„Lakers“ atsidūrė per žingsnį nuo NBA titulo

Los Andželo „Lakers“ komanda po paskutinių minučių dramos atsidūrė per žingsnį nuo NBA titulo. Franko Vogelio auklėtiniai 102:96 (27:22, 22:25, 26:23, 27:26) įveikė Majamio „Heat“ ir serijoje pirmauja 3:1.

Los Andželo komandai LeBronas Jamesas pelnė 22 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir atliko aštuonis rezultatyvius perdavimus. Anthony Daviso sąskaitoje – 22 taškai. Pralaimėjusiems Jimmy Butleris pelnė 22 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko devynis rezultatyvius perdavimus.

Po dviejų praleistų rungtynių į aikštę sugrįžęs Bamas Adebayo surinko 15 taškų, o Goranas Dragičius toliau nežaidė.

Atkaklus mačas vyko visų rungtynių metu. Jimmy Butletio taiklus dvitaškis ketvirtajame kėlinyje išlygino rezultatą 83:83. Vėliau komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, o Los Andželo ekipa turėjo minimalią persvarą 90:88.K itoje atakoje Kentaviousas Caldwellas-Pope‘as įmetė tritaškį ir likus 3 minutėms „Lakers“ pirmavo 93:88.

Likus žaisti 1:37 minutei Jae Crowderio tritaškis mažino „Lakers“ komandos pranašumą iki keturių taškų. Tada du taškus pelnė Rajonas Rondo, o vėliau dar tritaškį pridėjo A.Davisas, „Lakers“ pranašumas padidėjo iki devynių taškų (103:91) ir per likusias 39 sekundes „Heat“ stebuklo nesukūrė.

Devyni taškai buvo didžiausia „Lakers“ komandos persvara šiose atkakliose rungtynėse,  bet per paskutines 20 minučių komanda nei karto neatsiliko. „Heat“ didžiausias pranašumas buvo penki taškai. Penktosios ir galbūt paskutinės NBA finalo rungtynės bus žaidžiamos naktį iš ketvirtadienio į penktadienį.

T.Herro tapo jauniausiu visų laikų starto penketo žaidėju NBA finalų istorijoje. 20-metis gynėjas rekordą perėmė iš Magico Johnsono, kuriam 1980-aisiais startuoti pavyko būnant vos savaite vyresniu (20 metų ir 264 dienos).

„Lakers“: LeBronas Jamesas 28 (12 atk. kam., 8 rez. perd., 6 klaidos), Anthony Davisas 22 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), Kentaviousas Caldwellas-Pope‘as 15 (5 rez. perd.), Danny Greenas 10, Markieffas Morrisas  ir Kyleas Kuzma po 9.

„Heat“: Jimmy Butleris 22 (10 atk. kam., 9 rez. perd.), Tyleris Herro 21 (7 atk .kam.), Duncanas Robinsonas 17, Bamas Adebayo 15 (7 atk. kam.), Jae‘us Crwoderis 8.