Sekmadienį baigėsi svarbiausios daugiadienės vyrų plento dviračių lenktynės – „Tour de France“.

Paskutinis – 21-as – etapas tradiciškai buvo šventinis, o dėl pergalės Eliziejaus laukuose kovėsi sprinteriai. 122 km distanciją pirmas įveikė airis Samas Bennettas („Deceuninck-QuickStep“), finišavęs per 2 val. 53 min. 22 sek. Jis sprinte link finišo aplenkė daną Madsą Pederseną („Trek-Segafredo“) ir slovaką Peterį Saganą („Bora-hansgrohe“).

Bendroje įskaitoje, kaip įprasta, paskutiniame etape niekas nepasikeitė. Naujuoju čempionu tapo slovėnas Tadejus Pogačaras („UAE-Team Emirates“), kuris 59 sek. aplenkė tautietį Primožą Rogličių („Team Jumbo-Visma“) ir 3 min. 30 sek. – australą Richie Porte‘ą („Trek-Segafredo“).

Didžiąją lenktynių dalį bendroje įskaitoje lyderiavo P.Rogličius, bet priešpaskutiniame – 20-ame – etape lyderiu tapo T.Pogačaras. Jis sužibėjo atskiro starto lenktynėse.

Naujajam nugalėtojui – vos 21-eri. Tiesa, pirmadienį jam sukaks 22-eji. Tokio jauno čempiono „Tour de France“ neturėjo net nuo 1904 m., kai iki šiol nepagerintą rekordą pasiekė prancūzas Henri Cornet. Jis nugalėjo prieš pat 20-ąjį savo gimtadienį.

T.Pogačaras „Tour de France“ lenktynėse apskritai dalyvavo pirmą kartą, bet savo potencialą parodė dar pernai, kai „Vuelta a Espana“ bendroje įskaitoje užėmė trečią vietą.