Kauno „Žalgirio“ (5-6) duobė Eurolygoje vis gilėja – Martino Schillerio auklėtiniai namuose 75:83 (15:23, 17:22, 19:21, 24:17) nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ (6-2) ekipai su Artūru Gudaičiu ir patyrė penktą iš eilės pralaimėjimą.

„Žalgiris“ užstrigo antroje pagal gerumą Eurolygos gynyboje ir vėl kartojosi ta pati problema – ankstyvas kritimas į duobę ir prasta gynyba pirmoje mačo pusėje.

„Zenit“ atitrūko antroje pirmo kėlinio pusėje, kai į aikštę žengęs Artūras Milaknis gynyboje nespėjo paskui varžovų amerikietį Austiną Hollinsą, pelniusį aštuonis taškus iš eilės ir nutolinęs svečius dviženkliu skirtumu.

Buvusių žalgiriečių Kevino Pangoso ir K.C. Riverso tritaškiai dar padidino „Zenit“ pranašumą. Per pirmus du kėlinius Sankt Peterburgo klubas pelnė 45 taškus.

Didžiausią smūgį „Žalgiris“ patyrė prasidėjus trečiam kėliniui. Rusijos ekipa kėlinį pradėjo trimis tritaškiais ir ėmė triuškinti Lietuvos čempionus 54:34.

Ketvirto kėlinio pradžioje po Roko Jokubaičio dvitaškio kauniečiams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki vienženklio, bet dar aršiau kibti varžovams į atlapus nepavyko

Didžiausias „Zenit“ pranašumas siekė 25 taškus. Vienus prasčiausių puolimo rodiklių lygoje turėjęs „Zenit“ Kaune pakartojo savo rezultatyviausias sezono rungtynes – 83 taškus buvo įmetę tik Rimo Kurtinaičio treniruojamai Maskvos srities „Chimki“.

Prieš šį mačą „Zenit“ tritaškius realizuodavo viso labo 32,3 proc. tikslumu ir pagal šį rodiklį buvo viena blogiausių Eurolygos ekipų, bet „Žalgiriui“ Kaune įskraidino net 12/23 (52,2 proc.) tolimų bombų.

Savo ruožtu „Žalgiris“ pataikė 7/18 tritaškių, o keturis jų – 18 taškų surinkęs Marius Grigonis.

Įprastai „Žalgirio“ žaidimą į aukštesnį lygį pakylėdavę Lukas Lekavičius ir Rokas Jokubaitis šį kartą buvo nepastebimi ir abu surinko po -1 naudingumo balą.

A.Gudaitis nugalėtojams per kiek daugiau nei 17 minučių pelnė 6 taškus (1/2 dvit., 4/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius ir surinko 10 naudingumo balų.

K. Pangosas pridėjo 13 taškų ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, K.C. Riversas 6 taškus (2/3 trit.).

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais gruodžio 4 d., kai į Kauną atvyks Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“.

„Žalgiris“: M. Grigonis 18 (4/4 trit.), J. Lauvergne’as 17 (8 atk. kam.), A. Rubitas 12, N. Hayesas 9, P. Jankūnas 6, Th. Walkupas 5, R. Jokubaitis 4, L. Lekavičius ir A. Milaknis po 2, S. Vasturia 2.

„Zenit“: A. Hollinsas 20, K. Pangosas 13, A. Poythressas 11.