39-erių įvarčių mašina: vertingą pamoką gavusį Ibrą iki šiol veda alkis

39-erių Zlatanas Ibrahimovičius yra geriausias puolėjas Italijos „Serie A” lygoje, o švedo atstovaujama „AC Milan” po aštuonių turų įsitaisė turnyrinės lentelės viršūnėje. Čia ją nuskraidino net dešimt Z. Ibrahimovičiaus įvarčių. Kai atrodo, kad puolėjo saulė jau turėtų leistis, jis spindi ryškiausiomis spalvomis ir stebina futbolo pasaulį.

Ibra niekada nepamirš pirmojo susitikimo su savo agentu Mino Raiola, rašo „The Athletic”.  Jis įvyko Amsterdame ir tuomet dar „Ajax” atstovavęs puolėjas atėjo pasipuošęs odiniu „Gucci” striuke, auksiniu laikrodžiu ir demonstratyviai rodydamas „Porsche” raktelius.

M.Raiola nesusilaikė.

„Ar tu nori būti geriausiu pasaulyje? Ar tuo, kuris uždirba daugiausiai ir gali šlaistytis  taip apsirengęs?”, – paklausė agentas, o tada išsitraukė lapą.

Šiame buvo palyginta Z. Ibrahimovičiaus ir to laikmečio geriausių puolėjų statistika.

„Tavo skaičiai yra mėšlini”, – žodžių nevyniojo M. Raiola.

Kitą dieną, atlėgus pykčiui, Z. Ibrahimovičius atsikratė „Gucci” striuke ir „Porsche”, šiuos pakeisdamas į paprastą sportinį kostiumą ir kuklų „Fiat Stilo” automobilį. Švedas pradėjo dirbti dukart sunkiau, kad įrodytų, jog vyrukas su pilvu „kaip vieno iš „Sopranų” veikėjų” buvo neteisus.

Visos karjeros metu M. Raiola žinojo, kaip pažadinti vidinį Ibros žvėrį ir norą varžytis. Neišimtimi tapo ir praėjusi žiema, kai baigė galioti švedo sutartis su Los Andželo „Galaxy”.

Zlatanas svarstė likti tretiems metams JAV, bet agentas tik papurtė galvą.

„Karjerą baigti JAV yra lengva. Turi grįžti į Europą ir įrodyti, kad vis dar gali ten žaisti”, – pasakė jis.

„Kas manęs nori labiausiai?”, – nedelsė Ibra.

Didžiausią dėmesį tada rodė „AC Milan” klubas, kuris apie Ibros sugrįžimą svajojo ir palaikė nuolatinį kontaktą nuo tada, kai 2012 m. pardavė jį Paryžiaus „Saint-Germain”.

REKLAMA

Puolėjas ilgai nedelsė ir nusprendė grįžti į ne pačius geriausius laikus išgyvenusią Milano ekipą – prieš pat praėjusių metų šv. Kalėdas Italijoje ji 0:5 nusileido „Atalanta”.

Z. Ibrahimovičius ir pats atvyko su savomis bėdomis – artėjo prie keturiasdešimties, o prieš porą metų buvo patyręs sunkią kelio traumą, kuri galėjo pabaigti karjerą. Nerimą kėlė tai, ar kūnas atlaikys vienos geriausių Europos lygos krūvius ir ar įvarčiai toliau kris taip lengvai, kaip anksčiau.

Bet abejones nubraukė įspūdingi rezultatai – iki Zlatano atvykimo „AC Milan” per vienerias rungtynes rinko vos 1,4 taško, po atvykimo – 2,1. Tai buvo antras geriausias rezultatas tarp visų „Serie A” klubų.

„Jeigu būčiau čia žaidęs nuo sezono pradžios, būtume tapę čempionais”, – nesikuklino Ibra.

Žinoma, visko nurašyti tik Z. Ibrahimovičiaus atyvkimui negalima. Ismaelis Bennaceras ir Franckas Kessie atrado savo vietą aikštės viduryje, Simonas Kjaeras sustygavo gynybą, o Ante Rebičius taip pat liepsnojo mušdamas įvarčius.

Bet Ibra apie save leidžia žinoti ne tik aikštėje – jis yra tas lyderis, kuris iš kitų reikalauja labai daug, bet kartu ir pats aikštėje atlieka savo darbą. Jis turi autoritetą ir tinkamą charizmą tam, kad suvienytų komandą.

„Tam tikri dalykai yra amžini futbole. Vienas jų – konkurencija treniruotėse. Tai vienintelis būdas pagerinti žaidimą. Ir Zlatanas čia yra sensėjus. Jis niekada nenori pralaimėti, net žaisdamas kortomis. Aš buvau toks pats. Iš manęs šaiposi žmona, kai žaisdamas su vaikais stalo tenisą, nenusileidžiu jiems, o siekiu laimėti. Turi būti konkurencingas. Tai natūralus profesionalaus sportininko būvis. Zlatanas yra toks ir jis fiziškai dominuoja net būdamas 39-erių”, – sako „Milan” techninis direktorius, legendinis žaidėjas Paolo Maldini.

REKLAMA

Jeigu žaidi be koncentracijos, treniruotėse atiduoti ne visas jėgas, atlieka blogą perdavimą – Ibra tau tą pasakys. Kartą M. Raiola pasakė, kad Zlatanas negalėtų žaisti su Mario Balotelli, nes prarastų savitvardą. Kodėl? Nes švedas nekenčia, kai kažkas švaisto savo talentą.

„Jis iš mūsų reikalauja labai daug per treniruotes. Daugelis mūsų esame dar labai jauni ir jis žino, kad rodyti pavyzdį ir įkvėpti. Jis ne tik padeda mums, bet ir pats vis dar daro įspūdingus dalykus”, – sako „AC Milan” gynėjas Theo Hernandezas.

„AC Milan” yra viena jaunesnių komandų Europoje, sugebėjusi per trumpą laiką stipriai subręsti – vienu metu italai džiaugėsi 23 nepralaimėtų rungtynių seriją, skaičiuojant visus turnyrus.

Nuo Kyliano Mbappe iki Erlingo Haalando – jaunosios Europos puolimo žvaigždės viešai atidavė pagarbą Ibrai.

Būdamas 39-erių Z. Ibrahimovičius žaidžia taip, lyg būtų „Marvel” filmo veikėjas arba knygos herojus Benjaminas Buttonas.

Taip, puolėjo kūnas nebegali padaryti visko, ką darė anksčiau, bet dabar jis koncentruojasi į savo įgūdžius, ūgį ir protingai randa pranašumus varžovų gynyboje.

Ir svarbiausia – Ibra vis dar neprarado alkio, vedančio į priekį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų