Lietuvos dviratininkas Ignatas Konovalovas su Prancūzijos komanda „Groupama - FDJ“ ir jos sprinteriu prancūzu Arnaud Demare toliau švenčia – Europos vicečempionas ir Prancūzijos čempionas penktadienį laimėjo 103-iųjų prestižinių daugiadienių lenktynių „Giro d'Italia“ septintąjį etapą. Tai – trečioji A.Demare pergalė šių metų „Giro“.

A.Demare 143 km nuvažiavo per 2 val. 47 min. 28 sek. (vid. greitis – 51,23 km/h). Už pergalę jam ir komandai atiteks 11 tūkst. eurų. Antrą vietą po finišo sprinto užėmė triskart pasaulio čempionas slovakas Peter Sagan („Bora – hansgrohe“), o trečią – australas Michael Matthews („Sunweb“). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-68 vietas užėmusiems dviratininkams. Dėl asmeninių rezultatų nekovojantis I.Konovalovas (+50 sek.) klasifikuotas 100-asis.

29 metų A.Demare šiemet taip pat laimėjo ketvirtąjį ir šeštąjį „Giro“ etapus.

„Arno Demaras išprotėjo, – juokavo I.Konovalovas. – Belieka mėgautis šiomis puikiomis akimirkomis, nes visą laiką taip nebus. O etapas buvo labai greitas su šoniniu vėju. Pradžioje grupė buvo suskilusi į 3-4 grupeles. Priekyje buvo 30 žmonių, tarp kurių buvome ir mes penki, bet vėliau susiformavo didelė grupė. A.Demarą į finišą išvežėm labai gerai. Džiaugiuosi, kad šiandien ir man sukosi super gerai. Komandos draugus išvežiau priekyje iki paskutinių 900 metrų.“

Lenktynių lyderiu išliko portugalas Joao Almeida („Deceuninck – Quick Step“). Iš 176 startavusių dviratininkų klasifikuoti 168.

Taškų (sprinto) klasifikacijoje ketvirtą kartą šiose lenktynėse dalyvaujantis A. Demare (161 tšk.) yra pirmas. Antras žengia P.Sagan (106 tšk.).

A.Demare per visą karjerą iškovojo jau 74, o šiemet – 13 pergalių. Dabar jo laimėjimų sąskaitoje – keturios pergalės „Giro d'Italia“ lenktynėse (pirmąją iškovojo pernai).

34 metų I.Konovalovas šiose varžybose dalyvauja šeštą kartą.

Varžybos, kurias sudaro 21 etapas (3495,8 km), baigsis spalio 25 dieną Milane.