Kauno „Žalgiris“ (1/0) erą be Šarūno Jasikevičiaus ir 2020-2021 m. Eurolygos sezoną pradėjo fantastiška pergale prieš Pirėjo „Olympiakos“ (0/1) išvykoje. Martino Schillerio auklėtiniai po galingo ketvirto kėlinio ir 19-mečio Roko Jokubaičio baudos metimų įsirašė pergalę 68:67 (23:18, 11:19, 13:21, 21:9).

Pirmus du kėlinius vyko lygi kova, bet trečiame „Olympiakos“ spurtavo 11:0, „Žalgiris“ keturias minutes nepelnė taškų ir graikai atitrūko 52:41.

Jeigu per pirmą kėlinį „Žalgiris“ surinko 23 taškus, tai per kitus du  vos 24. Tai prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą leido graikams perimti iniciatyvą ir pirmauti 58:47.

Tačiau Mariaus Grigonio užvesti žalgiriečiai pakilo į šturmą ir suaktyvinę gynybą sumažino atsilikimą iki 60:62.

Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes Rokas Jokubaitis dvitaškiu su pražanga artino „Žalgirį“ iki 63:64.

Netrukus tuo pačiu atsakė ir Vassilis Spanoulis, bet tritaškį įskraidino Thomas Walkupas. Komandos apsikeitė netaikliais metimais, o lemiamai atakai „Žalgiris“ turėjo 27 sekundes.

Ši baigėsi desperatišku M. Grigonio dvitaškiu, bet kamuolį po krepšiu sugriebė R. Jokubaitis. Likus žaisti 3,5 sek. jis stojo mesti baudos metimų  jaunojo žalgiriečio ranka nedrebėjo ir jis išvedė „Žalgirį“ į priekį 68:67.

„Olympiakos“ po minutės pertraukėlės nesugebėjo užpulti ir „Žalgiris“ šventė pergalę. Lemiamą kėlinį kauniečiai laimėjo net 21:9.

„Žalgiriečiai“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 36:28, ir geriau atakavo iš žaidimo – pataikė 21/39 dvitaškių (53,9 proc.) ir 6/19 tritaškių (31,6 proc.). Tiesa, kauniečiai suklydo 15 kartų.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais spalio 9 d., išvykoje prieš Maskvos srities „Chimki“.

„Žalgiris“: M. Grigonis 15, J. Lauvergne 13, R. Jokubaitis 12, Th. Walkupas, L. lekavičius ir A. Milaknis po 6, A. Rubitas 4, N. Hayesas, S. Vasturia ir M. Gebenas po 2, P. Jankūnas 0.

„Olympiakos“: M. Hassnas 12, V. Spanoulis 9, A. Harrisonas ir S. Vezenkovas po 8.