„Barcelonos“ žvaigždė prisiminė pažintį su Šaru: „Nebuvau didelis jo sirgalius“

Kai Šarūnas Jasikevičius tapo Kauno „Žalgirio“ vyriausiu treneriu 2015-2016 m. sezone, ne visi tikėjo, kad vos karjerą baigęs legendinis įžaidėjas iš karto taps tokiu sėkmingu. Vienas tokių, kurie mąstė atvirkščiai ir žinojo, kad Šaras vieną dieną taps puikiu strategu, buvo dabartinis lietuvio auklėtinis „Barcelona“ klube Nickas Calathesas, rašo oficialus Eurolygos puslapis.

Š. Jasikevičius (nuotr. Twitter)

Graikas ir Š. Jasikevičius dvejus metus buvo komandos draugai, kai žaidė Atėnų „Panathinaikos“. Šį sezoną jie ir vėl sujungė jėgas, tik šį kartą Šaras jau yra treneris.

N. Calathesas pripažįsta, kad jo jausmai Šarui buvo lyg amerikietiški kalneliai – kai buvo jaunas, žavėjosi juo, kai tapo komandos draugu – nekentė, o vėliau tapo gerais draugais. O dabar jie ir vėl dirba kartu.

„Pirmą kartą apie Šarūną išgirdau, kai jis žaidė Indianos „Pacers“. Stebėdavau NBA, o pats tuo metu mokiausi koledže. Kai atvykau žaisti į Atėnus, čia ir susipažinome. Tuo metu nepažinojau jo kaip žmogaus, bet supratau, koks didelis tai vardas. Nieko nenuotokiau apie Europos krepšinį, bet girdėjau, kad tai vyrukas, kuris laimėjo viską, kokioje šalyje bežaidė“, – prisiminė graikas.

N. Calathesas į Atėnus atvyko 2009 m. Tuo metu Š. Jasikevičius buvo ką tik ketvirtą kartą laimėjęs Eurolygos čempiono titulą. Tą jis padarė su trečia skirtinga komanda ir iki šiol lietuvis vienintelis gali pasigirti tokiu pasiekimu.

Tuo tarpu graikas buvo visiškai žalias naujokas Europoje, kuriam konkurenciją „Panathinaikos“ sudarė ne tik Šaras, bet ir tokie žaidėjai kaip Dimitris Diamantidis, Vassilis Spanoulis ar Drew Nicholas.

REKLAMA

„Su Jasikevičiumi susipažinau, kai man buvo vos dvidešimt metų ir nežinojau, ko tikėtis. Jis buvo vyresnis ir tiesiog naikino mane kiekvieną dieną treniruočių metu – rėkė ir taip toliau. Tad nebuvau didelis jo sirgalius tuo metu“, – dabar šypteli įžaidėjas.

Po sezono lietuvis išvyko, bet prabėgus vieneriems metams sugrįžo į Atėnus. N. Calathesas tada pradėjo trečią savo sezoną Europoje ir jau buvo tapęs Eurolygos čempionu bei svarbiu žaidėju.

„Per trečiąjį mano sezoną tapome puikiais drauais. Manau, kad jis pradėjo gerbti mane labiau kaip žaidėją. Nemanau, kad pats būčiau mėgęs save, kai man buvo dvidešimt. Buvau jaunas ir galvojau, kad žinau viską. Nuo trečio sezono atsirado žymiai daugiau draugiškumo, kuris tęsiasi iki dabar“, – pabrėžė jis.

Du kartu praleisti sezonai N. Calathesui suabejoti neleido – Š. Jasikevičius buvo užprogramuotas tapti sėkmingu treneriu.

„Nenustebau. Per dvejus metus pamačiau, kaip jis suvokia žaidimą. Jis naudoja savo IQ būdamas treneriu taip pat, kaip tą darė žaisdamas. Jo pojūtis žaidimui yra unikalus.

Tai, ką jis padarė su „Žalgiriu“ yra neįtikėtina. Šaras sukūrė sistemą ir kai žaisdavome prieš juos, visada žinodavome, kad bus sunku. Jie niekada neklysdavo ir darydavo teisingus dalykus. Net ir su jų turimu biudžetu jie tapo dideliu vardu ir žaidė labai kietai. Jis sukūrė tam tikrą kultūrą, kuri buvo sėkminga“, – žavesio neslėpė jis.

N. Calatheso įsitikinimu, lietuvis tapo puikiu žaidėjų treneriu, puikiai suprantančiu, ką krepšininkas išgyvena ilgo sezono metu.

REKLAMA

„Jis yra žaidėjų treneris. Gali prieiti prie jo ir užduoti klausimą. Gebėjimas bendrauti su treneriu yra labai vertingas dalykas žaidėjui. Jis daug metų žaidė pats ir puikiai mus supranta“, – pagyras žėrė N. Calathesas.

Graikui ir lietuviui būnant komandos draugais „Panathinaikos“ nepavyko triumfuoti Eurolygoje. Dabar jie turi dar vieną šansą tą padaryti kartu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų