Graplingas darsyk priverstinai stabdo turnyrų veiklą

Šį šeštadienį Jonavoje turėjęs įvykti Baltijos šalių graplingo čempionatas yra stabdomas. Dėl sparčiai augančio COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičiaus, organizatoriai nusprendė nerizikuoti žmonių sveikata.

Maža to, jei situacija Lietuvoje nesikeis, bus atšaukti ir lapkričio („Aš pradedu“) bei gruodžio (atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas) turnyrai.

„Reikia pripažinti, kad šįkart priimti sprendimą buvo labai lengva. Situacija dėl viruso yra negailestinga, todėl kaip socialiai atsakinga organizacija pasisakome už saugumą. Žvelgiant dar plačiau, tai norisi, kad į Baltijos šalių čempionatą atvyktų stipriausi kovotojai. Turbūt sutiksite, kad dabartinėje situacijoje tai yra neįmanoma“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Adrijus Kupstas.

2020 metais iš viso buvo suplanuoti dešimt graplingo turnyrų, tačiau kol kas įvyko tik du: vasario mėnesį komandinės taurės varžybos bei rugsėjį – moksleivių atvirasis čempionatas. Pastarasis turėjo vykti Ukmergėje ir Švenčionyse, tačiau buvo priimtas sprendimas – visas amžiaus grupes perkelti į vieną miestą.

„Mūsų nuogąstavimai pasitvirtino. Nenorėjome, kad dalis čempionų nepaaiškėtų, todėl ir gavosi taip, kad vietoje dviejų turnyrų buvo padarytas vienas. Matėme, kaip dalyviai išsiilgę kovos, todėl su šiuo sprendimu tikrai neprašovėme“, - pasakojo A.Kupstas.

Kada Lietuvos graplingo federacija atnaujins renginius, paaiškės tik tuomet, kai koronavirusas nesiaus taip stipriai kaip siaučia šiuo metu.

„Kaip ir visas pasaulis, gyvename nežinomybėje. Be abejo, norėtųsi, kad viskas baigtųsi kuo greičiau, bet realybė yra tokia, kad kaip diena – taip naujiena. Tikiu, kad sportininkai išliks sąmoningi ir tuo pačiu, kaip ir moksleivių čempionate, bus labai išsiilgę sporto. Tai reikštų, kad būsimasis čempionatas, nepriklausomai nuo to, kokio jis bus lygmens, būtų labai įdomus“, - dėstė A.Kupstas.

Susidariusi situacija keičia ir reitingavimo sistemą. Šie metai bus pirmieji, kai federacija nerinks geriausio metų sportininko.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų