Sekmadienį Plovdive (Bulgarija) pasibaigusiame Europos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai į pirmąjį šešetą pateko penkis kartus, o vietas pirmajame dešimtuke užėmė aštuonis kartus.

Čempionato medalių lentelėje Lietuvos rinktinė su vienu bronzos medaliu, kurį sprinto rungtyje iškovojo Vasilijus Lendel, pasidalijo 11-14 vietas (kartu su Lenkija, Rumunija ir Šveicarija).

Medalių lentelėje pirmą vietą užėmė Didžioji Britanija (6 aukso, 3 sidabro, 2 bronzos; iš viso – 11), antrą – Rusija (5-5-3; 13), o trečią – Italija (3-7-4; 14). Medalius pelnė 14-os šalių dviratininkai (aukso – 6-ių). Per penkias varžybų dienas buvo išdalinti 22 medalių komplektai. Čempionate dalyvavo 21-os šalies atstovai. Lietuvai atstovavo 7 dviratininkai.

25 metų V. Lendel, kurį treniruoja Vasilijus Lendel, Europos čempionato prizininku tapo pirmą kartą. Senojo žemyno pirmenybėse jis debiutavo 2014 metais. Vasilijus 2016 metais sprinto lenktynėse pelnė Europos jaunimo čempionato bronzą.

Europos čempionate pirmą kartą į moterų sprinto lenktynių pirmąjį ketvertą pateko Miglė Marozaitė, o į daugiakovės (omniumo) pirmąjį šešetą – Olivija Baleišytė. Į pirmąjį šešetą du kartus pateko Simona Krupeckaitė (keirinas - 5 vieta, sprintas – 6 vieta).

Europos čempionate debiutavo Justas Beniušis ir Mantas Bitinas.

Lietuvos dviratininkai Europos elito treko pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, iškovojo 17 medalių – 6 aukso, 3 sidabro ir 8 bronzos.