Netikėta Karnišovo pergalė, nustebinusi visus – ką tai sako apie „Bulls“?

Kai Čikagos „Bulls“ ekipa pradėjo naujo vyriausio trenerio paiešką, Billy Donovano vardas atsidūrė sąraše, kuriame buvo sunkiai tikėtinos pavardės. Ne todėl, kad „Bulls“ nesidomėtų – tiesiog niekas negalvojo, kad šis specialistas bus laisvas. Kodėl jį pasirinko naujasis „Bulls“ krepšinio operacijų prezidentas Artūras Karnišovas ir ką tai pasako apie klubo ateities planus?

B. Donovanas (nuotr. SCANPIX)

Vos Oklahomos „Thunder“ pranešė, kad B. Donovanas į komandą negrįš po penkerių šioje praleistų metų, „Bulls“ puolė naudotis netikėta galimybe. Pirminis pokalbis telefonu nebuvo nusisekęs – atrodė, kad 55-erių amerikietis nėra susidomėjęs darbu, rašo „The Athletic“.

B. Donovanas buvo ką tik baigęs pasirodymą varginančiame NBA atkrintamųjų pirmame etape, kuriame „Thunder“ septynių rungtynių serijoje 3–4 nusileido Hjustono „Rockets“. Viskas, ko treneris norėjo – palikti Orlando „burbulą“ ir pailsėti.

Daug NBA komandų, galinčių pasiūlyti geresnes galimybes treneriui, susisiekė su B. Donovanu. Galiausiai „Bulls“ sugebėjo laimėti kovą dėl geriausio laisvo NBA trenerio ne dėl to, kad pasiūlė geriausias darbo sąlygas – B. Donovanas pamatė viziją Čikagos ateities gairėse.

Šiuo ėjimu A. Karnišovas ir „Bulls“ pasiuntė aiškią žinutę – jie persiginkluoja, o ne vykdo kardinalias permainas.

B. Donovanas neatvyksta į Čikagą, kad pralaimėtų. Visos karjeros metu jį lydėjo pergalės – dukart iš eilės laimėtos NCAA pirmenybės, jau pirmame sezone su „Thunder“ pasiektas Vakarų konferencijos finalas, vėliau nuolat žaisti atkrintamosiose, nors klubą apleido Kevinas Durantas ir Russellas Westbrookas.

REKLAMA

Tokie treneriai nepriima ekipų, kurios planuoja visišką persitvarkymą, pasiūlymų. Todėl daugelis liko labai nustebinti žinios, apie B. Donovano ir „Bulls“ susitarimą.

Pasak vieno „The Athletic“ šaltinio, kuris iš arti susipažino su derybų eiga, B. Donovanas po pokalbio liko sužavėtas ne tik A. Karnišovu ir generaliniu vadybininku Marcu Eversley, bet ir šių vyrų siūlomu darbu.

Atrodė, kad susitarimas tarp abiejų pusių yra natūralus.

A. Karnišovas

„Matome B. Donovano sugebėjimą padėti žaidėjams pasiekti tikrąjį potencialą, tiek individualiai, tiek kolektyviškai. Tai puikiai tiks mūsų turimai sudėčiai. Tiek trenerio, tiek žaidėjo karjeros metu jis laimėjo visur. Tikimės, kad tą pratęs ir Čikagoje“, – trenerio paskyrimu džiaugėsi A. Karnišovas.

Per penkerius metus NBA B. Donovanas tapo vienu labiausiai gerbiamų trenerių visoje lygoje. Praėjusią vasarą „Thunder“ neteko R. Westbrooko ir Paulo George’o, bet sugebėjo šį sezoną surinkti 50 pergalių bei prasimušti į atkrintamąsias kaip penkta geriausia Vakarų konferencijos ekipa. Niekas to iš jų nesitikėjo.

Savo ruožtu „Bulls“ praėjusį sezoną laimėjo vos 22 kartus ir kol kas neatrodo kaip komanda, galinti tapti laimėtoja. Bet B. Donovano pasamdymas yra stiprus signalas, kad „Bulls“ nėra pasiruošusi ilgai laukti rezultatų, o nori greitų pokyčių.

Ieškodami naujo trenerio „Bulls“ vadovai su A. Karnišovu priešakyje norėjo rasti tokį, kuris būtų vertinamas už žaidėjų tobulinimą, puikiai su jais sutartų ir turėtų puikius komunikacinius įgūdžius.

REKLAMA

Mažai kas tikėjo, jog „Bulls“ ras tokį žmogų, kuris užpildytų varnelėmis visų šių reikalavimų langelius.

B. Donovanas tapo pirmuoju „Bulls“ treneriu po 17-os metų pertraukos, kuris į klubą atvyksta jau turėdamas darbo NBA vyriausiu treneriu patirties. Tai daug žadantis „Bulls“ ėjimas, signalizuojantis, kad Čikagos ekipa pagaliau pasuko kita kryptimi.

Viskas prasidėjo nuo to, kad krepšinio operacijų reikalai buvo patikėti A. Karnišovui ir M. Eversley. Jų darbo kokybė juntama nuo pirmos dienos – po 11 interviu jie iš šių pokalbių išėjo su geriausio kandidato parašu.

Nemažai žmonių kritikavo A. Karnišovą, kad šis delsė atleisti buvusį „Bulls“ strategą Jimą Boyleną, bet galiausiai lietuvis jį pakeitė tokiu specialistu kaip B. Donovanas, nors niekas net negalėjo pagalvoti apie tokią rokiruotę.

Galime lažintis, kad didžiausia „Bulls“ žvaigždė Zachas LaVine’as yra itin laimingas, kad bus treniruojamas tikro NBA trenerio, žinančio, kaip reikia dirbti su įvairaus talento krepšininkais.

Šis ėjimas parodo, kad „Bulls“ supranta, kur jie yra ir kur nori būti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų