43
Rungtynių akimirkos. (nuotr. Fotodiena.lt)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sensacingu pralaimėjimu pradėjo 2022 m. Europos krepšinio čempionato atrankos turnyrą Vilniuje, kai 76:80 (22:21, 24:17, 13:22, 17:20) nusileido Danijai.

43

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai sėkmingiau pradėjo mačą ir pirmame kėlinyje kiek šovė į priekį, bet danai sėkmingai atakavo iš toli ir neleido lietuviams bėgti. Po 10 minučių Lietuva pirmavo vos tašku (22:21).

Lietuva po to kiek suintensyvino gynybą ir bandė atitolti. Vis dėlto susikrauti bent kokią persvarą pavyko antrojo kėlinio pabaigoje, kai sėkmingai kelsi kartus iš toli atakavo Tomas Dimša, o ilsėtis komandos išėjo Lietuvai pirmaujant 46:38.

Bet Danija nebuvo linkusi pasiduoti. Po pertraukos pataikė kelis sunkius metimus ir privertė lietuvius susierzinti. Kova vyko taškas į tašką, Danija netgi pirmavo 51:50. Trečiąjį kėlinį danai laimėjo devyniais taškais, jiems pavyko lietuvius įvelti į artimą kovą.

Tik ketvirtojo kėlinio viduryje Lietuva pagaliau pataikė kelis tolimus metimus iš eilės ir vėl išsiveržė į priekį.  Bet danai nebuvo vėl linkę pasiduoti ir toliau kibo į atlapus. Mačo pabaigoje kova vyko kova taškas į tašką.

Jonas Mačiulis, likus minutei, lygino rezultatą, tačiau po minutės pertraukėlės skaudų lietuviams metimą iš po krepšio pridėjo G.Lundbergas – 78:76.

Tritaškiu išvesti lietuvius į priekį galėjo M. Kalnietis, bet jis buvo netaiklus, danai pataikė abu baudų metimus ir šventė sensacingą pergalę.

Lietuviai nesustabdė net 28  taškus pelniusio danų lyderio Gabrielio Lundbergo.

Lietuvos komandos gretose rezultatyviausiai žaidė gynėjai Deividas Gailius ir Tomas Dimša, pelnę atitinkamai 16 ir 15 taškų. Rinktinės debiutantas Regimantas Miniotas pridėjo 8.

Lietuva: Deividas Gailius 16, Tomas Dimša 15, Marekas Blaževičius 10 (4/4 dvit.), Regimantas Miniotas 8 (5 atk. kam.), Arnas Velička 6 (4 rez. perd.), Eimantas Bendžius (6 atk. kam.) ir Mindaugas Kuzminskas – po 5.

Danija: Gabrielis Lundbergas 28 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Mathiasas Bakas Christensenas 13 (3/4 trit.), Jonas Zohore’as ir Adama Darboe (1/4 trit.) – po 8.

TIESIOGIAI:

Startinis Lietuvos penketas: Mantas Kalnietis, Tomas Dimša, Mindaugas Kuzminskas, Eimantas Bendžius, Laurynas Birutis.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys:  Lietuva 76:80 Danija (22:21, 24:17, 13:22, 17:20)

Bet danai sensacingai iškovojo pergalę. M. Kalnietis dar galėjo išvesti lietuvius į priekį, bet jis buvo netaiklus, tada lietuviai buvo priversti prasižengti, o svečiai užtvirtino pergalę.

Komandos atkakliai kovojo aikštėje, lietuviai keliskart sėkmingai užpuolė, o po M, Kalniečio baudos metimo rezultatas buvo lygus 73:73.

Jį Lietuva vėl pradėjo prastai, o danai ir toliau kovingai žaidė bei sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes pirmavo jau penkiais taškais (64:59). Bet tada tritaškius pataikė lietuviai. Įpusėjus kėliniui tuo pat atsakė ir danai.  Tolišaudė artilerija Danų gretose ir toliau netilo (71:67).

Trečias kėlinys: Lietuva 59:60 Danija (22:21, 24:17, 13:22)

Mačas vyko taška į tašką, pirmavo tai vieni, tai kiti. Kėlinuko pabaigoje danai pataikė dvitaškį ir po 30 min. pirmavo 60:59.

Lietuviai pirmuosius taškus pelnė sužaidus net tris minutes, bet čia pat danai sėkmingai kelis sykius atakavo ir privertė Darių Maskoliūną paprašyti minutės pertraukėlės (48:45). Danija ir toliau rungtyniavo gerai, o likus trims minutėms iki kėlinuko pabaigos rezultatas buvo jaų jų naudai 51:50.

Antras kėlinys: Lietuva 46:38 Danija (22:21, 24:17)

Kėlinuką sėkmingiau pradėjo lietuviai, kurie laimėjo atkarpą 6:0. Bet kėlinukui įpusėjus varžovams pavyko kiek priartėti, po dar vieno sėkmingo išpuolio danai pralaiminėjo 28:33. L. Birutis prametė du baudos metimus, danai pataikė iš toli ir lietuviai pirmavo vos trimis taškais. Bet kėlinio pabaigoje Lietuva sužaidė sėkmingiau ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaujant aštuoniais taškais (46:38).

Pirmas kėlinys: Lietuva 22:21 Danija

Rungtynes taikliu dvitaškiu atidarė Tomas Dimša, bet tuoj pat dviem taškais atsakė ir danai. Bet lietuviai atsakė keliais tolimais metimais ir jau pirmavo 10:2. Įpusėjus kėliniui po Lauryno Biručio dvitaškio Lietuva buvo priekyje 12:7. Lietuva išlaikė šiokią tokią persvarą, bet danai irgi pataikė du tritaškius. Kėlinio pabaigoje Danija pataikė trečią tritaškį iš eilės, lietuviai atsakė baudos metimai ir pirmavo 22:21.