dar iki pertraukos sukratė 34 taškus, T. Pettaway‘us iš jų įmetė 16.

Po pertraukos vilniečiai pademonstravo pasiilgtą gynybą. Vos 8 taškus varžovams trečiajame kėlinyje leidęs įmesti „Rytas“ po dviejų iš eilės Ryano Boatrighto tritaškių suteikė sau vilties (57:59).

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiai eilinį kartą pametė galvas gynyboje ir „Peristeri“ be didesnio vargo vėl įgijo dviženklį pranašumą. Likus 4 minutėms Jaye‘aus Crocketto tritaškis palaidojo vilniečių sezoną Europoje (60:73).

„Peristeri“: Terranas Petteway'us 25 (10/14 dvit., 4 atk. kam., 4 rez. perd., 23 naud. bal.), Jaye'us Crockettas 19 (8/12 met., 7 atk. kam., 27 naud. bal.), Ioannis Bourousis 11, Tre McLeanas 9, Marvinas Jonesas 8 taškai.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 23 (4/5 trit., 5 rez. perd., 23 naud. bal.), Maurice'as Ndouras 15 (6 atk. kam., 4 kld.), Martynas Echodas 14, Ryanas Boatrightas 9, Dovis Bičkauskis 8 taškai.

Ketvirtasis kėlinys:„Peristeri“ 81:74 (23:22, 51:36, 59:57) „Rytas“

Vėl prabudęs varžovų puolimas gali išmesti visas viltis per duris. D. Kairys prašo minutės pertraukėlės (59:67). Skaudu – du taškai su pražanga ir deficitas vėl dviženklis. „Rytui“ lieka pusė kėlinio išsigelbėjimui (59:70).

J. Crocketto tritaškis siunčia aiškią žinutę – stebuklo sukurti nepavyks (60:73).

Vilniečiai bando kabintis, tačiau laiko lieka vos dvi su puse minutės (63:75). Reikės kažko magiško.

Lieka minutė, viskas kaip ir aišku – „Rytas“ pralaimi 69:75.

Trečiasis kėlinys: „Peristeri“ 59:57 (23:22, 51:36) „Rytas“

Sužaidus ketvirtį trečiojo kėlinio šiek tiek statistikos – Atėnų ekipa yra suklydusi vos kartą, o „Rytas“ 11. Nėra ko stebėtis ir rezultatu (40:57).

Pozityvi akimirka – vilniečiai spurtuoja 7:0 ir priartėja iki vienaženklio atstumo (57:47).

Dvitaškį prideda ir D. Bičkauskis, vilniečiai mažina skirtumą iki vienaženklio (57:49). Įdomu, kad įžaidėjas jau yra surinkęs 7 taškus. Komandą tempia M. Ndouras (12 tšk.), A. Goudelockas (14 tšk.) ir M. Echodas (10 tšk.)

„Rytas“ ir toliau neišvengia klaidų lygioje vietoje, bet varžovų realizacija nebe tokia efektyvi. R. Boatrightas smeigia savo antrąjį tritaškį ir vilniečiai laikosi per kovinį atstumą (52:59). R. Boatrightas tuo nebaigia! Dar vienas tritaškis (55:59).

Antrasis kėlinys: „Peristeri“ 51:36 (23:22) „Rytas“

Dovis Bičkauskis pakylėja „Rytą“. Sėkmingas žaidimas gynyboje ir puolime išjudino vilniečius, tačiau pajutę metimą varžovai jau nežada lengvo pasivaikščiojimo. J. Crockettas ir T. Pettaway'us kartu sumetė jau 16 taškų (33:34).

Vilniečiai gauna dar vieną „sausą“ atkarpą, šį kartą 0:5. Išseko puolimas, o į gynybą ristele grįžinėjanti sostinės ekipa gali pati pabaigti savo sezoną Europoje (33:39).

Argyris Pedoulakis, „Peristeri“ vyr. treneris, nėra labai geras anglų kalbos žinovas, tačiau jo ekipą tempia legionieriai. Donaldui Kairiui jokia kalba nepadeda, nes vilniečiai beviltiškai skęsta Atėnuose (36:49).

Pirmasis kėlinys: „Peristeri“ 23:22 „Rytas“

Vilniečiai rungtynes pradeda labai užtikrintai. Savo žodį tarė kiekvienas aikštėje, o „Peristeri“ priversti prašyti pirmosios minutės pertraukėlės (10:4).

A. Goudelocko ir M. Ndouro duetas jau pelnė 10 taškų, o įpusėjus kėliniui sostinės ekipa demonstruoja pasakišką puolimą (15:8).

„Rytas“ pataikė 3 iš 4 tritaškių bei 5 iš 8 dvitaškių, tačiau gera atkarpa pradžioje blėsta dėl klaidų. „Peristeri“ kiek aplygino situaciją (20:16).

Kėlinį „Rytas“ baigia pralaimėta atkarpa 2:13. Prasidėjus keitimams komanda visiškai prarado ritmą. Ypač išsiskiria K. Bensonas klystantis tiek gynyboje, tiek puolime.

Starto penketai:

„Peristeri“: Marvinas Jonesas, Zoisas Karampelas, Tre McLeanas, Terranas Petteway'us, Panagiotis Vasilopoulas.

„Rytas“: Arnas Butkevičius, Martynas Echodas, Andrew Goudelockas, Augustas Marčiulionis, Maurice'as Ndouras.