Songaila – apie darbą NBA, nuolat kramtomą gumą ir Duncaną

„EuroLeague We’re Back Preseason Tour“ turnyrą gyvai „Žalgirio“ arenoje stebėjęs Darius Songaila savo viešnagės Lietuvoje metu neaplenkė ir #ŽalgirisOnAir tinklalaidės. Buvęs „Žalgirio“ krepšininkas ir treneris tapo 29-uoju tinklalaidės svečiu.

D. Songaila (nuotr. zalgiris.lt)

2018 m. vasarą už Atlanto vėl persikėlęs D.Songaila šiuo metu darbuojasi legendinio NBA klubo San Antonijaus „Spurs“ trenerių štabe, o Teksaso ekipos sezonui pasibaigus sugrįžo į Lietuvą. D.Songaila Lietuvoje ne tik poilsiauja, bet ir aktyviai stebi atgimstantį krepšinį – be jau minėto Eurolygos turnyro jis taip pat stebėjo ir kontrolines „Žalgirio“ rungtynes su Utenos „Juventus“.

Kiek ilgiau nei valandą su #ŽalgirisOnAir vedėju Kipru Serpausku trukusiame pokalbyje aukštaūgis papasakojo apie patirtį NBA „burbule“, įspūdingą „Spurs“ organizaciją, legendinį trenerį Greggą Popovichių, Timą Duncaną bei daugybę kitų dalykų.

Su „Spurs“ legenda T.Duncanu specialistui iš Lietuvos NBA aikštelėse teko stumdytis dar per krepšininko karjerą, o dabar tos dvikovos persikelia ir į treniruotes.

„Pas mus ten veteranų lyga. Kadangi dabar mūsų štabas yra toks pažaidžiantis, mūsų vaizdo įrašų koordinatoriai taip pat yra buvę krepšininkai, tad gaunasi visai neblogos rungtynės. Aišku, daugiau mėtome tritaškius, bet būna tikrai įdomu“, – su šypsena veide pasakojo D.Songaila.

Savo krepšininko karjerą NBA lygoje ilgametis Lietuvos rinktinės narys 2003 metais pradėjo Sakramento „Kings“ klube, kuriame tuo metu netrūko ryškiausių lygos žvaigždžių. Šie metai Dariui buvo vieni įsimintiniausių.

„Mano pirmieji metai Sakramente buvo įspūdingi. Paimkime Vlade Divacą – legenda. Peja Stajakovičius, Chrisas Webberis, Bradas Milleris, Mike‘as Bibby, Bobby Jacksonas… Aš buvau vienintelis naujokas, o po manęs buvo tik Geraldas Wallace‘as, kuris taip pat tapo NBA žvaigžde. Tų autoritetų ir tokių žmonių buvo labai daug. Vlade su Peja mane, kaip europietį, pasiėmė po savo sparnu“, – pasakojo NBA lygoje beveik dešimtmetį praleidęs krepšininkas.

REKLAMA

Krepšinio aistruoliams asociacijas su D.Songaila gali kelti kramtomoji guma. Būtent nuolatiniu jos kramtymu aikštėje pasižymėdavo šis žaidėjas, tinklalaidėje papasakojęs, kaip atsirado toks įprotis.

„Kai buvau vaikas, nuo kvėpavimo žaidžiant džiūdavo burna. Pradėjus kramtyti gumą viskas susitvarkė ir taip prasidėjo. Buvę rinktinių treneriai yra liepę ją net išspjauti. Man buvo keista, kad ta kramtoma guma kažkam užkliuvo. Man tai buvo natūralus dalykas“, – pasakojo „Spurs“ trenerių štabo narys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų