Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (2/2) pasiekė revanšą prieš Belgijos rinktinę atrankos varžybose į 2022 m. Europos čempionatą.

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai Vilniuje vykstančiame atrankos lango burbule varžovus įveikė 84:71 (20:15, 29:21, 18:15, 17:20).

Lietuvos krepšininkai jau pirmame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą – tiesa, belgams buvo pavykę ją sumažinti, bet neilgam.

Mindaugas Kuzminskas per trumpą laiką surinko 7 taškus ir vėl nutolino mūsiškius, o puikiai trečią kėlinį pradėję lietuviai susikrovė 18 taškų persvarą ir ją išlaikė iki mačo pabaigos.

Belgija šiose rungtynėse nepirmavo nė karto, o didžiausias lietuvių pranašumas buvo pasiekęs 22 taškus ketvirtame kėlinyje.

Lietuva laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 37:30, o net 13 kamuolių nusiėmė puolime.

Mūsiškiai taip pat suklydo tik 9 kartus ir geriau atakavo iš toli – tikslą pasiekė 9/23 tritaškiai, kai varžovai pataikė 5/13.

Pirmą tarpusavio susitikimą Belgija buvo laimėjusi 86:65. Tai buvo ne tik revanšas belgams, bet ir reabilitacija po penktadienį patirto netikėto pralaimėjimo Danijai.

Atranka į Europos čempionatą baigsis kitų metų vasario mėnesį. Lietuva C grupėje kol kas dalinasi antrą-trečią vietas su Danija, o Belgija yra pirma.

Lietuva: E. Bendžius 19, M. Kuzminskas ir L. Birutis po 13, J. Mačiulis 11, M. Girdžiūnas 8, A. Velička ir M. Kalnietis po 6, M. Echodas po 4, T. Dimša ir R. Miniotas po 2, M. Blaževičius ir D. Gailius po 0.

Belgija: R. Obasohanas 21.