Rytų konferencijos finalas prasidėjo dramatiška Majamio „Heat“ komandos pergale. Eriko Spoelstros auklėtiniai 117:114 (18:26, 37:29, 16:28, 35:23, 11:8) po pratęsimo įveikė Bostono „Celtics“ ekipą ir serijoje pirmauja 1:0.

Mačo nugalėtojams Goranas Dragičius pelnė 29 taškus ir atkovojo septynis kamuolius. Jae Crowderis surinko 22, o Jimmy Butleris įmetė 20.

Pralaimėjusiems Jaysonas Tatumas pelnė 30 taškų ir atkovojo 14 kamuolių.

Majamio komanda 13 taškų deficitą turėjo jau pirmajame kėlinyje, 14 taškų atsiliko paskutiniame ketvirtyje. Tačiau „Heat“ atsitiesė ir J.Butlerio taškai likus žaisti 22 sekundėms išvedė ją į priekį 106:105. Kitoje atakoje J.Tatumas realizavo baudos metimą ir komandos žaidė pratęsimą.

Pratęsimo pabaigoje J.Butleris likus 12 sekundžių taip pat persvėrė rezultatą, kai pataikė dvitaškį su pražanga ir „Heat“ pirmavo 116:114.

Kitoje atakoje Bamas Adebayo įspūdingai blokavo J.Tatumo bandymą įdėti ir Floridos ekipa pergalės nepaleido.

Majamio klubas atkrintamosiose laimėjo devynis kartus iš dešimt žaistų rungtynių.

„Heat“: Goranas Dragičius 29 (7 atk. kam.), Jae Crowderis 22, Jimmy Butleris 20, Bamas Adebayo 18 (9 rez. perd.), Tyleris Herro 12.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 30 (14 atk. kam.), Marcusas Smartas 26, Kemba Walkeris 19, Jaylenas Brownas 17, Bradas Wanamakeris 11.