Baigėsi tris dienas Kaune vykęs Algirdo Šociko bokso turnyras. Jau 24 metus iš eilės vykusiame Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) aukščiausios A kategorijos turnyre šiais metais kovojo daugiau negu pusė šimto boksininkų iš 9 valstybių. Turnyro nugalėtojais tapo penki lietuviai. Trys iš jų apgynė pernai iškovotą titulą.

Techniškiausiu turnyro boksininku išrinktas Paulius Zujevas. Svorio kategorijos iki 81 kg finale Lietuvos čempionas taškais 4:1 nugalėjo lenką Mateušą Kovalčyką ir apgynė pernai iškovotą nugalėtojo titulą.

„Buvo jaudulio prieš kiekvieną kovą, nes dėl koronaviruso pandemijos buvo ilga pertrauka be varžybų. Tuo pačiu labai norėjosi vėl lipti į ringą ir pajusti varžybų ritmą, kovoti prieš stiprius varžovus. Finalo kova buvo labai sunki. Ne veltui yra sakoma, kad apginti titulą yra sunkiau, negu jį iškovoti. Prie sėkmės prisidėjo ir tai, kad įdėmiai stebėjau varžovo kovą pusfinalyje ir analizavau jo stipriąsias ir silpnąsias puses“, – sakė P. Zujevas, kuriam techiškiausio turnyro boksininko taurę įteikė turnyro organizatorius Kauno bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas.

Jau trečius metus iš eilės A. Šociko turnyro čempionu tapo Vytautas Balsys. Svorio kategorijos iki 75 kg finale Lietuvos čempionas taškais 4:1 įveikė čeką Milošą Bartulą.

Svorio kategorijoje iki 52 kg antrus metus iš eilės triumfavo Lietuvos čempionatų rekordininkas Marius Vyšniauskas. Net 16 kartų šalies čempionu tapęs M. Vyšniauskas turnyro finale vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 nugalėjo Deimantą Baravyką.

Du Lietuvos boksininkai kovojo svorio kategorijos iki 91 kg finale. Pergalę iškovojo turnyro debiutantas 19-etis Aras Dudėnas. 2019 m. Europos jaunimo čempionato prizininkas taškais 5:0 įveikė Darių Vaišnorovičių.

Svorio kategorijos virš 91 kg čempiono titulas be kovos atiteko Jonui Jazevičiui. Finale J. Jazevičius turėjo susitikti su Algirdu Baniuliu, tačiau dėl pusfinalyje patirtos traumos pasaulio kariškių sporto žaidynių prizininkas negalėjo kovoti dėl aukso.

Svorio kategorijos iki 64 kg finale pergalės iškovoti nepavyko Gilvinui Lukošiūnui. Finale Lietuvos čempionas po atkaklios kovos taškais 2:3 pralaimėjo čekui Petrui Novakui. Pusfinalyje G. Lukošiūnas pateikė didžiausią turnyro staigmeną, kai įveikė Europos čempioną ir Londono olimpinių žaidynių dalyvį Pavelą Iščenko iš Izraelio.

Geriau turnyre sekėsi P. Iščenko broliui Miroslavui. Svorio kategorijos iki 69 kg finale M. Iščenko 5:0 nugalėjo škotą Stepheną Newnsą ir tapo turnyro čempionu.

Svorio kategorijos iki 60 kg čempiono vardą iškovojo Suomijos atstovas Arslanas Hatajevas, kuris finale 5:0 pranoko estą Marką Andrejevą.

Pirmą kartą istorijoje A. Šociko turnyre surengtos boksininkių kovos.

Svorio kategorijoje iki 69 kg lietuvė Augustina Markelionytė taškais 0:5 pralaimėjo estei Berit Loomagi. Svorio kategorijos iki 75 kg nugalėtojos taurė Europos jaunimo čempionei Gabrielei Stonkutei atiteko be kovos, nes susirgo jos varžovė.