Pirmąsias Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato Rytų konferencijos finalo iki keturių pergalių rungtynes Žydrūno Ilgausko Klivlendo "Cavaliers" klubas pirmadienį svečiuose 76:79 (24:19, 17:16, 14:21, 21:23) pralaimėjo Detroito "Pistons" krepšininkams.

Po 15 metų pertraukos konferencijos finale rungtyniaujančios "Cavaliers" ekipos gretose lietuvis pasižymėjo dvigubu dubliu - pelnė 22 taškus ir po krepšiais atkovojo 13 kamuolių. Be to, jis atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė vieną kamuolį, blokavo varžovo metimą bei surinko dvi pražangas.

Per daugiau nei 35 žaidimo minutes (35:13) Ž. Ilgauskas pataikė 9 dvitaškius iš 17 bei realizavo visus 4 baudų metimus.

Po 13 taškų į arenos šeimininkų krepšį įmetė Larry Hughesas (7 sugriebti kamuoliai) ir Andersonas Varejao (8 atkovoti kamuoliai), 10 - LeBronas Jamesas (10 sugriebtų kamuolių, 9 rezultatyvūs perdavimai, 4 perimti kamuoliai), 9 - Aleksandras Pavlovičius.

"Pistons" ekipos, kuri konferencijos finale žaidžia penktą sezoną iš eilės, gretose sėkmingiausiai žaidė Richardas Hamiltonas (24 tšk. ir 7 atkovoti kamuoliai), Rasheedas Wallace`as (15 tšk., 12 sugriebtų kamuolių ir 7 blokuoti varžovų metimai), Chauncey Billupsas (13 tšk.), Chrisas Webberis (10 tšk.) bei Tayshaunas Prince`as (8 taškai ir 9 rezultatyvūs perdavimai).

Antrąsias NBA lygos Rytų konferencijos finalo serijos rungtynes komandos "Pistons" arenoje žais ketvirtadienį.