Antradienį Londone (Didžioji Britanija) tęsėsi prestižinis baigiamasis metų vyrų teniso turnyras „Nitto ATP Finals“, į kurį tradiciškai pakviesti tik 8 elitiniai žaidėjai.

Vietą pusfinalyje jau beveik užsitikrino austras Dominicas Thiemas (ATP-3). Jis įspūdingame „London 2020“ grupės mače per 2 valandas 27 minutes 7:6 (9:7), 7:6 (7:4) įveikė ispaną Rafaelį Nadalį (ATP-2). Tai buvo 6-a austro pergalė prieš ispaną per 15 jų dvikovų.

Pirmajame sete nė vienas žaidėjas neturėjo „break pointų“, bet pratęsime staiga abu tenisininkai ėmė klysti savo padavimų metu. D.Thiemas pralaimėjo 4 iš eilės įžaistus kamuoliukus ir atsiliko 2:5. Tuomet jis spurtavo varžovo padavimų metu ir išlygino rezultatą (5:5), bet vėl pralaimėjo įžaistą kamuoliuką (5:6). R.Nadalis du kartus buvo per tašką nuo laimėto seto, tačiau įtvirtinti pranašumo nepajėgė nei savo, nei varžovo padavimų metu. Vėliau jau D.Thiemas surengė spurtą 3:0, kuris baigėsi jo laimėtu pratęsimi.

R.Nadalis antrojo seto pradžioje buvo kiek pranašesnis. Pirmajame geime jam „break pointo“ realizuoti nepavyko, o septintajame geime jis nebeklydo ir perėmė iniciatyvą. Visgi, D.Thiemui jau aštuntajame geime pavyko atsakyti varžovui tuo pačiu, nors iki tol per visą mačą austras nebuvo susikūręs nė vieno „break pointo“.

Viskas galėjo baigtis jau dešimtajame geime, tačiau R.Nadaliui pavyko atsitiesti, atsiliekant 0:40. Pratęsime ispanas pirmavo tik epizodiškai (1:0, 2:1). Į trumpą pertraukėlę sportininkai išėjo esant lygiam rezultatui (3:3), o tada D.Thiemas laimėjo 3 taškus be atsako bei susikrovė lemtingą pranašumą.

D.Thiemui tai buvo antra pergalė turnyre iš eilės. R.Nadalis liko su viena pergale ir dar turės pavargti dėl patekimo į pusfinalį. Kitame grupės mače vėlyvą antradienio vakarą susitiks graikas Stefanos Tsitsipas (ATP-6) ir rusas Andrejus Rubliovas (ATP-8).

„Nitto ATP Finals“ turnyro prizų fondą sudaro 5,7 mln. JAV dolerių.