Šeštadienį Kaune prasidėjo keturių komandų Eurolygos turnyras, kuriame gerokai atsinaujinusi Kauno „Žalgirio“ komanda pusfinalyje susikovė su Atėnų „Panathinaikos“ ekipa.

Visas rungtynes pirmavę žalgiriečiai 81:74 (23:17, 20:21, 16:16, 22:20) nugalėjo „Panathinaikos“ ir sekmadienį turnyro finale nuo 19.00 val. susikaus su Milano „AX Armani“ ekipa.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai, kurie po Mariaus Grigonio taiklių baudos metimų, Thomaso Walkupo dviejų dvitaškių ir Nigelio Hayeso dviejų taškų, „Žalgiris“ pirmavo 8:2. Panašią persvarą, o kartais ir didesnę „Žalgiris“ turėjo visą pirmą kėlinį, o likus 2 minutėms siekė 9 taškus – 19:10.

Pirmame kėlinyje „Žalgirį“ į priekį vedė 7 taškus pelnęs M.Grigonis, 6 pridėjo L.Lekavičius, o 4 – T.Walkupas.

Antrojo kėlinio pradžioje „Panathinaikos“ pavyko priartėti iki 1 taško (24:25), tačiau tada Rokas Jokubaitis pelnė du dvitaškius ir pridėjo baudos metimą, Steve‘as Vasturia taip pat pelnė du taškus ir „Žalgiris“ atitrūko iki 32:24. Panašų skirtumą „Žalgiris“ išlaikė iki pat kėlinio pabaigos (43:38).

Po dviejų kėlinių „Žalgiryje“ rezultatyviausias buvo R.Jokuibaitis, per beveik 8 minutes pelnęs 10 taškų. 14 minučių žaidęs M.Grigonis pelnė 9 taškus, o Jouffrey Lauvergne‘as per 10 minučių įmetė 8 taškus.

Po ilgosios pertraukos žaidimas apsilygino, o „Žalgiris“ nuolatos išlaikė solidų pranašumą.

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 16 (6/8 dvit., 0/2 trit.), Joffrey Lauvergne‘as 15 (7/10 dvit.), Marius Grigonis 14 (2/6 trit.), Thomas Walkupas 13 (4/8 dvit.), Artūras Milaknis 9.

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 22, Pierre‘as Jacksonas 18, Georgiosas Papagiannis 8.

Tai buvo pirmas kartas, kai naujojo sezono „Žalgirį“ galėjo išvysti ir žiūrovai.

Iki šiol draugiškos „Žalgirio“ rungtynės vykdavo už uždarų durų. Prieš tai žalgiriečiai 92:59 nugalėjo Rygos VEF, vėliau 102:71 sutriuškino Utenos „Juventus“, o Palangoje 102:78 nepasigailėjo Panevėžio „Lietkabelio“.