Sirvydis – NBA žaidėjas: kaip išsipildė vilniečio svajonė ir kiek tai realu?

Lietuva turi ketvirtą krepšininką NBA. Prieš metus Vilniaus „Rytą“ palikęs ir prie Jeruzalės „Hapoel“ prisijungęs Deividas Sirvydis suraitė parašą ant sutarties su NBA klubu Detroito „Pistons“, patį lietuvį Naujokų biržoje pakvietusiu 37 šaukimu.

Kai praėjusiais metais NBA Naujokų biržoje 20 metų 204 cm ūgio vilnietis išgirdo savo pavardę, krepšinio bendruomenė nepuolė džiūgauti – tada tai dar tikras, bet labai mažas žingsnis NBA svajonės link.

Po Naujokų biržos grįžęs į Lietuvą D. Sirvydis Vilniuje neužsibuvo – jis paliko „Ryto“ komandą ir išvyko rungtyniauti į Izraelį. Ir nors Izraelyje šis krepšininkas toli gražu neatsiskleidė ryškiausiomis savo spalvomis, Detroito „Pistons“ organizacija, panašu, juo patikėjo dar stipriau.

Lapkričio pabaigoje, prieš 2020-2021 m. NBA sezono pradžią, „Pistons“ įteikė lietuviui ilgalaikę trejų metų sutartį. Pasirašęs ją D. Sirvydis formaliai tapo ketvirtuoju lietuviu NBA, įskaitant Joną Valančiūną, Domantą Sabonį ir Lietuvos pilietybės vis dar laukiantį Igną Brazdeikį.

Kol kas dėl D. Sirvydžio žaidimo NBA nėra jokių garantijų – nei kada, nei kuriam laikui, nei ar išvis lietuvis pasirodys ant parketo. Vis dėlto, „Pistons“ ėjimai rodo, kad anksčiau ar vėliau D. Sirvydis NBA tikrai turėtų debiutuoti – jam buvo įteikta 3 metų sutartis su, kaip buvo atskleista vėliau, maždaug 2,5-3 mln. eurų suma. Tiesa, kol kas garantuoti tik du metai ir maždaug du milijonai eurų neatskaičius mokesčių.

„Pistons“ sprendimą įsigyti D. Sirvydį lydėjo įvairūs atgarsiai – vieni sirgaliai sveikino lietuvį pasiekus karjeros šuolį, kiti, kaip ir buvęs Memfio „Grizzlies“ vadovas Johnas Hollingeris, liko nesupratę tokio Detroito klubo ėjimo.

Statistika byloja apie itin slogų šio sezono D. Sirvydžio pasirodymą Jeruzalės ekipoje – per dvejas rungtynes pelnytas vos vienas taškas. Tačiau niekam nėra paslaptis, kad „Pistons“ ir D. Sirvydis ryšį palaikė jau ilgiau nei vienerius metus, todėl statistiniai rodikliai čia, panašu, atliko ne tokį ir svarbų vaidmenį.

REKLAMA

Tv3.lt apie ketvirtą lietuvį NBA ir, visų pirma, D. Sirvydžio realius šansus įsitvirtinti stipriausioje krepšinio lygoje pasaulyje, kalbėjosi su TV3 Sport kanalo sporto komentatoriumi, buvusiu krepšininku Tautvydu Šležu.

NBA krepšiniu aktyviai besidomintis sporto komentatorius ilgai nelaukęs įvardijo D. Sirvydžio sėkmės priežastis, asmeninius pranašumus prieš konkurentus ir akcentavo tai, kad statistika Europoje dažnu atveju NBA klubų vadovų stipriai nedomina – juos domina žaidėjo amžius ir tai, ką iš jo dar galima padaryti.

„Visų pirma, tai labai daug potencialo turintis krepšininkas, jaunas krepšininkas, turintis puikų metimą, labai ilgas rankas, kiek teko domėtis, turi ir neblogą psichologinę pusiausvyrą kaip krepšininkas. Nebuvo gal tie pastarieji metai labai sėkmingi, bet yra senas geras NBA valdybos posėdis, niekam čia nėra paslaptis – nelabai NBA lygai įdomu, kaip tau sekėsi žaisti Europoje. Jiems reikia, kad tu turėtum potencialo augti. Deividas yra jaunas žaidėjas, todėl toks sprendimas manęs nenustebino. Visos kalbos apie jį tikrai vyksta ne šiaip sau – NBA lyga turi pakankamai pinigų, pakankamai trenerių, pakankamai žmonių, tam, kad turėtų pakankamai pasitikėjimo savimi iš niekam nežinomo molio nulipdyti solidų krepšininką. Mums belieka stebėti, kaip jiems tai seksis“, – sakė T. Šležas.

„Ryto“ komandą palikęs D. Sirvydis po truputį tarsi dingo iš Lietuvos krepšinio žemėlapio – sirgaliai ėmė pamiršti jo NBA šaukimą, žiniasklaidos atstovai taip pat pateikė vis mažiau informacijos apie tai, kas iš tiesų su D. Sirvydžiu vyksta Izraelyje. O ir pats krepšininkas niekada nebuvo aktyvus bendraujant su žiniasklaida ar sirgaliais, todėl išvykimas į Jeruzalę tarsi paliko šio krepšininko pavardę šešėlyje – dabar žinią, kad Lietuva turi ketvirtą žaidėją NBA, krepšinio bendruomenė pasitiko kaip nemenką naujovę.

REKLAMA

Vis dėlto, T. Šležas yra įsitikinęs, kad Izraelyje D. Sirvydžiu „Pistons“ organizacija rūpinosi ko ne kiekvieną dieną, o žaidimas „Hapoel“ klube tebuvo vienas iš būdų, kaip dar labiau išauginti potencialiai NBA lygio žaidėją. Kalbėdamas apie sutarties pasirašymą T. Šležas akcentavo ir dažnai girdimą frazę – NBA vis tik yra verslas, o stebint šiuos verslo procesus iš šono kartais gali apsisukti galva.

„Domėjimasis juo buvo akivaizdus, tai buvo aišku iškart nuo to laiko, kai jis prisijungė prie Jeruzalės „Hapoel“. Jeruzalėje jis nuolat dirbo pagal „Pistons“ sudarytą programą, nuolat buvo bendraujama su pačiu krepšininku – dažniausiai tai daro tarptautiniai skautai, pandemijos metu turbūt gyvai nebendravo, bet idealiame pasaulyje tie skautai patys atvykdavo pas krepšininką. Manau, kad Deivido progresas buvo nuolat sekamas „Pistons“ žmonių – pradedant metimo progresu, baigiant kūno augimu ties įvairiais rodikliais. Kadangi su juo buvo palaikomas ryšys, tai jis pats žinojo, kad ta sutartis gali būti pasirašyta. Tas žinojimas tikrai suteikia labai daug pasitikėjimo savimi.

Beje, reiktų nepamiršti ir agentų nuopelno – vienas jo agentų yra Marius Rutkauskas, kuris turi labai daug pažinčių, o krepšinio pasaulyje santykiai reiškia labai daug, ypač NBA. Labai yra daug nematomų dalykų, kuriuos sunku įvertinti paprastam žmogui, kuris nėra buvęs tam versle“, – dėstė T. Šležas.

D. Sirvydis yra turbūt vienas tyliausių, bet daugiausiai pasiekusių jaunųjų Lietuvos krepšininkų. Net ir būdamas sostinės ekipos žaidėjas, jis niekada nebuvo vienas aktyviausių ir drąsiausiai kalbančių krepšininkų. Dėl žaidėjo tylos sirgaliams dažnu atveju tekdavo stebėti sausą statistika, kuri neretai bylodavo apie slogų pasirodymą rungtynių metu. Vis dėlto, T. Šležo nuomone, šioje vietoje reiktų atskirti kokybišką pasitikėjimą savimi ir aroganciją, o lietuviams tai padaryti kol kas sekasi sunkiai.

REKLAMA

„Mano nuomone, mes, kaip lietuviai, esame gana negatyvi tauta. Gyvenime yra labai plona linija tarp labai kokybiško pasitikėjimo savimi ir arogancijos. Tai galbūt daug kas maišo šiuos dalykus – mano galva, Deividas turi labai kokybišką pasitikėjimą savimi, nelabai kas jį gali pastumdyti tiek emociškai, tiek dar kitaip. Galvoju, kad jis turi tikrai neblogą darbo etiką, anksčiau ar vėliau sunkiai dirbant visos aplinkybės sukrenta ir atsiranda geros galimybės. Galbūt pasikartosiu, bet čia reiktų atskirti pasitikėjimą savimi ir aroganciją – tai, kad žmogus yra tylus, nebendrauja su žiniasklaida ir pernelyg neįsitraukia į dialogus su sirgaliais, nereiškia, kad iškart yra arogantiškas. Čia mūsų, lietuvių, toks požiūris, kuris dažnai gali būti klaidingas“, – išsamiai kalbėjo T. Šležas.

O kiek realu, kad D. Sirvydį ant NBA parketo pamatysime jau šiemet? Konkretaus atsakymo neturi turbūt niekas, tačiau T. Šležas yra beveik įsitikinęs, kad jei ne šiame, tai kitame sezone šis Lietuvos talentas turėtų gauti savo šansą. Svarbiausia – juo pasinaudoti.

„Sutartis pasirašyta trims metams, platesnės detalės nekomentuojamos, bet aišku, kad ta sutartis gali būti nutraukta – NBA mastais ta numatyta kompensacija yra tikrai nedidelė. Viskas priklausys nuo to, kaip jis pasirodys treniruočių stovykloje, draugiškose rungtynėse. Galbūt jam teks žaisti G lygoje, bet neaišku, ar ta G lyga išvis šiemet vyks. Vėlgi, čia tiktų posakis, kad NBA lyga yra galimybių lyga. Ten nėra blogų žaidėjų. Ten yra tik sėkmės, agentų ir paties žaidėjo reikalas – reikia atsidurti tinkamoje vietoje, tinkamu metu. Galbūt taip atsitiks ir Deividui. Aš pilnai įsivaizduoju, kad taip galėtų atsitikti, manau, kad jo žaidimo skaitymas irgi yra neįvertintas.

REKLAMA

Ypač tokioje komandoje, kaip „Pistons“, po metų ar dvejų jis galėtų gauti 10-15 minučių žaidimo laiko, galbūt kai pajaus metimą, gautų ir daugiau minučių. Man jis palieka protingo žaidėjo įspūdį, tereikia sulaukti šanso ir už jo užsikabinti. Gali būti, kad jis JAV jausis net geriau, nei Europoje. Bet sportas yra visiškai nenuspėjamas, bet kurią dieną viskas gali pasikeisti. NBA kontūruose D. Sirvydį aš matau, o kaip bus, dar parodys laikas“, – savo mintimis dalijosi T. Šležas.

Sugrįžtantį NBA sezoną jau nuo gruodžio vidurio stebėkite TV3 Sport ir TV3 Sport 2 kanaluose, taip pat naujos kartos televizijoje Go3.lt.


Rašyti komentarą...
n
nba
2020-12-03 12:25:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
čiuda ir nedaugiau,po menesio maus i pabrade.
Atsakyti
0

H
Hmm
2020-12-03 13:01:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomus straipsnis ir įžvalgos. Profesionaliai ir objektyviai pasižiūrėta į jauną LT žaidėją per NBA akinius.
Iki tol buvo tik negatyvus siauras kaimietiškas požiūris ir stūmimas..

P.S.
Gedimino Kulikausko knygą “Lietuvio kodas” paskaitykit mužikai :)!

Remigijus Ž.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų