Tysonas teigia, kad sugrįžti į ringą jį paskatino rupūžių nuodai

Penktadienio naktį Mike‘as Tysonas lipo ant svarstyklių ir svėrė 220 svarų, nusiėmė marškinėlius bei parodė raumeningą kūną, priklausantį 54-erių metų sportininkui.

M. Tysonas (nuotr. SCANPIX)

Buvęs sunkiasvorių bokso čempionas specialioje apsauginėje stiklinėje dėžėje stojo akis į akį su kadaise vienu talentingiausiu pasaulio kovotoju laikytu, keturių svorio kategorijų čempionu Roy Jonesu, svėrusiu 210 svarų ir taip pat atrodančiu akivaizdžiai geriau, nei dauguma jo kolegų 51-erių metų.

Šios dvi bokso legendos dabar yra vyresnės ir ramesnės, tačiau Lietuvos laiku naktį iš šeštadienio į sekmadienį jie sugrįš ir vėl bandys pradžiuginti milijonus sirgalių visame pasaulyje. Jie abu labai stengsis nepadaryti gėdos šioje kovoje.

Kovą stebėti galėsite naujos kartos internetinėje televizijoje „Go3”.

„Tai yra linksmoji dalis“, – sakė pirmą kartą per 15 metų kovosiantis M.Tysonas. – Tuo tarpu tam, kad čia patektum, turėjai praeiti pragarą“.

Šioje kovoje numatyta 8 raundai po 2 minutes, jokio oficialaus teisėjavimo ir riboti veiksmai, nors ta riba priklauso nuo to, ar klausysite Kalifornijos valstijos atletikos komisijos, ar kovotojų, kurie abu ketina siekti nokauto.

„Galbūt aš nemoku, kaip kovoti lengvai. Tai bus pramoga. Aš esu kovotojas, jis yra kovotojas ir žinoma, mes atliksime smūgius, o šiame procese nutikti gali bet kas“, – sakė M.Tysonas. – Nežinau, nenoriu pasakyti kažką blogai ir nenoriu, kad komisija pyktų ant manęs“.

Šis unikalus renginys abiem boksininkams yra ne tiek sporto renginys, kiek galimybė įrodyti, kad amžius – tik skaičius.

„Nežiūriu į gyvenimą kaip į skaičių“, – sakė M.Tysonas. – Į gyvenimą žiūriu kaip į energiją. Tu turi parodyti energiją. Kai susitinki su žmonėmis, nesakai: „Sveiki, aš Bobas, man 59-eri“. Taip nedarai“.

M.Tysonas vis dar yra nustebęs, kaip viskas susiklostė, kad jis vėl sugrįžta į ringą. Jis pripažįsta, kad jaunesnis M.Tysonas niekada nebūtų patikęs, jog jis vidutinio amžiaus vyras ir tėvas, kuriam prieš dvejus metus reikėjo numesti 100 svarų (45,35 kg). Paprasčiausiai tas atkaklus vaikis iš Bruiklino niekada negalvodavo taip toli į priekį.

REKLAMA

„Net nemaniau, kad taip ilgai gyvensiu“, – sakė M.Tysonas. – Tiesiog buvau intensyvus ir rimtai žiūrėjau į save“.

M.Tysonas teigė, kad sugrįžti į ringą jį pastūmėjo ir psichodelinis vaistas, žinomas kaip rupūžių nuodai. Kaip skelbia „AddictionCenter.com“, rupūžių nuodai yra psichodeliniai vaistai, pagaminti iš retų rūšių rupužių ir „sukelia haliucinogeninį poveikį, kuris suveikia maždaug per penkias minutes nuo išgėrimo, sukeldamas galingą poveikį, trunkantį apie valandą“.

„Aš išgėriau tuos vaistus ir vaistai man liepė įgauti sportinę formą“, – sakė M.Tysonas. – Tai tikrai sukrėtė mano mintis. Tai liepė man grįžti ir sportuoti“.

Visgi M.Tysonas į gerą formą sugrįžo paragintas savo žmonos, kuri privertė jį 15 minučių per dieną bėgti bėgimo takelyje. 15 minučių virto 2 valandoms, o vėliau tas laikas buvo pritaikytas dviračių sportui, bėgimui, o galų gale ir smūgiams. Taip pat buvo priimta veganų dieta.

„Niekada nieko nevalgyk“, – juokdamasis sako M.Tysonas. – Tiesiog badaukite ir mankštinkitės“.

Viskas gerokai įsivažiavo, kai koronaviruso pandemijos pradžioje M.Tysonas paskelbė treniruočių vaizdo įrašą socialiniuose tinkluose. Jo galingi smūgiai ir puikus judėjimas sulaukė milijonų bokso gerbėjų susižavėjimo, o tai tapo galimybe surinkti milijonus pinigų labdaros organizacijoms.

„Tai yra mano gyvenimo dalis, kurią buvau toli išmetęs“, – sakė M.Tysonas. – Mano paskutinėje kovoje aš neturėjau jokio noro tai daryti, tačiau dabar man labai įdomu tai daryti“.

M.Tysonas turi galvoje 2005 m. įvykusią kovą su Kevinu McBride‘u, kurią jis pralaimėjo ir baigė savo įstabią karjerą. Jis sunkiasvorių bokso čempionu tapo būdamas 20-ies metų ir juo išbuvo penkerius metus.

REKLAMA

„Dabar tai noriu daryti“, – sakė M.Tysonas. – Dažniausiai būdavau įpareigotas dėl sutarties. „Jeigu to nepadarysi, mes atimsime viską, ką turi ir tu grįši į Brownsvilį“. Jie mane šantažuodavo, o dabar viskas yra kitaip“.

M.Tysonas buvo tapęs žiauraus ir pavojingo įvaizdžio dalimi, netinkamo elgesio pavyzdžiu. Tuo tarpu R.Jonesas visada buvo plačiai gerbiamas kaip bene kvalifikuočiausias savo kartos boksininkas. Jis buvo laikomas apdovanotu atletu, kuris dominavo savo svorio kategorijose bei jautė didelę aistrą krepšiniui.

2010 m. R.Jonesas dar reguliariai kovojo, tačiau prieš dvejus metus jau manė, kad galutinai išėjo į pensiją. Gavęs pasiūlymą tapti M.Tysono sugrįžimo varžovu, R.Jonesas negalėjo atsispirti galimybei kovoti su legenda, su kuria taip niekada per karjerą ir neteko susidurti, nes didžiąją dalį jos jis praleido pussunkiame svoryje.

Tuomet R.Jonesas pradėjo grįžti į savo įprastą treniruočių rėžimą.

„Tai buvo beprotiškiausias dalykas, kurį galėjai įsivaizduoti“, – sakė R.Jonesas. – Negaliu patikėti, kad sugebu išlaikyti greitį būdamas 51-erių metų. Aš vis dar greitesnis nei 95 proc. boksininkų ir tai mane šokiruoja. Skausmas jaučiamas todėl, kad tau 50 metų ir taip bus, kad ir ką darytum. Norint įveikti sunkumus, reikia tiesiog būti stipriam psichologiškai“.

R.Jonesas tikisi, kad M.Tysonas bus grėsmingas, nes „yra atjaunėjęs“.

„Jis į pensiją išėjo prieš 15 metų ir žino, ką reiškia paleisti boksą“, – sakė R.Jonesas. – Jis suvokia, ką turėjo ir siekia tai susigrąžinti. Dabar jis nori išeiti į ringą ir būti tuo, kuo buvo bei padaryti tai, ką galėjo padaryti anksčiau“.

Pats M.Tysonas apie savo pirmą sparingų sesijos dieną kalbėjo su užsivedimu.

„Per tą sesiją, kai buvau apdaužytas, aš nė karto nesakiau: ką aš čia veikiu? Sakiau: Ei, aš tam priklausau“, – kalbėjo M.Tysonas.

Iki M.Tysono ir R.Joneso kovos liko mažiau nei para ir tai bus naktis, kurią verta praleisti nemiegant bei stebint dviejų bokso legendų pasirodymą. Nors tai nebus tie patys M.Tysonas ir R.Jonesas, tačiau vien tai, kokią sportinę formą pasiekė tokio amžiaus kovotojai, leidžia tikėtis ne bet kokio pasirodymo. Sprendžiant iš jų pačių kalbų, jie tikrai neis į šią kovą kaip į parodomąja. Laukia puikus šou.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų