Maskoliūnas po sensacingo pralaimėjimo danams: tai mano atsakomybė

Lietuvos rinktinė sensacingai pradėjo 2022 m. Europos čempionato atrankos turnyrą Vilniuje. Lietuviai paskutinėmis mačo minutėmis 76:80 nusileido Danijai.

44

Lietuvos rinktinė po dviejų kėlinių dar pirmavo aštuoniais taškais, bet paskui danai sugrįžo į mačą ir kaip reikiant kibo į atlapus. Į priekį juos vedė lyderius Gabrielis Lundbergas, surinkęs net 28 taškus.

„Tai yra mano kaltė, prisimu atsakomyę. Blogai paruošiau komandą. Planas, kurį ruošėme, nepavyko, čia mano kaltė. Komanda nebuvo pasirengusi žaisti fizinio krepšinio. Atrodė jiems, kad danai lengvas varžovas, bet, kaip matėme, buvo viskas kitaip. Praradome kontrolę, leidome jiems išlikti mače iki pabaigos. O tada jie buvo geresni, su daugiau energijos, entuziazmo. Galėjome jausti tą energiją, o mes atrodėme apsimiegoję. Prisiimu dėl to atsakomybę ”, – po mačo sakė rinktinės treneris D. Maskoliūnas.

(44 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rungtynių akimirkos.

– Kodėl danams perlaužiant mačo eigą mūsų rinktinės senbuviai (J. Mačiulis, M. Kalnietis) buvo ant suolo?

– Planas buvo žaisti kibiai gynyboje, todėl tie keitimai buvo tokie kaip ir savalaikiai, kad palaikyti tempą, būti kuo agresyvesniais ygnyboje. Nežinau, mes nefunkcionavome su tais žaidėjais, kuriuos paminėjote.

– Kiek danų lyderis G. Lunbergas buvo staigmena ir ar turėjote planą, kaip jį stabdyti?

– Staigmenos nebuvo. Žinojome, kas yra jų lyderis. Planas buvo ties juo žaisti su geriausiais besiginančiais mūsų žaidėjais, dvigubinti. Bet nepavyko sustabdyti.

– Kodėl po pirmosios mačo pusės nepridėjote intensyvumo?

– Nežinau. Lyg tai rūbinėje gerai pakalbėjome, kur ką blogai darome, kur reikia pagerinti. Faktas, kad turėjome laisvų metimų, susikuriame, bet nepataikome, o gynyboje klaidos. Varžovai atakavo gerai ir puikiai išnaudojo mūsų klaidas. Per pertrauką nebuvo kažkokios  euforijos. Nes nežaidėme gerai, parodėme, ką reikia pataisyti, bet nesigavo.

– Pralaimėjus prieš belgus buvo kalbama apie nusiteikimą, ar tai pasikartojo?

– Mūsų planas nesuveikė gynyboje, aš prisiimu visą atsakomybę. Kas liečia nusiteikimą, nebuvo nė vienos treniruotės, kur to neakcentavome. Turime daug ką įrodyti, o varžovai, neturėdami psichologinio spaudimo, visada žaidžia laisviau. Įlįsti žaidėjams į galvą ar širdį aš negaliu. Reiškia mano žodžiai nenueina iki jų iki širdies. Ar dabartinė situacija kažkam patinka? Tikrai ne, bet susirinkome visi, federacija irgi labai dideles pastangas įdėjo, kad turnyras pavyktų. Būsiu nuoširdus, šiandien ir suoliuko nejaučiau, ten energijos nebuvo, o danai šokinėjo. Sinergijos nejaučiau, garsų, nors turėčiau tą jausti, nes jie už manęs, o ir tribūnos tuščios.

REKLAMA

– Kodėl viena lemiamų atakų baigėsi skubotu Manto Kalniečio metimu?

– Ji neturėjo taip baigtis, planas buvo kitoks.

Lietuvos rinktinės sekmadienį, lapkričio 29 d. laukia dar vienas mačas atrankoje. Varžovė bus Belgijos rinktinė. Rungtynės prasidės 19.30 val., o jas transliuos TV3 televizija.

Standings provided by SofaScore LiveScore


Rašyti komentarą...
V
Vidas
2020-11-27 22:23:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dugnas pasiektas,dabar kilsim,kažin ar Farerai turi kokia komanda,bandyt su jais sužaist;]
Atsakyti
0

O
Olialia
2020-11-27 22:54:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
reikia žaisti su šūkiu "Už Lietuvą vyrai "!!!
Atsakyti
0

A
Amba
2020-11-27 23:30:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesiparink, Dariau, viskas tvarkoje, tu pasirodei pagal savo galimybes.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų